Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 408 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 17  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
11.11.2015Radní napsal dopravcům: Řešte situaci s protestujícími řidiči
Ústecký kraj sleduje s jistým znepokojením situaci u dopravců, jejichž řidiči na území celé České republiky hrozí stávkovou pohotovostí a popřípadě stávkou. Ústecký kraj u dopravců objednal provoz krajských linek na základě regulérní veřejné soutěže a sami dopravci si stanovili ceny dopravy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.11.2015Hračky putují do výslechových místností krajské policie
Speciální hračky předal radní pro oblast bezpečnosti a sociálních věcí Martin Klika krajskému řediteli policie Tomáši Landsfeldovi. Ty byly vyrobeny v rámci Programu prevence kriminality 2015. Celkem 1050 kusů hraček teď poputuje do výslechových místností policejních obvodů.
Mgr. Markéta Voleníková
9.11.2015V Lovosicích se uskutečnil již třetí národní večer v duchu maďarské hudby
V pátek 6. listopadu uspořádal Svaz Maďarů žijících v Českých zemích v Kulturním středisku Lovoš v Lovosicích národní večer, který se nesl v duchu maďarské hudby, jídla a pití. Akce, kterou podpořil také Ústecký kraj, se zúčastnila radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová, Pavel Vodseďálek, předseda Výboru pro národnostní menšiny, primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová, starosta Lovosic Milan Dian a další hosté.
Mgr. Markéta Voleníková
9.11.2015Kvalitní catering při výjezdním zasedání vlády České republiky
Při říjnovém výjezdním zasedání vlády ČR na Krajském úřadě Ústeckého kraje připravili žáci a učitelé ze Střední školy obchodu, řemesel, služeb a Základní školy z Keplerovy ulice, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, chutné občerstvení pro členy vlády a jejich doprovod, krajské zastupitele, radní a další hosty.
Mgr. Markéta Voleníková
8.11.2015Dnes zahájil regionální veletrh středního vzdělávání SOKRATES 1
Ve sportovní hale v Mostě byl v neděli 8. listopadu zahájen 14. ročník regionálního veletrhu středního vzdělávání SOKRATES 1. Za účasti primátora Mostu Jana Paparegy, litvínovské místostarostky Eriky Sedláčkové a předsedy okresní hospodářské komory Most Rudolfa Junga veletrh zahájil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.11.2015Odvolání smogové situace
Smogová situace vyhlášená z důvodů vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10 byla pro území Ústeckého kraje ODVOLÁNA. Smogová situace skončila 8. 11. 2015 v 6:20 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2015V Ústeckém kraji se testují zařízení na ochranu řidičů před zvěří
Krajský radní pro oblast dopravy Jaroslav Komínek společně s odborníky na bezpečnost dopravy představil novinářům nové zařízení, které slouží jako plašič divoké zvěře a které Ústecký kraj společně s myslivci instaloval u silnic, aby zabránil srážkám zvěře s automobily. Jedná se o unikátní testování v rámci celé České republiky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.11.2015Olympiáda prověřila schopnost samostatného logického uvažování žáků
V pátek 6. listopadu v Multifunkčním centru ústecké Univerzity J. E. Purkyně upořádala společnost Mensa České republiky krajské kolo Logické olympiády. Ta je určena žákům z mateřských škol, základních a středních škol. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček před soutěží předal ceny 15 nejúspěšnějším soutěžícím z předchozích let, kteří reprezentovali kraj v celostátním fijnále. Soutěž finančně podpořily Ústecký kraj i statutární město Ústí nad Labem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2015Vyhlášení smogové situace z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10
Na některých stanicích reprezentativních pro Ústecký kraj překročil 24hodinový klouzavý průměr koncentrací suspendovaných částic PM10 informativní prahovou hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový ve dvou po sobě následujících dnech. Smogová situace nastala v pátek 6. 11. 2015 v 16:43 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2015Odvolání smogové situace
SMOGOVÁ SITUACE vyhlášená z důvodů vysokých koncentrací oxidu siřičitého byla pro území Ústeckého kraje ODVOLÁNA. Smogová situace skončila 6. 11. 2015 v 4:26 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.11.2015HSR-ÚK zvolila nového předsedu
Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje (HSR-ÚK) dnes zvolila nového předsedu. Po odstupujícím Richardu Falbrovi, který tuto krajskou tripartitu založil před 15 lety, byla předsedkyní zvolena Gabriela Nekolová, dosavadní místopředsedkyně. Gabriela Nekolová současně z pověření vlády vykonává funkci zástupkyně zmocněnce vlády pro strukturálně postižené kraje Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.11.2015Vyhlášení smogové situace z důvodu vysokých koncentrací oxidu siřičitého
Na některých stanicích reprezentativních pro Ústecký kraj došlo ve třech po sobě následujících hodinách k překročení informativní prahové hodnoty - hodinové koncentrace oxidu siřičitého SO2 250 mikrogramů na metr krychlový. Smogová situace nastala 5. 11. 2015 v 14:23 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2015Vlajkonošem výpravy Ústeckého kraje bude Robert Reichel
Potvrzeno! Vlajkonošem Ústeckého kraje na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR, které se uskuteční v týdnu od 17. – 22. ledna 2016, se stal zlatý hoch z Nagana 1998 hokejista Robert Reichel.
Ing. Lucie Dosedělová
5.11.2015Pocta profesorce Jitce Švábové
Vzpomínkový koncert na prof. Jitku Švábovou (4. 11. 1911 - 30. 6. 2003), významnou osobnost Ústeckého kraje a města Ústí nad Labem, legendární pedagožku, profesorku klasického sólového zpěvu, se konal ve středu 4. listopadu v Chrámu apoštola Pavla (Červený kostel) v Ústí nad Labem. Akce probíhala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.11.2015Špalíček výletů pro Ústecký kraj se objeví na knižních pultech
Představitelé nakladatelství Soukup & David předali hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi sadu prvních výtisků nové publikace „Malý špalíček výletů – Ústecký kraj“, která v těchto dnech obohatí předvánoční nabídku na knižním trhu a je určena všem, kteří se zajímají o náš region. Vydání publikace podpořil Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.11.2015V Krupce bylo otevřeno nové hasičské muzeum
O víkendu proběhlo v Krupce na Teplicku slavnostní otevření hasičského muzea se stovkami exponátů mapujících více než stoletou historii regionálních hasičů. Otevření se zúčastnila radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová a řada významných hostů. Muzeu požehnal litoměřický biskup Jan Baxant.
Mgr. Markéta Voleníková
3.11.2015Mostecké gymnázium získalo titul Dobrá škola pro rok 2014/2015
Při příležitosti porady ředitelů středních škol předal hejtman Oldřich Bubeníček v budově krajského úřadu vítězným školám ocenění Dobrá škola spolu s finančním ohodnocením. Letošním vítězem soutěže, kterou vyhlašuje Ústecký kraj, je mostecké gymnázium. Vítězná škola má právo užívat titul Dobrá škola Ústeckého kraje. Oceňovalo se již třetím rokem.
Mgr. Markéta Voleníková
3.11.2015Látkové hračky pomůžou traumatizovaným dětem
V programu Prevence kriminality v Ústeckém kraji 2015 byl za podpory státní účelové dotace Ministerstva vnitra ČR realizován projekt „Hračky pro dětské oběti“. Právě hračka má napomoci spolupráci s traumatizovanými dětmi, které se staly obětmi nebo svědky trestných činů, při výslechu. Látkové hračky se tak stanou běžnou pomůckou ve výslechových či pohovorových místnostech.
Mgr. Markéta Voleníková
3.11.2015Od nového roku mohou Ústečané používat městské i meziměstské autobusy s jednou jízdenku
Zastupitelé Ústeckého kraje a Statutárního města Ústí nad Labem se dohodli na částečném zapojení linek MHD Ústí nad Labem do jednotného tarifního systému Dopravy Ústeckého kraje. Znamená to, že od 1. ledna 2016 mohou Ústečané s platnou jízdenkou využívat jak služeb městské hromadné dopravy, tak tzv. „zelených autobusů“ Dopravy Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.11.2015Úspěch žáků ústecké střední průmyslové školy v celorepublikové soutěži
V minulém týdnu se žáci školy zúčastnili odborné soutěže Jablotron - CUP 2015 v České Třebové. Soutěž se koná již řadu let ve spolupráci s firmou JABLOTRON ALARMS a.s. Dvoučlenné týmy jednotlivých škol soutěží v zapojování a programování bezpečnostních systémů. Soutěže se zúčastnili reprezentanti 13 středních školy ze všech krajů celé České republiky a zástupci škol ze Slovenska.
Mgr. Markéta Voleníková
31.10.2015Mostecká nemocnice prošla další částí rozsáhlé rekonstrukce
Projekt s názvem Rekonstrukce pavilónů KZ, a. s., Nemocnice Most, o. z., včetně optimalizace vnitřních prostor dnes společně představili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a první náměstek hejtmana Stanislav Rybák spolu s vedením společnosti Krajská zdravotní. Jednotlivé pavilony mostecké nemocnice se dočkaly zásadní rekonstrukce po 40 letech od výstavby a to celkem za 150 milionů korun.
Ing. Lucie Dosedělová
28.10.2015Předání služebních medailí k státnímu svátku 28. října
Dne 27.10. 2015 byly předány služební medaile Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Za věrnost II. a III. stupně, udělené generálním ředitelem HZS ČR k příležitosti státního svátku 28. října. Medaile předal náměstek ředitele HZS Ústeckého kraje plk. Ing. Martin Laníček v Rytířském sále zámku Červený hrádek v Jirkově 48 příslušníkům HZS Ústeckého kraje. Slavnostního aktu se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.10.2015Ústecký kraj je aktivním regionálním partnerem letošního ročníku Dnů české a německé kultury
Letošní 17. Dny české a německé kultury byly ve čtvrtek 29. října zahájeny v drážďanském Dreikönigskirche sborovým zpěvem litoměřického chlapeckého souboru Páni kluci. Na české straně proběhlo zahájení již ve středu 21. října spojením trojice lipských rockerů STILBRUCH a Severočeské filharmonie Teplice v ústeckém divadle.
Mgr. Markéta Voleníková
29.10.2015Hejtman se sešel s ředitelem Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem
Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, se ve čtvrtek 29. října sešel s ředitelem zdravotního ústavu Pavlem Bernáthem a jeho dalšími kolegy. Společně probírali formy možné spolupráce zdravotního ústavu a kraje i obecních samospráv v oblasti vlivu životního prostředí na zdraví obyvatel kraje.
Mgr. Markéta Voleníková
29.10.2015V Lipové u Šluknova byl slavnostně otevřen zrekonstruovaný kostel
Ve středu 28. října zavítal na pozvání starosty obce Pavla Svobody hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou do Lipové u Šluknova, kde v kostele sv. Šimona a Judy proběhla slavnostní mše k otevření zrekonstruovaného kostela. Slavnostní mší provázel Mons. Jan Baxant, litoměřický biskup. Rekonstrukce kostela trvala rok a vyšla na téměř 8 milionů korun.
Mgr. Markéta Voleníková

Zobrazeno je 25 z celkem 408 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 17  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém