Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 630 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 26  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
18.10.2013Seminář: Studuj! Pracuj! Cestuj v Evropské unii!
U příležitosti Evropského roku občanství uspořádalo Eurocentrum Ústí nad Labem seminář Studuj! Pracuj! Cestuj v Evropské unii!, aby studentům rozšířilo obzory o jejich možnostech studia v zahraničí, různých typech stáží – ne jen těch v institucích EU, o práci v zahraničí či o tom, jak získávat informace o Evropské unii.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.10.2013Vaše nejcennější foto – výstava vyzývající ženy k návštěvě mamografu
V prostorách mamocentra, které se nachází v Ústecké poliklinice, je momentálně k vidění speciální výstava ukazující mamografické snímky sedmi žen. Ty se zapojily do projektu prevence rakoviny prsu Skupiny EUROCLINICUM Group, který upozorňuje veřejnost na možná nebezpečí a na to, jak je důležité pravidelné vyšetření.
Mgr. Alena Tichá
18.10.2013Polerady na Mostecku mají novou náves a čistírnu vod
Minulý týden v Poleradech zprovoznili novou čistírnu odpadních vod. Na opravy bylo zapotřebí čtvrt milionu korun, z Fondu Ústeckého kraje se podařilo získat 140 tisíc korun. Už na jaře úřad rekonstruoval kotelnu v jednom z domů. Celých 230 tisíc korun šlo z obecní kasy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.10.2013Skladby známých skladatelů rozezněly ústecké muzeum
V rámci festivalu Hudební setkání se v Císařském sále Muzea Ústí nad Labem uskutečnil koncert klavíristy Michala Maška, který posluchačům zahrál skladby nejznámějších skladatelů. Mezi diváky byl i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který nad koncertem převzal záštitu.
Mgr. Alena Tichá
18.10.2013Po proměnách Ústeckého kraje aneb jak se náš region mění k lepšímu
Náměstek hejtmana Stanislav Rybák se zúčastnil prvního dne třídenní exkurze, která byla připravena v rámci pátého ročníku putovní výstavy Má vlast – cestami proměn. Cílem cesty se staly nedávno opravené objekty, kterým sice hrozil zánik, ale díky vytrvalosti lidí se je podařilo zachránit.
Mgr. Alena Tichá
17.10.2013Město pro byznys- Nejlépe se podniká v Podbořanech
Už šestý ročník srovnávacího výzkumu časopisu Ekonom, který v několika kritériích analyzuje a vyhodnocuje podnikatelské prostředí ve všech obcích s rozšířenou působností (ORP) v ČR, vyhlašoval nejlepší také v Ústeckém kraji. Do ústeckého Clarion Congress Hotelu přijeli na závěr krajského kola zástupci většiny ze šestnáctky hodnocených ORP.
Mgr. Zbyněk Šebesta
16.10.2013Žáci mohou od šesté třídy studovat na německém gymnáziu
Již 15 let funguje mezinárodní projekt Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstva kultury Svobodného státu Sasko, který spočívá ve společném vzdělávání českých a německých žáků na Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně. Nyní se s jeho činností podrobně seznámil Výbor pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost kraje a také hejtman.
Mgr. Alena Tichá
16.10.2013Poláky a Rusy nadchla turistická nabídka Ústeckého kraje
Ústecký kraj se zúčastnil nového veletrhu cestovního ruchu Arena Tourism Poland v Ostrodě ve Warminsko - mazurském kraji na severu Polska. Blízkosti akce využili i organizátoři zájezdů z Ruska. Nabídka kraje se návštěvníkům líbila. Zájem byl především o lázeňské pobyty, dětské tábory v hotelových zařízeních a o turistické programy na klíč.
Mgr. Alena Tichá
15.10.2013Velká cena atletiky pro děti s mistryní světa Zuzanou Hejnovou
Ústecký kraj za podpory náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jany Vaňhové a ve spolupráci s Českým atletickým svazem pořádá pro žáky 2., 3. 4. tříd základních škol VELKOU CENU ATLETIKY PRO DĚTI 2013 v rámci projektu Atletika pro děti aneb staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.10.2013Kraj prohloubí spolupráci se Srbskem, nabízí se hned několik možností
Krajská delegace v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem navštívila srbskou autonomní oblast Vojvodina, aby společně pracovaly na dalších možných oblastech vzájemné podpory. Spolupráce se nabízí zejména v rámci školství, zdravotnictví a cestovního ruchu.
Mgr. Alena Tichá
15.10.2013Školy mohou opět soutěžit ve sběru odpadu
Soutěž pro školní rok 2013/2014 nese název „Čistší životní prostředí pro život v Ústeckém regionu“. Zapojit se do ní mohou všechny školy a školská zařízení, která působí v našem kraji a chtějí přispět ke zlepšení svého okolí. Navíc díky sběru a třídění odpadu získají další peníze. Nad soutěží převzala záštitu náměstkyně hejtmana pro školství, mládež a sport Jana Vaňhová. Přihlášky je nutné zaslat do 30. října.
Mgr. Alena Tichá
15.10.2013Ústecký kraj úspěšně navazuje spolupráci napříč Evropou
Další zasedání Evropské sítě chemických regionů (ECRN), jejímž členem je mimo jiné i Ústecký kraj, bylo věnováno především aktuálním informacím z jednotlivých oblastí. Během pobytu v Bruselu se krajské delegaci podařilo navázat mezinárodní spolupráci s dalšími evropskými regiony.
Mgr. Alena Tichá
14.10.2013Teplické gymnázium má úspěšné žáky i projekty
V rámci republikového finále atletického poháru se dívčí a chlapecký tým teplického gymnázia, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, musel potýkat s dalšími šestnácti konkurenčními družstvy. Chlapci se nakonec radovali ze šestého místa. Škola má na kontě také významné ocenění, které převezme příští týden v Praze, a zároveň patří mezi místa, kde umí žáky naučit výborně anglicky.
Mgr. Alena Tichá
14.10.2013V Bruselu se jednalo o budoucnosti, plastech i o podnikání
103. zasedání Výboru regionů, kterého se za Ústecký kraj zúčastnila náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, se v Bruselu neslo ve znamená zahájení tradiční akce Open Days 2013. Kromě toho se členové během čtyřdenního programu zabývali i dalšími tématy, například rozpočtem Evropské unie na rok 2014, plastovým odpadem či změnami klimatu.
Mgr. Alena Tichá
14.10.2013Prezident Miloš Zeman navštíví Ústecký kraj
Na třídenní pracovní návštěvu Ústeckého kraje přijede ve středu 23. října prezident České republiky Miloš Zeman. První den ho bude doprovázet paní Ivana Zemanová. Prezident se za doprovodu hejtmana Bubeníčka setká se starosty, podnikateli, zástupci a zaměstnanci významných společností působících na území Ústeckého kraje a chybět nebude ani řada setkání s občany měst Ústeckého kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
11.10.2013Projekt Vodamin míří ke konci, spolupráce se Saskem bude pokračovat
Závěrečná konference projektu VODAMIN, který byl realizován v rámci přeshraniční spolupráce programu Cíl 3/Ziel 3, shrnula dosavadní výsledky a zjištění. Na akci se sešli oba partneři – zástupci Ústeckého kraje i Saska. Projekt se zabýval problematikou důlních vod. Na konferenci vystoupil mimo jiné 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Alena Tichá
11.10.2013Lovosické gymnazistky vybojovaly republiku v přespolním běhu
Reprezentační atletický tým starších dívek lovosického gymnázia po nedávné výhře v okresním kole přespolního běhu bodoval také v klání krajském, které se konalo v Ústí nad Labem. Díky tomu se pětičlenné družstvo probojovalo do celostátního kola.
Mgr. Alena Tichá
11.10.2013Radní Komínek zkontroloval silnice po povodni i sesuv na dálnici
Radní pro oblast dopravy Jaroslav Komínek za doprovodu vedoucího odboru dopravy a silničního hospodářství Jindřicha Fraňka pokračuje v návštěvách jednotlivých provozů Správy a údržby silnic Ústeckého kraje, p.o. V tomto týdnu se spolu s vedením SÚS vydal na litoměřický provoz.
Mgr. Magdalena Hanáčková
11.10.2013Kraj představil svůj Pakt zaměstnanosti Sociální komisi Asociace krajů
Na dalším jednání Sociální komise Asociace krajů, jejímž předsedou je hejtman Oldřich Bubeníček a členem radní Martin Klika, se všichni přítomní podrobně seznámili s Paktem zaměstnanosti. Nejvíce se líbil jeho konkrétní přístup k řešení regionálních problémů.
Mgr. Alena Tichá
10.10.2013Skotsko inspiruje systémem dalšího vzdělávání dospělých
V rámci projektu DRUHÁ ŠANCE pro nezaměstnané ve věku nad 50 let se zástupci Ústeckého kraje zúčastnili stáže ve Skotsku, kde se mluvilo především o řešení sociální problematiky a nezaměstnanosti po útlumu těžebního průmyslu v regionu, o slučování středních škol a v neposlední řadě také o Nadaci prince Charlese.
Mgr. Alena Tichá
9.10.2013Krajská delegace prohlubuje v Srbsku vzájemnou spolupráci
Delegace Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem je momentálně na návštěvě v Srbsku, kde vyjednává o dalších možnostech spolupráce v různých oblastech. Nyní vám aktuálně přinášíme fotografie a video ze setkání se zemským sekretářem autonomní oblasti Vojvodina pro hospodářství, zaměstnanost a rovnost mužů a žen Miroslavem Vasinem.
Mgr. Alena Tichá
8.10.2013Ústecký kraj se prezentoval na veletrhu PAMÁTKY 2013 v Praze
Ústecký kraj se zúčastnil specializovaného veletrhu PAMÁTKY 2013 v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze - Holešovicích. V rámci veletrhu byla představena první část putovní výstavy Sláva krušnohorského hornictví, která má za cíl upozornit na aktuální nominaci vybraných hornických památek v Krušných horách na Seznam světového dědictví UNESCO a propagovat bohatou minulost těžby drahých a obecných kovů v tomto regionu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.10.2013S chomutovskou školou se můžete seznámit na výstavě
Středisko knihovnických a kulturních služeb Chomutov do konce října hostí výstavu „První rok činnosti ESOZ aneb Chytré hlavy, šikovné ruce a sportovní duch“, která veřejnosti přibližuje činnost a úspěchy žáků Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy Chomutov – ESOZ, příspěvkové organizace Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
7.10.2013ROP Severozápad již má peníze na proplacení dlužných dotací
Regionální operační program Severozápad proplatí tento týden dotace, které dluží příjemcům. „O víkendu přišla na účet Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad v České národní bance částka 1,581 miliardy korun. Platby příjemcům, kterým ROP Severozápad kvůli pozastavení dluží, by měly odejít ve čtvrtek tento týden,“ uvedl předseda Regionální rady Petr Navrátil.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.10.2013Zasedání FEDARENE se tentokrát odehrálo v Chorvatsku
Na začátku října se delegace Ústeckého kraje zúčastnila dalšího jednání FEDARENE (Evropská federace agentur a regionů pro energetiku a životní prostředí), které bylo naplánované v chorvatském městě Tuheljske Toplice. Třídenní program zahrnoval nejen zasedání Správní rady a Valné hromady, ale také konferenci Croenergy 2013.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 630 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 26  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2013

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém