Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Přijeďte zahájit letní turistickou sezónu v Krušných horách veřejnou dopravou a mimořádně integrovanou lanovkou na Komáří vížku

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
výlety vlak-bus
20. května od 9 do 17 hodin pořádá Ústecký kraj a Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Lesy ČR, společností Sport Krupka, městem Krupka, Pivovarem Zíchovec, BESIPem, Týmem silniční bezpečnosti, Restaurací na Komáří vížce a Autodromem Most „Zahájení turistické sezóny v Krušných horách s Dopravou Ústeckého kraje“ na Komáří vížce. Akce s atrakcemi a soutěžním výletem otevírá letní sezónu 2017 na hřebenech největších hor regionu a propaguje používání integrované veřejné dopravy v Ústeckém kraji. Je připravena pro rodiny s dětmi a širokou veřejnost z Ústecka, Teplicka i vzdálenějších míst. Výjimečně výhodné svezení nejdelší českou lanovkou z Krupky na Komáří vížku čeká každého, kdo pojede už z domova krajskou integrovanou veřejnou dopravou a přijede s platnou jízdenkou Dopravy Ústeckého kraje (DÚK).
 

 
 

Přijeďte zahájit letní sezónu v Krušných horách – kupte si už z domova jízdenku Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) do zóny 432 Krupka – Fojtovice (nebo jednodenní síťovou jízdenku DÚK) a jeďte pak zdarma nejdelší českou lanovkou

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT 

 • 4,5 km výletní okruh k Sedmihůrské vyhlídce se soutěžními stanovišti a atrakcemi pro děti - nordic walking, výcvik psů, terénní koloběžky, chemické pokusy
 • Dětské soutěže s dopravní tématikou o ceny
 • Splňte vše a vyhrajte turistický batůžek DÚK
 • Herní trasa Skryté příběhy s využitím mobilní aplikace v terénu
 • Veslařský trenažer Labe Aréna
 • Offroad safari – terénní vozidlo k prolézání
 • Simulátor nárazu, simulační opilecké a drogové brýle Besipu
 • Dopravní testy pro dospělé i pro děti, reflexní prvky Týmu silniční bezpečnosti
 • Pívobus – speciálně upravený autobus Pivovaru Zíchovec u Loun
 • Stánek s klobásami
 • Grilování na vrcholu Komáří vížky
 • Toalety Toi Toi na trase výletu
 • V případě deště k cestě lanovkou nahoru pláštěnka Autodromu Most zdarma (do vyčerpání zásob)

DOPRAVA NA AKCI

Lanovkou na Komáří vížku - lanovka bude v provozu od od 8:30 do 18:30 - aktuální provoz lanovky a povětrnostní podmínky si můžete ověřit na www.sportkrupka.cz

Přijeďte od Chomutova, Mostu a Teplic nebo od Děčína a Ústí nad Labem vlakem linkou U1  na nádraží Krupka – Bohosudov, odkud je zajištěna kyvadlová autobusová doprava k lanovce i na vrchol Komáří vížky. Z blízkého okolí můžete přijet autobusy DÚK č. 458, 485, 484, 486.

Jízdné

Cestujte chytře, levně a kupte si hned při začátku Vaší cesty jízdenku do zóny 432 Krupka-Fojtovice. Bude Vám platit pro celou cestu a mimořádně i pro cestu lanovkou na vrchol Komáří vížky.  20. května bude nejdelší lanovka v ČR z Krupky na Komáří vížku mimořádně zaintegrována do krajského dopravního systému a budou na ní platit jízdenky DÚK. 

Pokud pojedete vlakem, nezapomeňte si zakoupit jízdenku DÚK (nikoliv ČD). Lanovkou můžete cestovat také s časovými jízdenkami platnými pro zónu 432 nebo jednodenní síťovou jízdenku DÚK na tento den. Jednodenní jízdenka platí i pro zpáteční cestu domů a pro delší cesty bývá nejvýhodnější. Bez platné jízdenky DÚK budete odbaveni dle standardního tarifu lanovky, tedy výrazně dráž. 

Příklady jízdného DÚK na vrchol Komáří vížky (včetně jízdy lanovkou):

 Z Teplic 25 Kč dospělý a 12 Kč dítě, z Ústí nad Labem 32 Kč dospělý a 16 Kč dítě, z Mostu nebo z Lovosic 55 Kč dospělý a 27 Kč dítě, z Děčína 57 Kč dospělý a 28 Kč dítě. Konkrétní cenu z místa Vašeho bydliště zjistíte na počítadle jízdného na www.dopravauk.cz.


V případě deště dostanete navíc s jízdenkou DÚK k cestě lanovkou nahoru pláštěnku Autodromu Most (do vyčerpání zásob).

 

UPOZORNĚNÍ PRO MOTORISTY

Velké parkoviště na Komáří vížce bude rezervované pro akci – tento den sem doporučujeme cestovat veřejnou dopravou, nikoliv osobním vozem! Taktéž pod lanovkou v Krupce bude parkování osobních vozů omezeno s ohledem na provoz autobusů. Dopravu osobních vozidel bude před parkovištěm na Komáří vížce i na dolním parkovišti u lanovky řídit Městská policie Krupka.


Změna programu vyhrazena          Aktuální informace: www.dopravauk.cz, www.sportkrupka.cz

 
Zodpovídá: Ing. Magda Pejšová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2017 / 15.5.2017 | Zveřejnit od-do: 15.5.2017-21.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém