Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Jak výhodně cestovat mezi kraji

 
jízdní řády
Máme pro Vás TIPY, jak správně kombinovat jízdenky DÚK při cestách mezi naším a sousedními kraji, abyste mohli cestovat o něco levněji. Jako první Vám představíme výhodné cestování mezi naším kraje se sousedním Středočeským krajem.
 

 
 

Tarif

Pražská integrovaná doprava

platí stejně jako tarif Dopravy Ústeckého kraje v integrovaných autobusech i vlacích (v osobních, spěšných i v rychlících). Pozor na vlaky EuroCity z Ústí nad Labem do Prahy, těmi cestovat na naše regionální jízdenky bohužel nejde.

bus

1.      Překračujete hranici krajů v osobním vlaku: Je to velmi jednoduché. Kupte si jízdenku DÚK do poslední stanice vlaku, která spadá do systému DÚK a z té pokračujte dál na jízdenku PID. PID a DUK se na některých tratích u hranic obou krajů překrývají, takže je často na výběr i více stanic, ve který jízdenky navážete.

2.      Překračujete hranici krajů v rychlíku: Jízdenky DÚK a PID je možné navázat jen tam, kde rychlík zastavuje. Při cestě do Prahy jsou to Roudnice nad Labem nebo Hněvice, při cestě po pravém břehu Labe na Lysou nad Labem jsou to Mělník nebo Štětí.

3.      Překračujete hranici krajů v integrovaných autobusech: To je situace, se kterou se můžete setkat hlavně v okolí Roudnice nad Labem nebo Mělníka. Autobusy, které se pohybují v obou systémech (DÚK i PID) můžete cestovat na oba typy jízdenek, je na vás, pro kterou se rozhodnete.

Cestovat vlakem na jízdenky DÚK a PID je často levnější než jízdenky železničních dopravců. 

Středočeské jízdenky si koupíte v aplikaci Lítačka ty naše v DÚKapce. Stačí mít mobil v kapse a jedete.


autobus

 


 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 28.4.2021 / 28.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém