Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Omezení přeshraniční dopravy do Německa

 
foto
Sousední Německo zařadilo Českou republiku mezi vysoce rizikové státy/oblasti z hlediska výskytu koronaviru. Z tohoto důvodu dojde od neděle 14. února k omezení přeshraniční autobusové i železniční dopravy. Tento zákaz se týká i tranzitu skrze Německo. Spoje budou zachovány ve vnitrostátních úsecích.
 

 
 
Omezení přeshraniční dopravy je z důvodu zpřísněného epidemického hodnocení ČR, kterou Německo považuje za území s vysokým výskytem mutací koronaviru. Toto omezení se bude dotýkat železničních linek L7 Liberec – Zittau – Varnsdorf i U28 Rumburk-Bad Schandau-Děčín. Během následujícího týdne budou spoje upraveny tak, aby v Rumburku navázaly bez vetší časové prodlevy na U8 na Děčín. Cestujícím na Šluknovsko doporučujeme ve vyhledávačích zadávat svoji cestu vždy přes Rumburk. Linka L7 bude projíždět  (mezi Hrádkem a Varnsdorfem) přes německé území bez zastavení. V Německu je zavedena náhradní autobusová doprava. 

U autobusové dopravy dojde k omezení linky 409 Varnsdorf-Seifhennersdorf-Rumburk-V.Šenov/D.Poustevna. která pojede po objízdné trase. Autobusové linky 401 a 452 budou zkrácené, nově bude linka 401 končit v Jiříkově a linka 452 v Petrovicích. Linka 398 Teplice - Zinwald - Altenberg pojede také pouze po české straně na trase Tepice - Cínovec.

Toto omezení bude platit do odvolání, přesný termín obnovení přeshraničního provozu je závislý na vývoji ochranných opatření německé strany a vývoji epidemie v ČR. Doprava Ústeckého kraje aktuálně o těchto opatřeních jedná s dopravci a doporučuje cestujícím sledovat webové stránky www.dopravauk.cz nebo Facebook DÚK, kde budou informace pravidelně aktualizovány. 

Doporučujeme cestujícím ověřit si svůj spoj před cestou a vyhledat si ho v našem vyhledávači spojení https://spojeni.kr-ustecky.cz nebo je cestujícím k dispozici Centrální dispečink Dopravy Ústeckého kraje na telefonním čísle 475 657 657. 

foto

 
 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 12.2.2021 / 12.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém