Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 -19- 20 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
20.2.2014Studující senioři mají za sebou první hodinu na téma astronomie
Místní akční skupina Šluknovsko ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou Praha zahájila tento týden v Klubu Střelnice ve Varnsdorfu virtuální univerzitu třetího věku. Senioři se zde budou scházet v pravidelných čtrnáctidenních intervalech, vyslechnou si prostřednictvím internetu přednášku v délce 35 až 60 minut a poté prověří své znalosti prostřednictvím testu.
Mgr. Alena Tichá
20.2.2014Na území kraje se loni našly dva mimořádné poklady
Vzácné nálezy pocházejí z období starší doby bronzové, jak při podrobnějším zkoumání zjistili archeologové, a proto je jejich kulturně historická hodnota opravdu vysoká. Krajský úřad Ústeckého kraje na základě těchto informací rozhodl o vyplacení odměn za tak mimořádné objevy. Nálezci si dohromady přišli na téměř sto tisíc korun.
Mgr. Alena Tichá
19.2.2014Studenti Evropské obchodní akademie na stáži v Londýně
Budu rozumět svému nadřízenému a svým kolegům v zaměstnání? Podaří se mi v labyrintu londýnského metra najít tu správnou cestu do práce? Může mě pověstné britské počasí něčím překvapit? A v jaké rodině budu vlastně bydlet? To jsou jen některé z otázek, které si kladli studenti Evropské obchodní akademie Děčín počátkem února před odletem do Velké Británie, kam se vydali na dvoutýdenní pracovní stáž v rámci programu Leonardo da Vinci.
Mgr. Alena Tichá
19.2.2014Severočeské sdružení obcí projednávalo svou činnost pro rok 2014
Na krajském úřadě se sešli členové Sněmu Severočeského sdružení obcí (SESO), aby společně zhodnotili aktivity uskutečněné v roce 2013 a zaměřili se na cíle roku letošního. Setkání zhruba padesáti starostek, starostů či zástupců obcí a měst se konalo pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka. V úvodu ho zastoupil 1. náměstek Stanislav Rybák.
Mgr. Alena Tichá
18.2.2014Úřad práce se zapojil do Paktu zaměstnanosti Ústeckého kraje
Ústecký kraj a Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje chtějí problém nezaměstnanosti řešit ve spolupráci s novou vládou. Na jednání HSR ÚK v Litoměřicích se proto sešli nová ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová, hejtman Oldřich Bubeníček, předseda HSR Richard Falbr a generální ředitelka Úřadu práce ČR Marie Bílková. Na jednání byl přijat závěr co nejvíce čerpat evropské peníze na podporu zaměstnanosti.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.2.2014Čeští a němečtí dobrovolníci jednali o spolupráci
Pod záštitou radního pro bezpečnost a sociální věci Martina Kliky se na krajském úřadě odehrálo česko-německé setkání významných poskytovatelů dobrovolnické služby. Tématem jednání byla především příhraniční spolupráce Ústeckého a Karlovarského kraje se Svobodným státem Sasko.
Mgr. Alena Tichá
16.2.2014Krajský úřad hostil účastníky 20. Pediatrického dne
Česká pediatrická společnost uspořádala v sobotu 15. února na krajském úřadu 20. Pediatrický den, kongres zaměřený na dětské lékařství. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a účastníky přišel pozdravit náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.2.2014Hejtman Ústeckého kraje navštívil město Horní Jiřetín
Hejtman Oldřich Bubeníček při své návštěvě 14. února a při diskusi se starostou Brankem Glavicou a místostarostou Vladimírem Buřtem věnoval pozornost životu v Horním Jiřetíně, činnostem zastupitelstva, občanským aktivitám, historii a dalším tématům s vazbou jak na město, tak i na region.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.2.2014Nové transfuzní odběrové centrum v žatecké nemocnici
V pátek 14. února bylo slavnostně předáno do užívání v městské nemocnici v Žatci nové transfuzní pracoviště. Investici v hodnotě 2,5 milionu korun představil ředitel nemocnice Čestmír Novák. Otevření se zúčastnil i 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.2.2014Smlouva s hospodářskou komorou podepsána
Ve čtvrtek 13. Února byla na krajském úřadě podepsána roční prováděcí smlouva mezi Ústeckým krajem a Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého kraje na rok 2014. Smlouvu podepsali představitelé obou stran, Oldřich Bubeníček a František Jochman.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.2.2014Na vlně zážitků po Dolním Poohří
Nový propagační materiál s názvem „Na vlně zážitků po Dolním Poohří“ vydala Destinační agentura Dolní Poohří na začátku letošního roku. Brožura slouží jako inspirace k návštěvě zajímavostí a to jak turistům, tak místním občanům. Na téměř třiceti stránkách se prezentuje dvanáct míst z oblasti Klášterecka, Kadaňska, Žatecka, Lounska, Postoloprtska, Podbořanska, Chomutovska a Jirkovska.
Mgr. Alena Tichá
13.2.2014Hejtman jednal se starosty, první hejtmanský den se odehrál na Bílinsku
Hejtmanské dny, kdy hejtman kraje navštěvuje okresy a mikroregiony, aby se v místě setkal se starosty měst a obcí a projednal s nimi přímo oblasti jejich zájmu, pokračují i v roce 2014. První výjezd směřoval na Bílinsko, kde se hovořilo o plánovaných změnách v dopravní obslužnosti od roku 2015 a o možnosti obcí čerpat dotace z programů Ministerstva pro místní rozvoj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.2.2014Školy se seznámily s průběhem přijímacích zkoušek
Po pilotní fázi v loňském roce vstupuje letos zhruba padesát škol, které zřizuje Ústecký kraj, do nového pojetí přijímacích zkoušek naostro. Budou se týkat vybraných oborů – především čtyřletých maturitních. Společnost Scio, která nové přijímací zkoušky zajišťuje, proto na odborném semináři zástupce škol podrobně seznámila se všemi důležitými pokyny.
Mgr. Alena Tichá
13.2.2014Hejtman ocenil pracovnice úřadu za záchranu života
Zaměstnankyně Krajského úřadu Ústeckého kraje Pavlína Birgit Babičková a Radka Šťastná převzaly z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a ředitele KÚ Milana Zemaníka ocenění za záchranu lidského života poskytnutím včasné první pomoci.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.2.2014Rada kraje jako jediný akcionář volila ředitele Krajské zdravotní, a.s.
Rada Ústeckého kraje rozhodla ve věci jediného akcionáře v působnosti valné hromady společnosti Krajská zdravotní, a.s., tak, že souhlasí s uzavřením pracovní smlouvy s Ing. Petrem Fialou pro výkon funkce ředitele společnosti Krajská zdravotní, a.s. od 13. února 2014.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.2.2014Na Mostecku vzniknul nový klub seniorů, připravuje i masopustní akci
Na začátku ledna začal fungovat nový místní klub seniorů v Horním Jiřetíně a Černicích na Mostecku. Jeho předsedkyně Miluše Kolářová má v plánu spolu se sedmičlenným jednacím výborem připravovat atraktivní nabídku volnočasových aktivit. Senioři se tak mohou těšit na výlety, pobyty, divadelní představení, besedy a mnoho dalšího.
Mgr. Alena Tichá
11.2.2014Fotbalový Pohár Josefa Masopusta vstupuje do své jarní části
Třetí ročník největšího celostátního turnaje středoškolských fotbalových týmů má před sebou další pokračování. V okrskových a okresních turnajích během podzimu nastoupily stovky školních výběrů po celé republice, aby jako reprezentanti škol hájili své barvy. V Ústeckém kraji se akce koná pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka.
Mgr. Alena Tichá
11.2.2014Ústecká univerzita otevřela v Masarykově nemocnici další kliniky
Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem rozšířila počet klinik v Masarykově nemocnici o další čtyři. Jedná se o dětskou, oční, úrazové chirurgie a také urologie a robotické chirurgie. Kliniky zahájily svoji činnost v Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem.
Mgr. Alena Tichá
10.2.2014Strategickým cílem Paktu zaměstnanosti Ústeckého kraje je zvýšit konkurenceschopnost a zaměstnanost
Právě v den, kdy byla oznámena rekordní míra nezaměstnanosti v České republice, se na krajském úřadě konala konference Paktu zaměstnanosti Ústeckého kraje. Jejím cílem bylo informovat všechny relevantní osoby o dalších krocích, které kraj udělal v rámci této aktivity na podporu zaměstnanosti a tvorbu nových pracovních míst.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.2.2014Fotoreportáž: Turnaj čtyř zemí
Přinášíme fotografie z nedělního vyvrcholení mezinárodního hokejového Turnaje čtyř zemí U16 v Litvínově. Čestné buly finálového zápasu Česko – Rusko vhazoval hejtman Oldřich Bubeníček spolu s radním Martinem Klikou. Oba také předávali ocenění nejlepším hráčům zápasu a následně poháry za druhé místo (výběr ČR) a vítězům (výběr Ruska).
Foto: Edvard D. Beneš
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.2.2014ČEZ se sešel se samosprávou, nechyběl hejtman Bubeníček
Setkání s představiteli místní samosprávy zorganizovala v Mostě společnost ČEZ. Zúčastnilo se několik desítek starostů z Mostecka, Chomutovska a Teplicka. Na setkání byl přítomen také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který ocenil vzájemnou spolupráci skupiny a obcí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.2.2014O volných místech v oblasti školství informujte na speciální burze
Školy a učitelé v Ústeckém kraji mohou při hledání vhodného kandidáta na konkrétní pozici či při hledání svého vhodného uplatnění využít speciálně zřízenou Burzu pracovních míst ve školách a školských zařízení, kterou zřídil Odbor školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu v loňském roce. Podobnou službu nabízí i většina ostatních krajů.
Mgr. Alena Tichá
5.2.2014Mladí hokejisté z Chomutova jedou do Kanady na mistrovství
Hejtman Oldřich Bubeníček přijal předsedu Komise mládeže Českého svazu ledního hokeje Vojtěcha Čihaře, který je současně manažerem SK Chomutov. Doprovázel ho Viktor Lukeš, mj. trenér hokejového týmu Ústeckého kraje na Zimní olympiádě dětí a mládeže 2014.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.2.2014Starostové se seznámili s novým občanským zákoníkem
Spolek pro obnovu venkova Ústeckého kraje ve spolupráci s Ústeckým krajem připravil pro představitele malých obcí v regionu přednášku, která je podrobně seznámila se změnami v občanském zákoníku. Nad akcí převzal záštitu 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který odborný seminář zahájil.
Mgr. Alena Tichá
4.2.2014Studovat česko-německé gymnázium? Na krajském úřadě se dozvíte víc
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se příští týden odehraje netradiční Den otevřených dveří gymnázia Fridricha Schillera v Pirně, protože zástupci saské školy přijedou do Ústí nad Labem. Zájemci o česko-německé vzdělání díky tomu mají jedinečnou příležitost seznámit se s touto formou studia, aniž by museli jezdit daleko. Každý rok škola přijímá patnáct českých žáků.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 -19- 20 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém