Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Mapa linkového vedení Dopravy Ústeckého kraje od roku 2015

 
Doprava 2015
Pro období platnosti jízdního řádu pro rok 2014 vznikla unikátní mapa Ústeckého kraje zahrnující kompletní linkové vedení.
Pro následující rok, který navíc bude ve znamení velkých změn v autobusových linkách připravujeme aktualizaci mapy.
 

 
 

Mapa Ústeckého kraje zahrnující síť železničních a autobusových regionálních linek objednávaných Ústeckým krajem, doplněná o železniční dálkové i komerční autobusové linky a vybrané městské provozy, se stala vyhledávaným zdrojem informací o dopravě v našem kraji.

 

Pro další období bude provedena aktualizaci této mapy, která po vyhodnocení předchozího roku dozná některých změn.

V první řadě dojde k rozšíření nabídky map o další provozy s městskou dopravou. Nově chceme zařadit již vlastní grafické zpracování Děčína, Ústí nad Labem, Mostu, Litvínova, Chomutova a Jirkova. Kompletní aktualizace bude v souvislosti s reorganizací dopravy na Teplicku provedena v mapě městské dopravy v Teplicích. Zde je nutné podotknout, že zpracování sítě městských provozů je závislé na ochotě měst poskytnout aktuální data o připravovaných změnách.

Další novinkou bude symbol jízdního kola u autobusových linek. Valná většina železničních linek dnes již v různém rozsahu jízdní kola přepravuje. Protože se v cyklistické sezóně 2015 předpokládá provoz 35 autobusových linek DÚK umožňujících přepravu jízdních kol, bude tato služba také zanesena do mapy.

Naopak z aktualizované mapy zmizí dálkové komerční autobusové linky. Řada komerčních linek ve stávají mapě platné až do konce roku 2014 již například od března neexistuje a místo toho vznikla řada nových. Praxe tedy ukázala, že z dlouhodobého hlediska je tento druh dopravy nestabilní, a informační hodnota v podobě zanesení do mapy je značně nespolehlivá.

V souvislosti s přípravou takzvaných turistických železničních linek Ústeckého kraje, se počítá se také s jejich zobrazením. Prozatím však není jisté zda toto bude možné s ohledem na uzávěrku realizovat v již probíhající aktualizaci.

 

Níže si můžete prohlédnout aktuální stav přípravy nové mapy Dopravy Ústeckého kraje pro rok 2015.

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 29.7.2014 / 29.7.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém