Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Nechte auto doma a vydejte se na dobrodružný víkendový výlet na Klíny autobusy a vlaky DÚK

 
foto
Na hřebeny Krušných hor do horského střediska Klíny se obvykle vyjíždí veřejnou dopravou ze směru od Mostu, kde je spojení tramvají č. 4 a navazujícím autobusem 523 již hojně využívané. Na Klíny se ale můžete vydat integrovanou Dopravou Ústeckého kraje i z druhé strany od Teplic a Ústí nad Labem. Pokud se na Klíny vydáte z Ústí, čekají vás 2 přestupy a v cíli cesty budete za necelou hodinu a třičtvrtě. Pokud vyjedete z Teplic, čeká vás jen 1 přestup a na cestě budete přibližně jeden a čtvrt hodiny.
 

 
 

Ze stanice Ústí nad Labem hlavní nádraží je ideální vyjet na sobotní nebo nedělní výlet na Klíny rychlíkem R15 (Krušnohor) v 8:43 směr Teplice. Spojení včetně obou navazujících přestupů funguje o víkendu ve dvouhodinových intervalech, můžete tedy vyjet dle potřeby i dříve či později (6:43, 10:43 atd.). Po 16 minutách jízdy rychlíkem vystoupíte na nádraží v Teplicích, kde vás čeká přestup na osobní vlak linky U3 do Litvínova. Ten odjíždí z Teplic v 9:05 a do stanice Litvínov vás doveze v 9:30. Zde popojdete kolem nově rekonstruovaného terminálu před nádraží na ulici Mostecká, kde je u zastávky MHD i zastávka autobusu 523, který jezdí do Klínů. V Litvínově máte na přestup celkem 35 minut. Ze zastávky „Litvínov nádraží“ odjíždí autobusová linka 523 v 10:05 a v cíli cesty, ve stanici „Klíny, hostinec“ u restaurace Stará škola je v 10:24. Odsud se můžete po modré turistické značce vydat na pěší výlety např. Kostelní cestou k Flájské hornatině nebo obráceným směrem k vodní nádrži Janov. Pokud jste ale přijeli za dobrodružnějším zážitkem, popojděte od zastávky zpět ke Sportovnímu areálu v Klínech. V létě tu totiž můžete zažít možná více než v zimě. Kromě 900 metrů dlouhé letní bobové dráhy tu ti nejodvážnější naleznou unikátní možnost vyzkoušet nejdelší český zipline. Jedná se o přejezd po ocelovém laně na zajištěné kladce přes Šumenské údolí na protější kopec, odtud zpátky na původní kopec dolů k nástupišti lanovky a lanovkou zpět nahoru. Ujedete přes dva kilometry ve výšce až 150 metrů nad zemí rychlostí až 75 km/hod. V tandemu s dospělým se mohou svézt i děti. Po dobrodružném programu na horách se můžete na zpáteční cestu vydat opět autobusem ze zastávky „Klíny, hostinec“. Linka 523 odjíždí během odpoledne opět po dvou hodinách - v 13:36, 15:36 nebo 17:36 a vlaky z Litvínova do Teplic a dále do Ústí na ní opět obdobně jako při cestě tam navazují.

A kolik Vás cesta integrovanou dopravu do Klínů přijde? Za obyčejnou jednosměrnou jízdenku DÚK z Ústí zaplatíte 74 Kč, za zlevněnou 18 Kč. Pokud tedy cestujete tam i zpět, vyplatí se Vám výhodné jednodenní síťové jízdenky DÚK, které platí i na MHD v Ústí, Teplicích i Litvínově a obyčejná stojí 140 Kč a zlevněná 35 Kč. Nebo pokud Vás jede více, můžete využít i některou ze skupinových jednodenních jízdenek DÚK, které jsou ještě výhodnější (např. 2 dospělí + až 4 dětí stojí jen 240 Kč). Jízdenky zakoupíte už i online v mobilní aplikaci DÚKapka.

mapa

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 15.7.2021 / 15.7.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém