Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Mimořádná plavba do Bad Schandou

 
Loď
7. května 2017 popluje lodní linka 902 mimořádně až do Bad Schandau. Z Ústí nad Labem do Hřenska platí běžný tarif DÚK. V úseku z Hřenska do Bad Schandau zaplatí cestující zvláštní jednosměrné jízdné, dospělí 40 Kč a děti od 6 do <15 let 20 Kč. Čas strávený na lodi zpříjemní cestujícím kvalitní gastronomické služby a malým dětem koutek s hračkami.
 

 
 
Vydejte se na plavbu krásným údolím Labe a poznejte Českosaské Švýcarsko z nového pohledu. Na loď můžete nastoupit v Ústí nad Labem (přístaviště u hl.nádraží ČD), v Děčíně (u mola blízko mostu Dr. Miroslava Tyrše) a v Hřensku (přístaviště). 

Kdy vyplouváme

Směr Bad Schandau                   z Ústí nad Labem  v 9:30, z Děčína  11:25, z Hřenska 12:15 a cca ve 12:55 přistaneme v Bad Schandau
zpět směr Ústí nad Labem         z Bad Schandau ve 13:10, příjezd do Hřenska ve 14:10, z Hřenska v 15:10, z Děčína v 16:30, v Ústí nad Labem zakotvíme  kolem 19:30

Co uvidíte 

Poplujete širokým kaňonem řeky Labe a můžete se kochat okolními pískovcovými skalami. Na pravém břehu Labe, směrem z Děčína do Hřenska, uvidíte na hraně Labského kaňonu vyhlídku Růžový hřeben. Na levé straně se táhne dlouhá obec Žleb. V půli cesty je vyhlídka Belvedér, která byla v 18. století vybudována k hudební a divadelní produkci. Na vyhlídce kdysi stával orchestr a hrál na lodích cestujícímu panstvu pro potěšení. Kdo se bude dobře dívat, uvidí na levém břehu sochu sv. Vojtěcha, patrona všech plavců a lodníků, a může mu do vody hodit drobné pro štěstí.


Jízdné

V úseku z Ústí nad Labem do Hřenska platí tarif DÚK, včetně síťových jízdenek. Z Hřenska do Bad Schandau je stanovena zvláštní cena 40 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti od 6 do <15 let jednosměrně. Kdo by chtěl využít mimořádnou plavbu do Bad Schandau k prohlídce jeho okolí a vrátit se zpět do Čech vlakem, je pro něj výhodná jízdenka Elbe/Labe pro jednotlivce za  250 Kč/den nebo pro malou skupinu až 5 osob bez věkového omezení za 550 Kč.  Jízdenky je možné zakoupit na lodi.


 
Zodpovídá: Ing. Magda Pejšová
Vytvořeno / změněno: 2.5.2017 / 2.5.2017 | Zveřejnit od: 2.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém