Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Jízdenka Dopravy Ústeckého kraje se od prosince rozrůstá o městské hromadné dopravy v Chomutově, Jirkově a Varnsdorfu

 
Jednotný tarif
Integrace veřejné dopravy v Ústeckém kraji pokračuje tarifním sjednocením v dalších velkých městech. Od 11. prosince se připojují městské hromadné dopravy v Chomutově, Jirkově a Varnsdorfu k tarifu Dopravy Ústeckého kraje (DÚK).
 

 
 

MHD ChomutovOd 11. 12. 2016 budou na linkách MHD Varnsdorf a MHD Chomutova a Jirkova platit jízdní doklady DÚK. Slogan Dopravy Ústeckého kraje „Jeden cíl, jedna jízdenka, mnoho možností“ vystihuje výhodnost celého systému. S jízdenkou DÚK se lidem usnadní cestování do cílového místa kdekoliv v kraji. Cestující budou moci využít různé integrované dopravce a přestupovat mezi nimi bez rozdílu, zda se jedná o MHD, zelené autobusy, vlaky, nostalgické motoráčky, nebo osobní lodě. Integrace rozšíří varianty cestování bez potřeby kupovat při přestupech více jízdenek. Jízdenku kamkoliv v kraji si cestující kromě již fungující sítě DÚK pořídí i v městském autobuse či trolejbuse nebo v dopravních kancelářích MHD.

V MHD Chomutova a Jirkova se u čísel linek před stávající dvojčíslí zavádí předčíslí 3. Zavádí se možnost placení bankovní kartou a ruší se některé druhy jízdenek, které nebyly příliš využívány. I v rámci městské dopravy se začne počítat jízdné podle zón, nebude tedy již třeba hlídat počet zastávek, ale jen časovou platnost MHD VDFjízdenky. Chomutovské a jirkovské Buskarty nebudou integrovány a bude je možné buď vrátit, nebo je dále používat. Spolu s již vydanými jízdními doklady zůstanou v platnosti pro vozy MHD.

Ve Varnsdorfu se zcela změní dosavadní provoz MHD. Současná okružní linka s několika spoji bude zrušena a nahrazena novou linkou s číslem 191, která bude v provozu v pracovní dny od 6 do 18 hodin. Trasa linky se navíc změní a bude obsluhovat zejména části města, kde není obsluha zajištěna linkami DÚK. Vzájemná koordinace tras MHD a DÚK tak vytvoří lepší obslužnost města. Nově se zde zavádí krátkodobá přestupní patnáctiminutová jízdenka.

Cestujícím z ostatních částí kraje integrace umožní využití jízdenek DÚK i v městských autobusech a trolejbusech Chomutova, Jirkova a Varnsdorfu. Ti, kteří přijedou do těchto měst meziměstskou linkou DÚK mohou pokračovat v cestě městskou dopravou bez potřeby kupovat další jízdenku (pokud jim ještě časově platí).

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 21.11.2016 / 21.11.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém