Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Představujeme železniční dopravce na pravidelných linkách v Ústeckém kraji – České dráhy

 
FOTO
Národní dopravce České dráhy je společnost s více než 175letou tradicí poskytování služeb v dopravě na železnici. V Ústeckém kraji budou České dráhy provozovat v novém jízdním řádu, platném od 15. prosince 2019, denně 856 vlaků, které ujedou každý den přes třicet tisíc kilometrů – celkově se jedná o více než 70% výkonů v železniční dopravě. České dráhy tak i nadále zůstávají nejvýznamnějším železničním dopravcem v Ústeckém kraji.
 

Odkazy


 
 

V novém jízdním řádu zůstává zachováno přímé spojení od jara do podzimu mezi stanicemi Ústí nad Labem a Drážďany - vlak Letní kometa a osvědčené spojení o adventních
víkendech – Vánoční kometa. Novinkou je spojení Ústí nad Labem a Litvínova bez nutnosti přestupu v Louce u Litvínova. To je umožněno dokončenou elektrizací úseku Louka u Litvínova – Litvínov.

České dráhy už budou v příštím roce plně integrovaným dopravcem integrovaného systému Doprava Ústeckého kraje, a cestující si budou moci zakoupit nejen papírové, ale nově i elektronické jízdní doklady DÚK ve 28 pokladnách ČD v kraji i ve vlacích.

Mnoho zákazníků mělo obavy, jak budou moci po prosincové změně jízdního řádu používat slevové IN Karty. „Ústecký kraj se jako jeden z prvních krajů v ČR dohodl s představiteli Českých drah na zachování tarifu ČD a slevových IN Karet v regionálních vlacích i v následujícím období, pro cestující tedy nedochází k žádným negativním změnám“ potvrdil náměstek hejtmana pro dopravu, Jaroslav Komínek.

Nejvytíženější páteřní linkou v Ústeckém kraji je linka U1 z Děčína do Kadaně, která bude i nadále obsluhována moderními elektrickými jednotkami RegioPanter s Wi-fi připojením k internetu, zásuvkami pro nabíjení drobné elektroniky a klimatizací. Na lince U4 z Ústí nad Labem do Prahy jsou nasazovány dvojpodlažní jednotky CityElefant. Velká většina vozidel Českých drah je uzpůsobena pro snadný nástup cestujících na vozíku či maminek s kočárky.

Na mezinárodní lince U28, která spojuje Děčín s Rumburkem přes Bad Schandau, Sebnitz a Dolní Poustevnu, jsou v provozu moderní motorové jednotky Desiro kooperujícího partnera DB regio. Linka U28 má svůj marketingový název „Dráha národního parku – Nationalparkbahn“ a projíždí Národními parky České a Saské Švýcarsko. I přes území Německa lze zde cestovat s jízdenkou Dopravy Ústeckého kraje. Oblíbená a cenově výhodná je pak skupinová jízdenka Labe - Elbe.

Pro návštěvníky Národního parku je určena také turistická linka T2, na kterou je v období turistické sezóny pravidelně nasazován speciální vlak Českých drah s rozšířenou přepravou jízdních kol.

Ve vybraných železničních stanicích kraje ČD umožňují zapůjčení kol, elektrokol, koloběžek, bezpečnostních přileb, dětských sedaček či přívěsných vozíků. Kolo může cestující vrátit i na jiném místě než si ho vypůjčil, Výhodná je i bezplatná přeprava vypůjčených kol po vybraných tratích nebo možnost kolo bezplatně uložit v úschovnách zavazadel ČD.

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 21.11.2019 / 21.11.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém