Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Kontrola kvality služeb v přepravě cestujících nepřestává ani o prázdninách

 
Kontrola
Na kontrolu plnění smluvních podmínek v kvalitě a plynulosti u dopravců jezdících v závazku veřejné služby pro Ústecký kraj se v průběhu celého roku zaměřují pověření pracovníci Ústeckého kraje. Od ledna do července letošního roku bylo v autobusech a vlacích zatím provedeno v souhrnu 168 kontrol.
 

 
 
Nikdo z personálu smluvních dopravců Ústeckého kraje netuší, kdy a který cestující se během jízdy prokáže jako kontrolor.Každý dopravce, který jezdí na základě smluvního vztahu pro Ústecký kraj musí splňovat náročné požadavky na kvalitu a plynulost objednávaných spojů a na nich provozovaných dopravních prostředků. Kontrolní činnost během let praxe doznala velmi dobrých výsledků. Z vysokých pokut udělovaných v předchozích letech či dokonce ukončení smluvního vztahu se v letošním roce řeší až na výjimky spíše drobná porušení. Z výše uvedeného období 8 měsíců bylo ze 168 kontrol označeno 143 bez závad. 

Intenzita kontrol nepolevuje ani o letních prázdninách a měsíc červenec vykázal v tomto roce prozatím nejhorší bilanci v plnění smluvních podmínek, kdy bylo zjištěno 8 pochybení. Od kuriosního velkého zpoždění způsobeného pomalou jízdou zdůvodněnou jako snahu uspořit naftu a získat mzdový benefit až po nejzávažnější provinění v podobě platby jízdného. Ve dvou případech došlo ze strany řidičů k přijmutí jízdného a nevydání jízdenky. Takové případy se řeší bez kompromisu a dle vyjádření dopravců končí ukončením pracovního poměru. Kontroly se zaměřují na všechny smluvní dopravce bez výjimky.

Na jedné straně je potěšující, že v drtivé většině výsledky kontrol poukazují na profesionalitu a vysokou úroveň služeb smluvních dopravců. Nelze však polevovat v požadavcích na kvalitu  a dopravci musí počítat s tím, že kontrolní činnost bude nadále pokračovat.
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 14.8.2012 / 14.8.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém