Orientační nabídka


 

Putovní výstava k pěstounství sklidila v Ústeckém kraji úspěch

V období od května do října bylo možné v celkem devíti městech našeho kraje zhlédnout putovní výstavu Jsem pěstoun, kterou měl Ústecký kraj zapůjčenou od Nadace J&T.
Tisková zpráva ze dne 19. října 2022
Putovní výstava k pěstounství
 

 
 
Cílem výstavy bylo přiblížit téma pěstounské péče široké veřejnosti a oslovit tak potenciální zájemce o pěstounskou péči v našem kraji. Díky pestré volbě umístění mohli výstavu shlédnout lidé různých zájmů (výstava byla umístěna např. v několika muzeích, knihovně, v divadle, na zámku, na výstavišti, v budovách úřadů, v obchodním centru, ale i v aquaparku). Některá města spojila zapůjčení výstavy s dalšími akcemi zaměřenými na propagaci pěstounské péče (např. Den pěstounství v Lounech nebo Týden pěstounství v Žatci) nebo se představila v rámci městských slavností či beneficí.

Putovní výstava „navštívila“ v tomto roce města Ústeckého kraje: Litvínov, Chomutov, Ústí nad Labem, Děčín, Most, Teplice, Louny, Žatec a Litoměřice. Kraj spolu s městy předával občanům informace nejen o putovní výstavě, ale i o tom, co pěstounská péče znamená, i v místních médiích. 

Vzhledem k tomu, že výstava měla vždy velice kladný ohlas a těšila se zájmu občanů, Ústecký kraj plánuje v nadcházejícím roce pořídit obdobnou kolekci fotografií. Roli fotomodelů si vyzkouší pěstounky a pěstouni z našeho kraje.

Jednotlivá města a doprovázející organizace se zapojily do organizace akcí věnovaných tématu pěstounské péče s velkým nasazením a je obdivuhodné, v kolika podobách se toto téma pokusily veřejnosti přiblížit – od dnů pěstounství, přes vlastní výstavy, až po charitativní běh pro náhradní rodiny. Všem aktérům, kteří jsou zapojeni do pracovní skupiny pro propagaci pěstounské péče, za jejich usilovnou práci Ústecký kraj děkuje. 

Putovní výstava k pěstounství
Putovní výstava k pěstounství probíhala v devíti městech Ústeckého kraje

 

Putovní výstava k pěstounství
 

Putovní výstava k pěstounství
 


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 19.10.2022 / 19.10.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém