Orientační nabídka


 

Od 12. prosince proběhne změna jízdních řádů krajské veřejné dopravy

Na Krajském úřadě v Ústí nad Labem proběhla za účasti krajského radního pro dopravu Marka Hrabáče on-line tisková konference k pravidelné změně jízdních řádů, která připadá vždy na konec roku. Nové jízdní řády vstoupí v platnost v neděli 12. prosince 2021.
Tisková zpráva ze dne 30. listopadu 2021
foto
 

 
 

V rámci linkové autobusové dopravy dojde k drobným časovým změnám v jízdních řádech a změnám dopravců. Na Ústecku dojde k několika časovým posunům pro zlepšení návaznosti spojů. Z důvodu přeplnění linky 452 v létě mezi Ústím a Tisou bude od dubna 2022 zavedena nová turistická linka 461 Ústí – Libouchec -  Sněžník v rozsahu pěti párů spojů, bude jezdit o víkendech od dubna do října a umožněna bude i přeprava kol. Na Děčínsku dojde k rozšíření přepravy jízdních kol na odpoledním páru linky 434. Na Chomutovsku dojde k časovým posunům u víkendových spojů autobusové linky 561 Chomutov – Hora sv. Kateřiny z důvodu zachování návaznosti na linku 521 Litvínov - Olbernhau (směr Olbernhau). Na Litvínovsku dojde k drobným časovým posunům na autobusových linkách 521 Litvínov – Olbernhau a lince 523 Litvínov – Český Jiřetín z důvodu zlepšení návazností v Litvínově na vlakovou linku U3 směr Ústí nad Labem. Na autobusové lince 526 Litvínov – Dlouhá Louka dojde k drobným časovým posunům v jízdním řádů a zavedení trvalého provozu cyklobusů na této lince. Na Podbořansku bude na lince 745 Žatec – Ležky obsluhována nová zastávka Lubenec, u dálnice. Litoměřicka a Dolního Poohří se dotkne také několik drobných změn. Dojde k posílení přeplněných školních spojů do Litoměřic a Roudnice (linky 684 a 635). Dále bude přečíslována linka 655 Lovosice – Libochovice na linku 652, jízdní řád na lince zůstane stejný. Na Teplicku bude zavedena nová noční linka 804 Teplice – Krupka, která nahradí zkrácenou linku 802, dále bude v oblasti zaveden nový pár spojů linky 493 Teplice – Moldava. Na Šluknovsku bude vzhledem k ukončení komerční linky Rumburk – Varnsdorf – Praha (Quick Bus, a.s.) doplňováno spojení na lince 400 (spolupráce s Libereckým krajem).


Na železnici bude podoba jízdního řádu zachována v podobném rozsahu jako v roce 2021. Dojde jen k drobným úpravám. Dále se čeká výrazné omezení provozu, které se dotkne linek U28 a RE20, v důsledku stavebních prací v úseku Dolní Žleb – Bad Schandau. Od úterý do neděle bude v celém úseku jednokolejný provoz a v pondělí úplná výluka, kdy budou vlaky v úseku Děčín – Bad Schandau nahrazovány náhradní autobusovou dopravou (dotkne se i Ex5). Novinkou roku 2022 bude zavedení nové turistické linky T11 Děčín – Telnice. Na tzv. Kozí dráze pojedou vlaky o víkendech a svátcích v režimu turistické linky od dubna do října.


Ke změně autobusového dopravce dojde na Teplicku od 1. 12. 2021. Oblast bude obsluhovat ČSAD Slaný s.r.o. Rozsah dopravy zůstane téměř stejný. V oblasti budou nasazeny nové zelené, nízkopodlažní, klimatizované autobusy, které budou vybaveny kamerovým systémem a automatickým systémem pro sčítání osob. Odbavení bude možné kromě papírového jízdného, mobilní aplikace DÚKapka, také pomocí bankovních karet. Nových autobusových jednotek bude téměř 40. V rámci autobusové dopravy na Vejprtsku bude od 1. 5. 2022 platná nová desetiletá smlouva, dopravu zde zajistí Autobusy Karlovy Vary a.s., rozsah dopravy bude navýšen o cca 10 %.


Na vlakové lince L4 Mladá Boleslav – Česká Lípa – Rumburk dojde od 12. prosince 2021 ke změně dopravce na Die Länderbahn CZ, s.r.o. Ministerstvo dopravy mění pro vlakovou linku R23 Ústí nad Labem – Kolín dopravce, České dráhy nahradí RegioJet.


V rámci změn v tarifu a odbavení budou od 12. prosince 2021 na lince L7 (dopravce Die Länderbahn) uznávány i vydávány jízdní doklady DÚK v papírové podobě, uznáváno bude i jízdné v aplikaci DÚKapka i v rámci bezkontaktní čipové karty DÚK. Dopravce bude dále vydávat i uznávat tarif trilex. V prosinci je také plánováno rozšíření funkcionalit mobilní aplikace DÚKapka, kdy se nákup jízdenek rozšíří o možnost časových kupónů. Od spuštění (březen 2021) si aplikaci stáhlo téměř 15 tisíc uživatelů. Od 1. ledna 2022 dojde také k navýšení cen v tarifních zónách Most a Litvínov a mezi těmito městy. Dále bude na všech linkách Libereckého kraje částečná integrace tarifu DÚK (uznávání jízdenek v papírové podobě). Od roku bude kraj při plánování dopravy postupně aplikovat nový Plán dopravní obslužnosti na roky 2022 – 2026. Aktualizované jízdní řády DÚK najdou cestující zde.  


Novinky můžete sledovat také na FB DÚK https://www.facebook.com/dopravauk.cz


foto
Již od 1. prosince vyjede na Teplicku nový dopravce ČSAD Slaný s.r.o.

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 30.11.2021 / 30.11.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém