Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 10 11 12 13 -14- 15 16 17 18 ... 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
12.5.2014Žáci ústecké průmyslovky patří ke špičce v republice
V celostátních soutěžích se reprezentantům Střední průmyslové školy Ústí nad Labem, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, v průběhu jara dařilo. Žáci porovnávali své znalosti a dovednosti především v technické oblasti a brali přední místa tabulek. První republikové finále se odehrálo v Hradci Králové, za druhým museli soutěžící do Prahy.
Mgr. Alena Tichá
9.5.2014Ústecký kraj díky projektu zlepšuje podporu náhradní rodinné péče
Ústecký kraj letos v únoru zahájil realizaci projektu „Podpora náhradní rodinné péče v Ústeckém kraji“, jehož hlavním cílem je zlepšení systematické práce na úseku sociálně-právní ochrany dětí (SPOD), kterou zajišťuje krajský úřad. Právě naplňováním standardů kvality se zvýší výkon a efektivita veřejné správy. Dílčím cílem je pak zlepšení podmínek pro výkon státní správy na tomto úseku (tj. v souladu se standardy kvality sociálně-právní ochrany).
Mgr. Alena Tichá
9.5.2014Své produkty mohou regionální výrobci přihlásit hned do dvou soutěží
Potravinářské soutěže „Regionální potravina Ústeckého kraje“ a „O nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče“ budou i letos hodnotit v jednotlivých kategoriích ty nejlepší výrobky, které pocházejí z našeho území. Další ročník Regionální potraviny již byl vyhlášen, Potravinářský výrobek se slavnostně spustí příští týden na akci ve Stadicích.
Mgr. Alena Tichá
7.5.2014Památku obětem války uctili i v Bílině
Ve středu 7. května se u památníku na hřbitově v Bílině sešli zástupci města a místní Základní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ZO ČSBS), aby uctili památku obětí padlých během 2. světové války. Bílinský starosta Josef Horáček položil věnec společně s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem.
Mgr. Alena Tichá
8.5.2014Výstava Czech Press Photo v Ústí nad Labem
Krajské město hostí výstavu Czech Press Photo, která přináší unikátní svědectví fotografů o životě lidí. Expozici, kterou podpořila skupina ČEZ, otevřel hejtman Oldřich Bubeníček. Výstava v Ústí nad Labem je umístěna na Lidickém náměstí a potrvá do 11. května.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.5.2014Společný program na výměnu kotlů
Rada Ústeckého kraje dnes schválila Společnou výzvu k podávání žádostí o poskytnutí dotace ze Společného programu na podporu výměny kotlů. Příjem žádostí bude zahájen v pondělí 12. května 2014 v 8 hodin. Posledním dnem, kdy bude možné žádost podat, je 31. červenec 2014, pokud nebude do té doby vyčerpaná alokace 30 milionů korun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.5.2014Prezident Gauck uctil v Terezíně památku obětí 2. světové války
Německý prezident Joachim Gauck s českým prezidentem Milošem Zemanem navštívili ve středu 7. května Národní památník v Terezíně, aby uctili oběti nacismu za druhé světové války. Kromě českého prezidenta jej doprovázel také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a další politici z kraje a města.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.5.2014Cyklostezka Ohře má nové webové stránky
Cyklistickou trasu podél řeky Ohře už si mohou výletníci naplánovat i z domova. Nové webové stránky provedou návštěvníky jednotlivými trasami podle náročnosti a délky. Nechybí ani tipy na turistické zajímavosti v okolí stezky.
Mgr. Alena Tichá
6.5.2014Ústecký kraj slaví 69. výročí konce 2. světové války
V rámci oslav 69. výročí ukončení 2. světové války se u Pomníku osvobození v Městských sadech v Ústí nad Labem uskutečnil pietní akt, který zorganizoval Ústecký kraj ve spolupráci s městem Ústí nad Labem, Krajským vojenským velitelstvím a Československou obcí legionářskou. Mezi účastníky nechyběli váleční veteráni z Ústeckého kraje, vojáci a legionáři.
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.5.2014Kraj lákal investory na brněnském veletrhu
Kraje, regiony, města a obce se na konci dubna představily na mezinárodním veletrhu investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech URBIS INVEST 2014 v Brně. Mezi účastníky nechyběl ani krajský úřad, jehož pracovníci lákali investory heslem Ústecký kraj – Otevřená náruč.
Mgr. Alena Tichá
5.5.2014Podle přezkumu je hospodaření kraje bez nedostatků
Ministerstvo financí (MF) dnes uzavřelo přezkum hospodaření Ústeckého kraje za rok 2013. Závěrečnou zprávu podepsal a převzal hejtman Oldřich Bubeníček. Kromě hospodaření kraje proběhl přezkum i u dvou příspěvkových organizací, rovněž bez závad.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.5.2014Konference Stop and Stay tentokrát v Dolním Poohří
Šestý ročník tradiční regionální konference cestovního ruchu Stop and Stay s podtitulem „Ohře nás spojuje“ skončil. Do Chrámu chmele a piva v Žatci na něj dorazilo zhruba sto účastníků. V rámci konference předala náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová ocenění Asociace hotelů a restaurací ČR.
Mgr. Alena Tichá
5.5.2014Budoucí tesaři přivezli z mistrovství republiky medaili
Třetí místo z letošního 12. ročníku Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí soutěže odborných dovedností stavebních oborů získali studenti Střední odborné školy stavební a technické z Ústí nad Labem, krajské příspěvkové organizace, Ondřej Zamrzla a Daniel Hanzlíček. Mistrovství se konalo ve dnech 23. až 25. dubna na brněnském výstavišti.
Mgr. Alena Tichá
30.4.2014431 milionů na devět projektů Ústeckého kraje
Rada Ústeckého kraje dnes schválila uzavření dotačních smluv na devět projektů v celkové výši 552,8 milionu korun. Dotaci Ústecký kraj získá z Regionálního operačního programu Severozápad. Jedná se o jednu z posledních možností čerpání z tohoto programu. Projekty se týkají především podporu školství a dopravní infrastruktury. Smlouvy dnes za kraj podepíše náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.4.2014Policista roku 2013 Ústeckého kraje
V úterý 29. dubna byla předána ocenění příslušníkům policie, kteří v Ústeckém kraji nejlépe uspěli v anketě Policista roku 2013. Akce v ústeckém městském muzeu se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a za podpory kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.4.2014Český a německý prezident navštíví Terezín
Prezident Spolkové republiky Německo Joachim Gauck v rámci své státní návštěvy České republiky navštíví spolu s prezidentem Milošem Zemanem za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka v úterý 6. května odpoledne Malou pevnost v Terezíně. V 16:30 proběhne na Národním hřbitově pietní akt k uctění památky obětí. Akt je veřejně přístupný a všichni jsou na něj srdečně zváni.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.4.2014Modernizace kardiovaskulárního centra Krajské zdravotní
Krajská zdravotní, a. s. uspořádala 29. dubna 2014 tiskovou konferenci, na které prezentovala projekt spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, v jehož rámci došlo k modernizaci a obnově vybavení kardiovaskulárního centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem (MNUL).
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.4.2014Letošní turistickou sezónu zahajuje České Švýcarsko tento víkend
Hned několik akcí na vás od pátku do neděle čeká na území národního parku. Slavnostní otevření další sezóny nabízí vyjížďku na elektrokolech, cyklistickou časovku, otevření nové rozhledny a turistické pochody za přírodními krásami. Stačí si jen vybrat…
Mgr. Alena Tichá
24.4.2014Krajský web v novém!
V pátek 25. dubna v poledne se spustí nový krajský web. Krajské webové stránky www.kr-ustecky.cz prošly redesignem a úpravou struktury. Návštěvníkům nabídnou atraktivnější vzhled, uživatelsky příjemnější prostředí a mobilní verzi pro využití na tabletech a chytrých mobilních telefonech.
Mgr. Magdalena Hanáčková
23.4.2014Ve škole v Hamru se soutěžilo již po patnácté
Patnáctý ročník tradiční jarní soutěže Junior přilákal na Střední odbornou školu Litvínov – Hamr, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, mladé kadeřníky, krejčí, podnikatele i sportovce, aby navzájem porovnali své dovednosti v několika disciplínách. Jejich talent hodnotila i náměstkyně hejtmana pro školství, mládež a sport Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
23.4.2014MPSV vypisuje cílenou výzvu pro posílení zaměstnanosti Ústeckého kraje
Na posílení zaměstnanosti ve třech nejpostiženějších krajích pošle Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) 175 miliónů korun. Jedná se o dotační program financovaný z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost s názvem „Posílení aktivní politiky zaměstnanosti pro Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj v návaznosti na situaci na regionálním trhu práce“. Cílem této výzvy je zvýšit zaměstnanost nezaměstnaných osob nebo osob ohrožených na trhu práce prostřednictvím efektivního a cíleného využití nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti.
Mgr. Alena Tichá
22.4.2014Nové reportáže na U-TV: Vinařské Litoměřice i Veletrh pro mladé řidiče
Webová televize Ústeckého kraje U-TV přináší nová videa. Zavzpomínejte na Vinařské Litoměřice, podívejte se na setkání hejtmana se starosty, zjistěte, jak kraj podporuje rodiny, kolik lidí přišlo na Velikonoce na Jimlíně a co všechno si vyzkoušeli mladí řidiči na speciálním veletrhu.
Mgr. Alena Tichá
22.4.2014Pro vyšší bezpečnost chceme spolupracovat s novým policejním prezidentem
V Ústeckém kraji je bezpečnost občanů a boj s kriminalitou důležitým tématem často diskutovaným např. při setkáních hejtmana Bubeníčka se starosty měst a obcí. Nejen kvůli tomu, ale také kvůli častým mimořádným událostem, jako jsou povodně či shromáždění extrémistů, je nezbytná fungující spolupráce s Policií České republiky. Na úrovní krajského ředitelství jsou vztahy dlouhodobě na vysoké úrovni, nyní se hejtman obrací také na nově jmenovaného policejního prezidenta plk. Tomáše Tuhého.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.4.2014VIDEO UVNITŘ: Sluncem prozářené oslavy Velikonoc na Novém hradě
Nejen hřejivé sluneční paprsky v romantických kulisách zámku Nový hrad, ale především ukázka velikonočních tradic, regionálních potravinářských výrobků, jarmark a spousta zábavy pro děti i dospělé přilákaly do Jimlína tisíce lidí. Velikonoční neděle už potřetí patřila oblíbené události, kterou finančně podpořil Ústecký kraj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.4.2014Defibrilátory pomáhají zachraňovat životy, proto se s nimi učí pracovat stále více policistů i hasičů
Časná defibrilace rukou nezdravotníka aneb má to smysl – to byl název krajské konference, kterou uspořádala Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje pro hasiče a policisty. Během dopoledních přednášek se seznámili s tím, jak defibrilátor funguje a jakým způsobem pomáhá. Na závěr si účastníci vše vyzkoušeli v praxi. Přítomné přivítal 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 10 11 12 13 -14- 15 16 17 18 ... 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém