Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 
Jízdní řády
Letní změny na železničních linkách, v provozu zelených autobusů a na lodních linkách DÚK.
 

 
 

Vlaky

 
Jízdní řády vlaků se před prázdninami změnily jen u několika spojů
. Osobní vlak na trati 081 Děčín-Rumburk, který odjížděl z Děčína hl.n. ve 13:35, jede nově už ve 13:27. V opačném směru vlak, který odjížděl z České Kamenice v 15:37, jede nově už  ve 14:04. Jak uvedl radní pro dopravu Jaroslav Komínek, Ústecký kraj tím cílí na zlepšení možnosti dojíždění žáků a studentů ze škol v České Kamenici.  Na trati 110 Louny – Kralupy nad Vltavou odjíždí ranní osobní vlak z Loun ve 4:30, tj. o 5 minut dříve. Na objednávku města Kadaň byl v období od 1. července do 31. srpna o víkendech a ve svátek prodloužen vlakový spoj na trati 132 s odjezdem  z Kadaně - Prunéřov směrem na Želinu v 6:36 a zpět z Poláků v 7:27. Vlak jede přes prázdniny z Kadaně předměstí dále do Poláků a zpět.

Autobusy

 
Zelené autobusy DÚK vycházejí přes prázdniny opět více vstříc turistům.
V Českém Švýcarsku se zahustí provoz na lince 434 – stejně jako o víkendech tu bude autobus jezdit každou hodinu i ve všední dny. Ve všední dny se rozšíří i provoz další linky v národním parku – 435 z České Kamenice do Hřenska a linky 433 z Děčína na Sněžník. Zelený autobus číslo 628 z Litoměřic začne o prázdninách opět jezdit až k Píšťanskému jezeru. Přes prázdniny bude v provozu všech 35 autobusových linek DÚK s rozšířenou přepravou kol, většina z nich i v pracovní dny. O prázdninách naopak po celém území kraje z jízdních řádů vypadávají spoje, které slouží jako školní.

Lodě

 
Lodě DÚK od prázdnin rozšiřují plavby i o čtvrtky.
Během prázdnin plují lodě DÚK mezi Ústím a Litoměřicemi o víkendech, státních svátcích, každý pátek a od 10. července do konce srpna navíc i každý čtvrtek. Lodní linka 902 z Ústí nad Labem do Hřenska je s ohledem na nízký letní vodní stav v provozu jen do 9. července. Od 10. července se tato loď DÚK přesunuje na trasu Ústí nad Labem – Roudnice nad Labem, kde jí můžete k příjemné plavbě po řece využít až do 19. srpna. O prázdninách se mimo pravidelný jízdní řád uskuteční čtyři mimořádné plavby lodí DÚK. Večerní plavby v sobotu 29. 7. a 26. 8. z Ústí nad Labem do Litoměřic a prodloužené plavby v neděli 30.7. a 27.8.  z Litoměřic do Mělníka a z Mělníka do Ústí nad Labem.

 
Zodpovídá: Ing. Magda Pejšová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2017 / 20.6.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém