Orientační nabídka


 

Po Labi do Hřenska a zpět

nnn
Ukazatele teploměrů se pomalu začínají pohybovat okolo 20°C, což znamená, že je ideální čas vyrazit někam na výlet. A jak lépe lze využít krásné počasí a sluníčko, než v blízkosti vody. Tímto se jako ideální výlet nabízí jedna z našich lodních linek, které vyplouvají z přístaviště v Ústí nad Labem každý víkend.
 

 
 

Pokud se rozhodnete plout s linkou T92 směrem k německým hranicím, čeká vás velmi příjemný zážitek. Ale pozor, linka T92 bude brázdit místní vody pouze do poloviny června a pak opět až od poloviny září, proto doporučuji vyrazit na výlet tímto směrem co nejdříve.

Linka T92 vyplouvá z Ústí nad Labem, přístaviště Centrum vždy během víkendů a svátků v 9:30. Než připlujete do dalšího přístavu, kterým je Děčín, můžete se kochat krásnou krajinou kolem vás. Plavbu doprovází i průvodcovské hlášení, ze kterého se dozvíte mnoho zajímavých informací i pár tipů na další možné výlety. Jelikož je úsek mezi Ústím nad Labem a Děčínem poměrně dlouhý, můžete se cestou občerstvit v lodním baru, kde je pro vás připravena nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů, káva nebo čaj. Pokud byste raději něco na zub, můžete si objednat například párek v rohlíku, hranolky nebo polévku dle denní nabídky. V čase od 11 h do 13 h je v nabídce i obědové menu, které se skládá vždy z jednoho smaženého jídla a jednoho běžného jídla (např.: svíčková, výpečky, plněné bramborové knedlíky…). Pokud se rozhodnete z Děčína plout dál, tak další možností nástupu či výstupu je přístaviště Dolní Žleb, odkud loď pokračuje do Hřenska. Jestliže se vydáte až do Hřenska, nabízí se hned několik možností kam pokračovat dál. Ať už se vydáte pěšky na 4 kilometry vzdálenou Pravčickou bránu nebo se svezete na lodičkách mezi soutěskami, vždy se bude jednat o ojedinělý zážitek.

Jestliže už budete chtít vyrazit zpět, můžete si vybrat z více variant. Buďto se můžete nechat převézt přívozem F1 z Hřenska do Schöny a odtud pak vlakem směrem na Děčín a Ústí nad Labem. Nebo můžete využít autobusovou linku 434, kterou dojedete do Děčína či Jetřichovic, odkud je možné pokračovat dál dle potřeby.

V případě, že byste chtěli plout lodí směrem zpět do Ústí nad Labem, vyplouvá linka T92 z Hřenska v 14:10 a končí svou plavbu v 18:30 opět v Ústí nad Labem, přístaviště Centrum.

nnn

 
Zodpovídá: Štěpánka Svobodová
Vytvořeno / změněno: 10.5.2022 / 10.5.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies