Orientační nabídka


 

Moldavská dráha zve ke krásnému výletu

lll
Příjemné jarní počasí přímo vybízí k výletům. Ústecký kraj je bohatý přírodními krásami, které vybízejí k toulkám po okolí. Krušné hory oplývají spoustou vyhlídek a rozhleden, které nikdy neomrzí. Když ještě necháte auto doma a vyrazíte s rodinou či přáteli na výlet vlakem, nemusíte řešit parkování a snížíte svoji ekologickou stopu. Z naší pestré nabídky jedenácti železničních turistických linek, které nesou označení T, si jistě vyberete.
 

Odkazy


 
 

Pokud se rozhodnete objevit Krušné hory, doporučujeme vám turistickou linku T8 – Moldavskou dráhu, která je součástí integrovaného dopravního systému DÚK od začátku roku 2016. Moldavská dráha spojuje města Most, Děčín, Ústí nad Labem a Teplice s Moldavou v Krušných horách. Nejvýznamnější propojení s Moldavskou dráhou je s městem Most přes Dubí, kam byla dráha postavena již ve druhé polovině 19. století. Od července 1998 je úsek Louka u Litvínova – Moldava v Krušných horách kulturní památkou České republiky.

Pro svoji oblíbenost a využití i v zimním období je T8 jako jediná ze všech turistických linek celoroční. V provozu je o sobotách, nedělích a ve svátcích, v letní sezóně od 14. 4. do 30. 9. jede navíc i v pracovních dnech.

Krušné hory jsou vhodné pro turistické pěší výlety, tak pro cyklisty, mile váš překvapí velký počet cyklostezek. Z Mostu jede motoráček 810 + vůz pro přepravu až 20 jízdních kol. Výjimkou je poslední pár vlaků z Mostu na Moldavu a zpět z Moldavy do Mostu, kde jede jen motoráček 810.

Z Děčína a Ústí nad Labem jede RegioShark, kterým se dá přepravit 5 jízdních kol.

lll

    

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 20.5.2022 / 20.5.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies