Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Od nového roku mohou Ústečané používat městské i meziměstské autobusy s jednou jízdenkou

 
Sjednocená jízdenka
Zastupitelé Ústeckého kraje a Statutárního města Ústí nad Labem se dohodli na částečném zapojení linek MHD Ústí nad Labem do jednotného tarifního systému Dopravy Ústeckého kraje. Znamená to, že od 1. ledna 2016 mohou Ústečané s platnou jízdenkou využívat jak služeb městské hromadné dopravy, tak tzv. „zelených autobusů“ Dopravy Ústeckého kraje.
 

 
 

imgKraj o zapojení největšího města kraje do jednotného tarifu jednal intenzivně celou řadu měsíců. Ústí nad Labem je co se týká počtu přepravených osob nejdůležitějším dopravním uzlem kraje a je pro  cílovou myšlenku DÚK mít možnost cestovat jakýmkoliv regionálním veřejným dopravním prostředkem s jednou jízdenkou klíčové. Byť se jedná teprve o částečnou integraci, DÚK věří, že ji už nyní ocení řada cestujících – zejména pravidelní cestující s vícedenními časovými papírovými jízdními doklady, vydanými ať už dopravci Dopravy Ústeckého kraje nebo Dopravním podnikem města Ústí nad Labem.
Částečná tarifní integrace spočívá ve vzájemném uznávání vybraných jízdních dokladů Dopravy Ústeckého kraje na linkách MHD Ústí nad Labem a obráceně. V praxi to znamená, že budou v první fázi vzájemně uznávány papírové jízdní doklady, a to jak jednotlivé jízdenky, tak jízdenky časové.  Bezkontaktní čipové karty Dopravy Ústeckého kraje budou v autobusech a trolejbusech ústecké MHD  uznávány od chvíle, kdy Dopravní podnik města Ústí nad Labem vybaví svá vozidla novým odbavovacím systémem.

Papírové vícedenní jízdenky a průkazky budou vzájemně  uznávány v rámci své časové a územní platnosti s tím, že u zlevněných jízdenek musí být cestující schopen prokázat nárok na slevu. Jednotlivé papírové jízdenky Dopravy Ústeckého kraje budou v ústecké MHD uznávány plně. Naopak jednotlivé jízdenky z městské hromadné dopravy budou  v zelených autobusech uznávány pouze v případě, pokud budou již předtím označeny ve vozidle MHD. Zelené autobusy totiž zatím nejsou vybaveny označovači.

Dlouhodobým cílem Dopravy Ústeckého kraje je vytvořit tarifně integrovaný dopravní systém, který umožní obyvatelům regionu využívat s jednou jízdenkou regionální autobusy, vlaky, trolejbusy, tramvaje, ale třeba i sezónní turistické linky, lanovky, přívozy nebo lodě. Během prvního roku fungování se Dopravě Ústeckého kraje podařilo integrovat MHD Teplice. Ústí nad Labem tak bude od ledna 2016 druhou integrovanou městskou hromadnou dopravou. 

K připravované změně bude dne 11. prosince od 10 do 15 hodin pro veřejnost k dispozici informační kiosek na ústeckém Mírovém náměstí a aktuální informace budou průběžně zveřejňovány na dopravním portálu www.dopravauk.cz.

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 11.11.2015 / 11.11.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém