Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 566 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
31.12.2015Den dobra na Gymnáziu Jateční se uskutečnil již potřetí
Již třetím rokem studenti Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem organizují v předvánoční době tzv. Den dobra, kdy pomáhají lidem ve svém okolí. Jde o jeden předvánoční den, který je k tomuto účelu stanoven. Letos jej studenti uskutečnili 22. prosince. Téměř 650 žáků školy se snažilo někomu nějakým způsobem pomoci.
Mgr. Markéta Voleníková
23.12.2015Vánoční a novoroční přání hejtmana Oldřicha Bubeníčka
Prohlédněte si video
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.12.2015Speciální mapová aplikace pro zimní olympiádu dětí a mládeže spuštěna
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Speciální mapovou aplikaci pro zimní olympiádu dětí a mládeže, která proběhne od 17. do 22. ledna na pěti místech Ústeckého kraje, připravil odbor informatiky a organizačních věcí krajského úřadu.
Ing. Marie Logrová
22.12.2015V projektu Hravý architekt děti představily Mostecko
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Poděkování za účast v mezinárodním výtvarně architektonickém projektu s názvem Hravý architekt 2015 vyslovil hejtman kraje Oldřich Bubeníček spolu s náměstkyní pro oblast školství Janou Vaňhovou aktérům z 11. Základní školy Obránců míru v Mostě.
Ing. Marie Logrová
22.12.2015V kraji se s jednou jízdenkou rozšiřují možnosti cestování
Rozšiřuje se platnost krajského tarifu Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) o všechny vlaky ČD na území kraje (mimo EC) a o městskou hromadnou dopravu v Ústí nad Labem. S platným papírovým jízdním dokladem DÚK, nikoliv tedy s čipovou kartou, se vám tak podstatně rozšiřují možnosti cestování veřejnou dopravou při cestě (nejen) do zaměstnání.
Mgr. Markéta Voleníková
21.12.201525 milionů od Nadace ČEZ na investice do krajského školství
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Ústecký kraj úzce kooperuje s mnoha významnými firmami a podniky, s nimiž má uzavřeny smlouvy o vzájemné spolupráci. Finance, které podnikatelské subjekty věnují rozvoji Ústeckého kraje, jsou určeny do mnoha oblastí práce pro lidi v našem regionu. To je příklad součinnosti kraje a Nadace ČEZ.
Bc. Vít Hnízdil
21.12.2015Ceny za projekt Kraje pro bezpečný internet předány
V minulém týdnu proběhlo vyhlášení vítězů a předání cen vylosovaným řešitelům soutěžního kvízu z projektu Kraje pro bezpečný internet. Ceny vylosovaným vítězům v Ústeckém kraji předal hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.12.2015Hejtman poděkoval policistům za celoroční práci
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Poděkování hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka za aktivní podíl na zajištění bezpečnosti prezidenta republiky Miloše Zemana při jeho prosincové návštěvě Ústeckého kraje obdrželo jedenáct policejních důstojníků.
Ing. Marie Logrová
18.12.2015Půlmaraton se stává rodinným stříbrem kraje
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Ocenění pojmem rodinné stříbro Ústeckého kraje si po pěti letech konání získala úspěšná sportovní akce s oficiálním názvem Matonni 1/2Maraton Ústí nad Labem. Organizátorům to při jejich předvánoční návštěvě krajského úřadu řekl 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Ing. Marie Logrová
18.12.2015Provoz krajského úřadu mezi svátky
Krajský úřad Ústeckého kraje bude pro veřejnost ve dnech 21. 12. a 22. 12. otevřen beze změn. Zkrácené úřední hodiny budou pouze ve středu 23. prosince a ve čtvrtek 31. prosince.
Ing. Lucie Dosedělová
17.12.2015Ode dneška můžete vyplňovat žádosti na výměnu kotlů
Ústecký kraj má od pondělí schválen dotační program „Finanční podpora na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva (kotlíková dotace)“. Od dnešního dne mohou zájemci začít vyplňovat žádosti o finanční příspěvek na nový nízkoemisní kotel. Žádosti o dotaci jsou spolu s dalšími dokumenty ke kotlíkové dotaci ke stažení na krajském webu. Kraj začne žádosti přijímat od 25. ledna 2016.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.12.2015Hejtman přivítal běloruského velvyslance v ČR
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
J. E. Valery N. Kurdyukov, velvyslanec Běloruské republiky v Praze, navštívil ve středu 16. prosince hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Setkání se zúčastnil i Andrei Kukharchik, 1. tajemník velvyslanectví Běloruské republiky.
Bc. Vít Hnízdil
16.12.2015Mezinárodní návštěva z Drážďan navštívila Ústecký kraj
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Holandský honorární konzul v Drážďanech Georg Prinz zur Lippe v doprovodu generálního konzula České republiky v Drážďanech zavítali v předvánočním čase na Krajský úřad Ústeckého kraje.
Ing. Marie Logrová
16.12.2015Obchodní akademie a Střední odborná škola generála Františka Fajtla učí odborné předměty metodou CLIL
Škola chce poskytovat žákům kvalitní vzdělání, a proto se v letošním školním roce rozhodla zavést do výuky odborných předmětů metodu CLIL – integrovanou výuku odborného předmětu a cizího jazyka. V praxi to znamená, že některé vyučovací hodiny odborných předmětů jsou vedeny v anglickém jazyce. Žáci používají cizojazyčné materiály, které slouží k rozšiřování a prohlubování jejich odborné slovní zásoby.
Mgr. Markéta Voleníková
16.12.2015Páteřní škola hostila finále nejlepších mladých ekonomů ČR
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Na Obchodní akademii v Ústí nad Labem, páteřní škole Ústeckého kraje, pod záštitou náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jany Vaňhové, proběhlo celostátní finále prestižní soutěže žáků obchodních akademií Ekonomický tým 2015.
Bc. Vít Hnízdil
16.12.2015Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost uděleny za rok 2015
Ústecký kraj společně s Radou kvality ČR a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR ÚK) slavnostně vyhlásil v úterý 15. prosince výsledky prvního ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost. Předání cen se uskutečnilo v konferenčním sále krajského úřadu za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a předsedkyně HSR ÚK Gabriely Nekolové.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.12.2015Ústecký kraj představil partnery ODM i oficiální olympijské oblečení
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Sedmadevadesát sportovců a trenérů včetně vlajkonoše budou tvořit reprezentaci Ústeckého kraje na zimní olympiádě dětí a mládeže (ODM), která proběhne na pěti místech regionu od 17. do 22. ledna 2016. Na tiskové konferenci pořádané v sídle krajského úřadu za účasti hejtmana a současně předsedy řídícího výboru ODM Oldřicha Bubeníčka, zástupců Českého olympijského výboru (ČOV) a partnerů zimní olympiády to řekla náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, která je mimo jiné i předsedkyní organizačního výboru olympiády.
Ing. Marie Logrová
14.12.2015Zastupitelé Ústeckého kraje schválili rozpočet na rok 2016
Rozpočet Ústeckého kraje na rok 2016 je sestaven ve výši 13 646 484 tisíc korun. Přitom očekávané příjmy jsou ještě o téměř 289 milionů Kč vyšší. Na rozdíl od státu, který chce hospodařit se schodkem 70 miliard, má Ústecký kraj rozpočet přebytkový. Přebytek, spolu s částí úspor z letošního roku, bude použit na splátky úvěrů z předcházejících období.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.12.2015Bezpečnostní rada kraje zhodnotila práci jednotlivých složek za rok 2015
Na svém 14. jednání Bezpečnostní rada Ústeckého kraje hodnotila krizovou připravenost kraje, práci jednotlivých složek IZS za letošní rok a jejich přípravu na nadcházející rok, dále jednala o bezpečnostní situaci související s migrační vlnou, problematice sociálně vyloučených lokalit na území Ústeckého kraje a také informovala o dalším postupu dostavby dálnice D8. Rada též jednala o bezpečnostních opatřeních v souvislosti se zimní olympiádou dětí a mládeže v Ústeckém kraji, která se uskuteční v lednu.
Mgr. Markéta Voleníková
14.12.2015Vlak, autobus a některé MHD s jedinou jízdenkou
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Dne 10. prosince 2015 schválila Rada Ústeckého kraje dokument o přístupu dopravce České dráhy, a.s. do Tarifu Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) s platností od 1. ledna 2016. Tím došlo k završení jeden a půl roku trvajícího úsilí na sjednocení jízdenek nejvýznamnějšího železničního poskytovatele služeb v přepravě cestujících na území Ústeckého kraje se sítí autobusových linek DÚK.
Ing. Marie Logrová
13.12.2015Novohradský advent byl prozářený sluncem
Advent očima dětí byl název přehlídky škol, která odstartovala v sobotu 12. 12. přesně ve 12 hodin a 12 minut na jimlínském zámku Nový Hrad. Adventní setkání se konalo pod záštitou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové, která osobně pestré odpoledne na krajském zámku zahájila. Více než tisícovku návštěvníků čekal bohatý program.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.12.2015Masarykova nemocnice se pyšní zrekonstruovaným dětským pavilonem
V červenci letošního roku začala rekonstrukce dětské kliniky ústecké nemocnice. Během stavebních prací byly vybudovány nové ambulance, stacionář a centrální šatny pro zaměstnance. Stavební práce proběhly v tomto rozsahu po více jak dvaceti letech, tedy poprvé od doby výstavby tohoto komplexu. Slavnostního představení moderních a příjemných prostor se za Ústecký kraj zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček, 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, krajský zastupitel a předseda Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad Milan Pipal a řada dalších hostů.
Mgr. Markéta Voleníková
11.12.2015Publikace o cestě Ústeckého kraje ke světovému dědictví se prezentovala v Žatci
Za přítomnosti členky Rady Ústeckého kraje pro oblast kultury a památkové péče paní Jitky Sachetové a starostky města Žatce paní Zdeňky Hamousové proběhla v Galerii Sladovna slavnostní prezentace knihy “Ústecký kraj na cestě ke světovému dědictví“.
Mgr. Markéta Voleníková
10.12.2015Nevidomým v Ústeckém Tyfloservisu pomůže nová kuchyň
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Osoby se zrakovým postižením se v ústeckém Tyfloservisu dočkaly nové kuchyně. Požehnal jí svěcenou vodou arciděkan Pravoslavné církve Miroslav Vachata. Na slavnostní akci nechyběl, kromě nevidomých, ani Josef Cerha, ředitel Tyfloservisu, o.p.s., Nikol Aková, vedoucí střediska Tyfloservis či hraběnka Mathilda Nostitzová, zakladatelka a patronka nadačního fondu Mathilda.
Bc. Vít Hnízdil
10.12.2015Prezident Miloš Zeman zakončil návštěvu kraje v Kadani
Třetí den návštěvy prezidenta Miloše Zemana byl věnován návštěvě elektrárny ČEZ v Ledvicích a královského města Kadaň na Chomutovsku. Setkal se s vedením skupiny ČEZ a představiteli Kadaňska a Chomutovska a besedoval se zaměstnanci elektrárny a občany Kadaně. Prezidenta po celou dobu jeho návštěvy doprovázel hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 566 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém