Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
12.9.2014FOTOGALERIE: Na Zahradě Čech proběhlo slavnostní předání ocenění Regionální potravina
Největší zahradnický veletrh u nás – Zahrada Čech na výstavišti v Litoměřicích potrvá až do 20. září. První den veletrhu patřil vyhlášení ocenění Regionální potravina Ústeckého kraje, Potravinářského výrobku Ústeckého kraje - Kraje Přemysla Oráče a slavnostnímu zahájení. Toho se zúčastnil i ministr zemědělství Marian Jurečka, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a další zástupci vedení Ústeckého kraje a Agrární komory.
Ing. Lucie Dosedělová
14.9.2014Ústecký půlmaratón 2014: déšť neodradil závodníky ani diváky, traťový rekord nepadl
V neděli ve 12 hodin se na 21,0975 km dlouhou trasu vydal z ústeckého Mírového náměstí dav čítající více než 3500 závodníků. Hlavní závod elitních běžců a vytrvalostních amatérů odstartoval ústecký primátor Vít Mandík. Pouhých 5 minut po nich vyrazil na trasu ryze amatérský rodinný běh s 1 800 účastníky. Tento závod odstartoval hejtman Oldřich Bubeníček. Ústecký kraj tento běžecký svátek významně podpořil.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.9.20141/2Maraton v Ústí poběží v přímém přenosu na Seznam.cz
Velké městské běhy táhnou nejen přímo na trati, ale i online. Největší tuzemský portál Seznam.cz chystá live běžecké představení. Již tuto neděli 14. září se poběží čtvrtý 1/2Maraton Ústí nad Labem. Tento běžecký svátek podpořil Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.9.2014Lesy Krušných hor čeká revitalizace
V tomto týdnu se na Krajském úřadě Ústeckého kraje uskutečnilo úvodní jednání k projektu „Revitalizace hřebenových partií Krušných hor“. Za vedení kraje se jednání zúčastnil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák a radní Arno Fišera. Gestorem projektu je společnost Terra Natura.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.9.2014Česko – saská skupina pro přeshraniční spolupráci zasedala v Ústí nad Labem
V Ústí nad Labem, centru euroregionu Elbe/Labe, zasedala na svém 22. pracovním jednání Česko – saská pracovní skupina pro přeshraniční spolupráci. Na zahájení přijal pozvání také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.9.2014Šest sportovních osobností obdrželo medaili hejtmana
Při příležitosti konání 1/2Maratonu Ústí nad Labem, který je již tradičním sportovním svátkem našeho regionu, ocenil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček čestnou medailí osobnosti, které mají nezpochybnitelné zásluhy na rozvoji a propagaci sportovních událostí a tradic v kraji. Mezi oceněnými je i duchovní otec půlmaratonu Carlo Capalbo.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.9.2014Kraj uplatnil k náhradě škody částky, které ho stála obnova ROP
Rada Ústeckého kraje dnes vzala na vědomí informaci hejtmana o podání k soudu a odsouhlasila přihlášený hypotetický nárok na náhradu škody v rámci probíhajícího trestního řízení ve věci ROP Severozápad. Celková hypotetická škoda vzniklá Ústeckému kraji byla zatím vyčíslena na částku 608 753 575,77 Kč. V průběhu řízení může být škoda upřesněna.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.9.2014V mikroregionech hlavně o dopravě
Poslední setkání se starosty obcí Ústeckého kraje před komunálními volbami absolvoval hejtman Oldřich Bubeníček na Děčínsku, konkrétně v Benešově nad Ploučnicí a v České Kamenici. Zde se sešel se zástupci místních svazků obcí, aby s nimi prodiskutoval záležitosti, jež se jich bezprostředně týkají. Hovořilo se tedy o cyklostezce Ploučnice a dopravní obslužnosti.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.9.2014Ústecký kraj bude požadovat náhradu škody
Ústecký kraj dnes před zahájením hlavního líčení s obžalovanými v kauze evropských dotací ROP Severozápad podal návrh na přiznání nároku na náhradu škody. Podrobnosti uvede kraj v prohlášeni, které bude vydáno dne 10. 9. 2014.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.9.2014Září plné vinobraní odstartovaly ústecké slavnosti vína a burčáku
Červená i bílá vína, burčák a hudba po celý den. To nabídly návštěvníkům Lidického náměstí v Ústí nad Labem čtvrté historické slavnosti vína a burčáku. Oslavy zahájila krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová. Podívejte se na seznam dalších slavností vína, které můžete v září navštívit.
Ing. Lucie Dosedělová
8.9.2014ŘSD předložilo hejtmanovi žádost o vyhlášení stavu nebezpečí
„Žádost o zajištění postupu podle zákona 240/2000 o krizovém řízení“ předala dnes Soňa Křítková pověřená řízením Ředitelství silnic a dálnic ČR hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi. Jednali spolu o likvidaci sesuvu a dostavbě dálnice D8. Bezprostředně nad obcí Litochovice nad Labem došlo k závalu při sesuvu půdy v roce 2013 části budovaného dálničního tělesa. Předaný materiál shrnuje současný stav dotčeného území a argumentuje pro vyhlášení stavu nebezpečí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.9.2014Hasiči v Klášterci oslavili 140 let
Ke 140. výročí vzniku jednotky sboru dobrovolných hasičů v Klášterci nad Ohří přijel v neděli 7. září poblahopřát hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Při této příležitosti udělil jednotce hejtmanskou stuhu, kterou připevnil na zástavu kláštereckých hasičů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.9.2014Fotografie tradičních farmářských trhů obohatily expozici starého Mostu
Putovní výstava fotografií z prostředí farmářských trhů zaplnila prostory mostecké knihovny. Po Ústí nad Labem, Teplicích a Lounech je město Most již čtvrtým městem v kraji, kde se tato výstava koná. Návštěvníci prostřednictvím fotografií nahlédnou do prostředí konání farmářských trhů, v rámci zahájení výstavy měli návštěvníci možnost ochutnat potraviny oceněné značkou Regionální potravina Ústeckého kraje 2014.
Ing. Lucie Dosedělová
5.9.2014Hejtman navštívil vojenský výcvikový prostor Doupov
Ve čtvrtek 4. září proběhla oslava 65. výročí založení vojenského zařízení Radošov ve vojenském újezdu Hradiště v Karlovarském kraji. Slavnostnímu nástupu jednotek přihlíželi hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a náměstkyně karlovarského hejtmana Eva Valjentová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.9.2014Podívejte se na nové reportáže na krajské webové televizi
Na stránkách krajské internetové televize www.u-tv.cz najdete nové reportáže ze zahájení školního roku ve Straškově – Vodochodech, z Velké letní ceny Ústeckého kraje na mosteckém hipodromu a můžete se i podívat, jak probíhaly opravy ve školách během letních prázdnin.
Ing. Lucie Dosedělová
4.9.2014Ústecký kraj ocení s Českým červeným křížem dobrovolné dárce krve
První náměstek hejtmana Stanislav Rybák pozval za účelem přípravy celokrajského slavnostního ocenění bezpříspěvkových dárců krve Zlatým křížem 2. třídy zástupce Českého červeného kříže. Ocenění získávají dobrovolní dárci krve, kteří mají za sebou 120 odběrů v bezpříspěvkových transfuzních stanicích. Předávání by se mělo konat letos v říjnu v Mostě, historicky poprvé ve spolupráci Českého červeného kříže a Ústeckého kraje.
Ing. Lucie Dosedělová
4.9.2014Projekty na podporu zaměstnanosti v Ústeckém kraji odstartovaly
Úvodní schůzkou byly zahájeny dva projekty na podporu zaměstnanosti v Ústeckém kraji, a to „Handicap nám nevadí“ a „Společně to dokážeme“. Nositelem projektů je Ústecký kraj, mezi partnery patří Úřad práce ČR. Jedná se tak o první příležitost, kdy při řešení nezaměstnanosti spojí síly samospráva a státní správa. Oba projekty odstartovaly 1. září a ukončeny budou 31. října 2015.
Mgr. Magdalena Hanáčková
4.9.2014Sociální pracovníci mají díky kurzu lepší znalosti v péči o seniory
Dvanáct zaměstnanců Centra sociálních služeb v Litoměřicích, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, má za sebou takzvaný odborný zážitkový a tréninkový kurz v oblasti nových trendů v práci se seniory. Díky tomuto kurzu budou mít větší kvalifikaci a odbornější dovednosti při práci s klienty. Další obdobný projekt plánuje ředitel litoměřického sociálního zařízení Jindřich Vinkler na podzim letošního roku.
Ing. Lucie Dosedělová
6.9.2014Ústecký kraj podporuje zvýšení komfortu pacientů v nemocnicích
Zastupitelstvo rozdělí 5 milionů korun nemocnicím v rámci programu „Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování akutní lůžkové péče standardní na území Ústeckého kraje – 2014“. Všechny nemocnice, které si požádají, tak mohou získat dotaci na nákup nových polohovatelných lůžek a dalšího vybavení, které zlepší podmínky péče o pacienty.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.9.2014V Bánské Bystrici slavili 70 let od Slovenského národního povstání
Hejtman kraje Oldřich Bubeníček se zúčastnil v Bánské Bystrici na Slovensku oslav 70. výročí Slovenského národního povstání. Setkal se s českým prezidentem Milošem Zemanem i s předsedou žilinského samosprávného kraje Jurajem Blanárem, kde byla dojednána návštěva Ústeckého kraje v březnu 2015. Návštěvy Slovenska se zúčastnila i krajská zastupitelka Jitka Hanousková.
Ing. Lucie Dosedělová
2.9.2014Na teplické průmyslovce mají další profesionální stroje pro výuku
CNN frézka a emisní analyzátor výfukových plynů budou moci používat k výuce studenti Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy v Teplicích. Škola je pořídila v rámci projektu Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje, který vyhlásilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Oba stroje včera studenti školy, která je příspěvkovou organizací kraje, předvedli i hejtmanovi Oldřichovi Bubeníčkovi a předsedkyni Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Ústeckého kraje Dagmar Waicové.
Ing. Lucie Dosedělová
2.9.2014FOTO: Hejtman zahájil nový školní rok ve Straškově, otevřel zrekonstruovanou školu
Slavnostním přestřižením pásky nově zrekonstruované školy začal školní rok pro žáky základní školy ve Straškově – Vodochodech. Netradičních oslav se zúčastnil kromě rodičů a školáků i hejtman kraje Oldřich Bubeníček a senátor za Litoměřicko Hassan Mezian. Společně s ředitelkou školy a starostou Straškova Janem Bartoněm popřáli nejen prvňákům to nejlepší zahájení školního roku.
Ing. Lucie Dosedělová
2.9.2014Ústecký kraj podpoří i nábor malých fotbalistů
V Ústeckém kraji byl dnes oficiálně zahájen Měsíc náborů, jehož cílem je přivést více dětí do fotbalových klubů. Akce se netýká jen malých chlapců, ale cílí také na děvčata. Podporu rozvoji fotbalu v kraji dal také hejtman Oldřich Bubeníček. Měsíc náborů odstartoval předseda Krajského fotbalového svazu Josef Tancoš.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.9.2014Slavnostní zahájení školního roku 2014/2015 v Chomutově
Nový školní rok byl slavnostně zahájen na Střední odborné škole energetické a stavební, Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole, Chomutov. Žáky, kteří usedli do středoškolských lavic poprvé, přišla pozdravit a popřát jim mnoho studijních úspěchů náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.9.2014Ústecký kraj chce pro občany Děčínska kvalitní dopravu a přestupy
Nechceme, aby školou povinné děti, studenti, pracující, nemocní k lékaři, nebo vlastně všichni, kteří jedou z okolních obcí a měst do Děčína, využívali většinu nezbytně potřebných zastávek ve městě. Takto nepochopitelně by v uvedení do praxe vyzněl vzkaz děčínských radních všem cestujícím, kteří využívají linkovou dopravu, zveřejněný v úvodu článku Děčínského deníku „Děčín nechce linkové autobusy ve městě“ zde dne 1. 9. 2014, říká radní Jaroslav Komínek.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém