Orientační nabídka


 

Od 11. 12. Panterem až do Kadaně

gc
Dnes v dopoledních hodinách měli cestující možnost jet historicky prvním přímým vlakem z Děčín až do Kadaně. Této unikátní zahajovací akce se zúčastnil i radní pro dopravu Marek Hrabáč a starosta Kadaně Jan Losenický. Od 11. 12. bude pak tato linka pro cestující v provozu každý den, tudíž bude možné jet až do Kadaně bez zbytečných přestupů.
 

 
 

Dnes v 8:30 vyjela z Děčína moderní elektrická jednotka typu RegioPanter na svou každodenní jízdu, která běžně končí ve stanici Kadaň-Prunéřov v 10:35. Dnes si však lokomotiva nesoucí jméno Blaženka prodloužila svou cestu až do stanice Kadaň, kam bude tato linka od změny jízdního řádu nově zajíždět.

Linka U1 je páteřní linkou integrovaného dopravního systému DÚK a spojuje významná města podél Krušných hor – Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Bílina, Most, Chomutov a Kadaň-Prunéřov, nově však díky elektrizaci trati a dualizaci panterů, bude tato linka moct končit až ve stanici Kadaň předměstí, takže se cestující vyhnou zbytečným přestupům.

Nejenže tato páteřní linka Ústeckého kraje bude konečně spojovat všechno velká města v kraji, ale také na ní navazují přestupní vazby v dalších, dopravně silných směrech. Interval linky U1 je v nejvytíženějších částech dne 60 minut, kromě úseku Chomutov – Kadaň, kde je během víkendů interval 120 minut.

V souvislosti s postupným dokončováním modernizačních investičních akcí na trati č. 130, bude docházet i k postupnému zrychlování celé linky, a tím ke zkracování jízdních dob. Jednotky RegioPanter jsou schopny vyvinout rychlost až 160km/h, čehož bychom na našich tratích do budoucna rádi využili.

 
Zodpovídá: Štěpánka Svobodová
Vytvořeno / změněno: 8.12.2022 / 8.12.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém