Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
2.9.2014Labe aréna Ústeckého kraje otevírá Sportovní družiny
S novým školním rokem ve Štětí startuje i nový projekt, která má ambice rozhýbat děti a vzbudit v nich zájem o sport a aktivní životní styl. Dlouho připravovaný projekt Sportovních družin, který je myšlenkou sportovních manažerů Labe arény Ústeckého kraje, se rozjede od 15. září. Jako první Sportovní družiny vyzkouší žáci prvního stupně štětské Základní školy Ostrovní. Do konce měsíce ji bude následovat litoměřická ZŠ Havlíčkova, ústecká ZŠ v Brné a následně další školy Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.8.2014Do startu 1/2Maratonu Ústí nad Labem 2014 zbývají už jen dva týdny
Prezident organizačního týmu závodu Carlo Capalbo přijel tento týden informovat hejtmana Oldřicha Bubeníčka o závěrečné fázi příprav půlmaratonu. Letos se v krajském městě poběží již po čtvrté. Běh odstaruje v neděli 14. září v pravé poledne na Mírovém náměstí. Tento přitažlivý závod podpořil finančně Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.8.2014Národní památkový ústav zve na Hradozámeckou noc
Památky po celé republice oslaví závěr prázdnin akcí roku Hradozámeckou nocí. Na poslední srpnovou sobotu 30. 8. připravují hrady, zámky, kláštery a další památky v Ústeckém kraji svůj specifický večerní program. Nenechte si ujít zajímavou návštěvu památek.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.8.2014Fotografie z farmářských trhů si prohlédnou lidé v celém kraji
Výstava fotografií a kreseb žáků Základní umělecké školy Evy Randové míří na další místa v našem kraji. Putovní výstava nejprve zavítala do Teplic, nyní i do Loun do Městské knihovny do kavárny Jeroným. Výstava se koná v rámci projektu Central Markets - Revitalizace a propagace tradičních trhů ve střední Evropě.
Ing. Lucie Dosedělová
27.8.2014Velvyslanec Běloruska přijel Ústeckému kraji nabídnout spolupráci
Na návštěvu do Ústí nad Labem zavítal mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Běloruské republiky Vasilij Mikhajlovič Markovič. Velvyslanec přijal pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, ten také spolu s krajským radním Janem Szántó velvyslance přivítal na půdě krajského úřadu. Po krátké diskuzi o aktuálních tématech z obou oblastí následoval společný oběd na ústeckém zámečku Větruše.
Ing. Lucie Dosedělová
26.8.2014Pro Ústecký kraj se připravuje 160 nových policistů
Policejní prezident plk. Tomáš Tuhý se dnes na krajském úřadu setkal s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. Spolu s dalšími pracovníky policejního prezidia a náměstkem krajského ředitelství policie plk. Jiřím Šenkýřem informoval hejtmana o vývoji bezpečnostní situace v kraji a o záměrech policie. Vyjádřil též poděkování vedení kraje za podporu a pomoc, kterou dlouhodobě Polici České republiky věnuje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.8.2014FOTOGALERIE: Důchodci z Čech i Slovenska soutěžili hned v několika sportovních disciplínách
Soutěžící z Ústeckého, Libereckého, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje, z Prahy a z Žilinského samosprávného kraje se o víkendu sjeli do Mostu na historicky první česko-slovenské sportovní hry důchodců. Sportovní klání se konalo v areálu Střední školy technické v Mostě, která je příspěvkovou organizací kraje. Za sportovci dorazil i hejtman Oldřich Bubeníček.
Ing. Lucie Dosedělová
26.8.2014Vitráže z Podbořanska budou reprezentovat kraj na EXPO 2015
Rozměrná vitráž s motivem Brány Čech - Porty Bohemica, chmele a vína bude reprezentovat Ústecký kraj na výstavě EXPO 2015 v Miláně. Vzniká v dílnách sklářské firmy Skloart v Lubenci na Podbořansku. Mezinárodní výstava EXPO začne v italském Miláně v květnu příštího roku. Český modulový pavilon podle návrhu architektonického studia Chybik&Krystof se začne stavět již v září.
Ing. Lucie Dosedělová
26.8.2014Litvínovští plavci trénují na novou sezónu
Členové plaveckého klubu Litvínov odjeli na soustředění do Nového Vestce a v plaveckém bazénu v blízkých Čelákovicích se za finančního přispění Ústeckého kraje připravují na nadcházející sezónu.
Ing. Lucie Dosedělová
25.8.2014Setkání se zástupci Baráčníků Ústeckého kraje
Rychtáři, místorychtáři a další činovníci žup a sdružených obcí Baráčníků přijeli představit na krajský úřad svoji činnost. Baráčníci informovali hejtmana Oldřicha Bubeníčka nejen o svých aktivitách, ale i o historii spolku. Přítomni byli představitelé župy Krušnohorské (Chomutov), Most – sever, Ústí nad Labem a Teplice. Za odbor kultury a památkové péče KÚÚK se jednání zúčastnil Adam Šrejber
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.8.2014Krajská zdravotní, a. s. zahájila rekonstrukci pavilonů mostecké nemocnice
Slavnostním odhalením symbolického základního kamene Krajská zdravotní, a. s. zahájila projekt „Rekonstrukce pavilónů Krajské zdravotní, a. s., - Nemocnice Most, o. z. včetně optimalizace vnitřních prostor“, spolufinancovaný z prostředků dotačního programu Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS 2 Severozápad, podporovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
22.8.2014Oslavy 150 let porcelánky v Dubí
Závěr srpna se v Dubí nese v duchu oslav. První zmínka o městě se datuje před 520 lety a Český porcelán slaví 150 let od založení původní manufaktury. Výročí bude připomínat nově odhalená socha před porcelánkou. Dubské slavnosti podpořil Ústecký kraj a slavnému cibuláku přijel k jubileu popřát vše nejlepší i hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.9.2014Zastupitelé rozhodli o prodeji pozemků v zóně Triangle, přibude 125 pracovních míst
Zastupitelstvo rozhodlo o prodeji pozemků v SPZ Triangle pro realizaci investičního záměru španělské společnosti GONVARRI CORPORACIÓN FINANCIERA, S.L. Cílem tohoto investora je vybudovat v severozápadní části Strategické průmyslové zóny Triangle závod na přesné laserové vyřezávání kovových komponentů z ocelových pásů, dále určených pro automobilový průmysl.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.8.2014Rada navrhuje krajskou osobnost na státní vyznamenání
Radní Ústeckého kraje navrhli Ing. Stanislava Štýse, DrSc., prezidentovi republiky Miloši Zemanovi na udělení státního vyznamenání. Stanislav Štýs je významnou osobností působící v oblasti rekultivací a jako takový má nesporné zásluhy o rozvoj státu a územního samosprávného celku – Ústeckého kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.8.2014Půlmaraton se již počtvrté poběží centrem krajské metropole
Ústecký kraj i letos podpoří sportovní svátek v Ústeckém kraji – Ústecký ½Maraton. Ten se už tradičně běží středem krajského města a unikátní je i část trasy, která vede areálem továrny Spolchemie. I v letošním roce se hlavního závodu v centru Ústí nad Labem zúčastní kolem tří a půl tisíc závodníků a více než tisíc účastníků rodinného běhu. Právě ten již tradičně odstartuje hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Ing. Lucie Dosedělová
14.8.2014Nedostatek lékařů musíme řešit, shodlo se vedení kraje, VZP i Krajské zdravotní
Nedostatek praktických lékařů pro dospělé i děti a dorost, úhradová vyhláška a příprava koncepce zdravotnictví v Ústeckém kraji. To byly hlavní body programu společného jednání prvního náměstka hejtmana Stanislava Rybáka a zástupců vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny. Jednání se zúčastnil i ředitel společnosti Krajská zdravotní Petr Fiala a předseda představenstva společnosti Jiří Novák.
Ing. Lucie Dosedělová
14.8.2014Pakt zaměstnanosti Ústeckého kraje přinesl do regionu další finanční zdroje na podporu zaměstnanosti
Dva projekty na podporu zaměstnanosti v Ústeckém kraji získal Pakt zaměstnanosti Ústeckého kraje. První projekt s názvem „Komplexní program podpory zaměstnanosti cílových skupin s handicapem na trhu práce v Ústeckém kraji“ se zaměří na pomoc občanům se zdravotním handicapem a ženám s povinností péče o závislou osobu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.8.2014Vyhlášení stavu nebezpečí má chránit životy lidí, ne urychlovat stavbu
Dálnici D8 staví stát a jen ten nese zodpovědnost za případná zdržení na stavbě. Ministr dopravy sice požaduje po hejtmanovi kraje vyhlášení stavu nebezpečí, ale podklady, které by hejtmana k takovému kroku opravňovaly, plánuje dodat až v září. K sesuvu na dálnici došlo v červnu loňského roku a stát tedy mohl již více než rok konat, např. i za využití §177 stavebního zákona.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.8.2014Chomutov se stane v lednu 2016 dětskou olympijskou vesnicí
Už za 17 měsíců se Chomutov promění v olympijskou vesnici. Zázemí tady najdou sportovci z řad dětí, mládeže a kadetů, kteří se zúčastní VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR. Jejím pořadatelem bude společně s Českým olympijským výborem Ústecký kraj. Her se začátkem roku 2016 zúčastní přibližně 1400 mladých sportovců z celé republiky.
Ing. Lucie Dosedělová
6.8.2014Výjimky ze zákazu jízd kamionů zpoplatněny nebudou. Podle vlády je to nesystémové
Poplatek za výjimky ze zákazu jízd kamionů se zavádět nebude, zamítla to na dnešním zasedání vláda. Přestože se původně počítalo s hladkým přijetím návrhu Ústeckého kraje, nakonec jej vláda odmítla s tím, že je nesystémový. Uvedl to dnes Český rozhlas.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.8.2014Ústecký kraj ukončil projekt pro rozvoj služeb eGovernmentu
Po více než čtyřech letech se završil dne 31.7.2014 projekt, jehož hlavním cílem bylo vytvořit Technologické centrum Ústeckého kraje k posílení krajské infrastruktury pro bezpečné zpracování, uchování a přenášení dat.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.7.2014S vládním zmocněncem o aktuálních potřebách
Na krajský úřad za hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem zavítal vládní zmocněnec pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj Jiří Cieńcała. Na pracovním jednání se společně věnovali tématům, která jsou pro Ústecký kraj zásadní a jež spadají do gesce vládního zmocněnce.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.7.2014Polský tým navštívil farmářské trhy
Projektový tým Central Markets uspořádal druhou studijní cestu pro své projektové partnery z polského města Krakov. Cílem společného setkání zástupců Ústeckého kraje s polskými partnery bylo vzájemné předání zkušeností s pořádáním a propagací farmářských trhů, a to jak v Ústeckém kraji tak i v polském městě. Jednání se zúčastnil i první náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Ing. Lucie Dosedělová
28.7.2014Hejtman navštívil žáky děčínské hokejové školy
Pozdravit a podpořit mladé hokejisty na zimní stadion v Děčíně vyrazil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. V rámci 11. ročníku mezinárodní hokejové školy se zúčastnil slavnostního vyhlášení turnaje a vítězům přímo na ledě předal ceny a medaile. Akce se zúčastnili i hokejisté Milan Hejduk, Jan Čaloun nebo Petr Franěk.
Ing. Lucie Dosedělová
25.7.2014Čínská velvyslankyně obdivovala dubský porcelán i České Švýcarsko
Pozvání od hejtmana Oldřicha Bubeníčka k návštěvě Ústeckého kraje přijala velvyslankyně Čínské lidové republiky Ma Keqing. Spolu se svými kolegy a v doprovodu hejtmana si prohlédla například teplické muzeum nebo dubskou porcelánku. Na závěr své návštěvy si vyzkouší i teplické lázně a spolu s hejtmanem, jeho manželkou a ředitelem teplických lázní povečeří.
Ing. Lucie Dosedělová

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém