Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 566 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
26.11.2015Pěvecký sbor Gymnázia Teplice absolutním vítězem celostátní přehlídky pěveckých sborů Opava cantat
V Opavě se uskutečnila celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů Opava cantat. Jde o nejvýznamnější akci svého druhu v republice a záštitu nad ní převzal ministr kultury ČR Daniel Herman. Absolutním vítězem celé přehlídky byl odbornou porotou vyhlášen sbor Canzonetta Gymnázia Teplice, příspěvková organizace Ústeckého kraje, vedený sbormistryní Květuší Martínkovou. Sboru byla navíc udělena zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby.
Mgr. Markéta Voleníková
26.11.2015Kraje podepsaly dohodu se Saskem o spolupráci záchranek
Hejtmani Karlovarského, Libereckého a Ústeckého kraje, Martin Havel, Martin Půta a Oldřich Bubeníček, ve středu 25. listopadu společně se saským ministrem vnitra Markusem Ulbigem podepsali v Karlových Varech smlouvu o přeshraniční spolupráci zdravotnických záchranných služeb. Ujednání bude v praxi platit od 1. ledna 2016. Podpis ujednání završil dlouholeté úsilí regionů o to, aby zdravotničtí záchranáři mohli zasahovat na území sousedního státu v případě, že tamní záchranná služba nebude moci zásah provést vlastními silami.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.11.2015Slavnostní vyhodnocení taktického cvičení Hněvice 2015
V úterý 24. listopadu byly v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje předány Pamětní medaile při příležitosti taktického cvičení Armády ČR a složek integrovaného záchranného systému Hněvice 2015 jako ocenění účastníkům cvičení. Medaile a pamětní listy předával 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který se zářijového cvičení též zúčastnil jako pozorovatel za Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.11.2015Anketa Nejlepší sportovec junior má své vítěze
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
V Clarion Congress hotelu v Ústí nad Labem byly 24. listopadu odtajněny výsledky čtenářské ankety Nejlepší sportovec junior Ústeckého kraje za rok 2015.
Bc. Vít Hnízdil
25.11.2015Projekt Děti na startu zavítal do školy ve Štětí
Celorepublikový projekt nezávislé iniciativy Česko se hýbe - Děti na startu slaví úspěchy i v Ústeckém kraji. Projekt je určený pro děti od 4 do 9 let. Koncem září projekt zavítal i na Základní školu Ostrovní 300 ve Štětí. Zapojeny jsou také děti z přípravné třídy školy a některé děti z Mateřské školky Duha.
Mgr. Markéta Voleníková
25.11.2015Mistr a vicemistr ČR v závodech motokár jsou z Ústeckého kraje
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Závěrečný podnik Mistrovství ČR v kartingu čili v závodech motokár na trati ve Vysokém Mýtě se vydařil mostecké motokárové stáji HKC Racing Team. Mladý a talentovaný Dan Skočdopole potvrdil roli favorita a stal se mistrem republiky ve třídě Mini 60 (8 až 12 let). Marek Machulda si vyjel titul vicemistra v kategorii KF3 (12 až 15 let).
Bc. Vít Hnízdil
24.11.2015Setkání potravinářů s vedením Ústeckého kraje
V budově krajského úřadu proběhlo setkání vedení Ústeckého kraje s potravináři, zpracovateli a zemědělci pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Cílem setkání bylo jak objasnění požadavků označování potravin, hygienických požadavků na výrobu, tak seznámení s činností Okresní agrární komory Most. Setkání zahájil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Markéta Voleníková
23.11.2015Dvanáct regionálních firem dostalo ocenění
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje v Ústí nad Labem se již popatnácté rozdávaly ceny Spokojený zákazník 2015, které každoročně uděluje Sdružení českých spotřebitelů. Vybírá z navrhovaných podnikatelů a firem ty, kteří nabízejí nejen kvalitní služby, ale i příjemné jednání se svými zákazníky.
Bc. Vít Hnízdil
23.11.2015Ruští umělci z Petrohradu u hejtmana
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Delegace z ruského Petrohradu v doprovodu senátora Jaroslava Doubravy přijala pozvání od hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Umělci z východní Evropy měli v krajském městě vystoupení v rámci festivalu Petěrburská setkání pod záštitou senátora Doubravy.
Bc. Vít Hnízdil
22.11.2015Krajská hospodářská komora a Krajská agrární komora plánují společné aktivity s krajem
V pátek 20. listopadu 2015 přijal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček představitele Krajské hospodářské komory Františka Jochmana a Krajské agrární komory Jaroslava Brožka. Šéfové komor informovali hejtmana o prohlubující se spolupráci obou institucí a přednesli návrhy na další rozšíření spolupráce s krajem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.11.2015Změna jízdních řádů přinese více vlaků i jejich modernizaci
České dráhy na tiskové konferenci, která se minulý týden uskutečnila na Krajském úřadu Ústeckého kraje, slíbily větší počet spojů a lepší kvalitu cestování. Novináře seznámily s novým jízdním řádem, který začne platit od 13. prosince 2015. Jak uvedl krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek, objem regionální dopravy, kterou kraj objednává, se v novém jízdním řádu zvýší o 1,4 procenta.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.11.2015Ceny mladým klavíristům předány: Ústeckým divadlem zazněl koncert vítězů
Letošní 48. ročník mezinárodní soutěže mladých klavíristů Virtuosi per musica di pianoforte zná své vítěze. Celkem 60 účastníků z 19 zemí světa přijelo do krajského města ukázat svůj talent. Absolutním vítězem se stal Arsen Dalibaltayan z Chorvatska. Za Ústecký kraj ceny předával hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Markéta Voleníková
20.11.2015Ústecká průmyslovka slaví 105 let
Střední průmyslová škola v Resslově ulici v Ústí nad Labem, zřizovaná Ústeckým krajem, slaví 105 let od svého vzniku. Poblahopřát škole přišli hejtman Oldřich Bubeníček, rektor UJEP Martin Balej, poslankyně ČR Gabriela Hubáčková, náměstek primátorky Pavel Dufek a další významní hosté.
Mgr. Markéta Voleníková
20.11.2015Olympiáda se blíží, sledujte webové stránky
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Za dva měsíce se v Ústeckém kraji uskuteční zimní olympiáda dětí a mládeže 2016. A už nyní můžete sledovat olympijský web, na kterém se dozvíte vše podstatné o vrcholné sportovní akci.
Bc. Vít Hnízdil
20.11.2015Podzimní úspěch děčínské střední školy v gastronomické soutěži
Na výstavišti v Českých Budějovicích proběhl jubilejní 10. ročník celostátní soutěže ČESKÝ KAPR 2015 na téma: Český kapr s košíkem bylinek. Významný úspěch zaznamenala Střední škola řemesel a služeb Děčín IV, příspěvková organizace Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Voleníková
20.11.2015Cyklisté měli přes léto největší zájem o cyklobusy do Krušných hor
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Rozšířenou možnost přepravy jízdních kol autobusy Dopravy Ústeckého kraje využilo v uplynulé letní sezoně na pět tisíc milovníků cyklistiky. O drtivou většinu přepravených cyklistů se během letošní sezony postaraly autobusy Dopravy Ústeckého kraje, směřující do Krušných hor.
Bc. Vít Hnízdil
19.11.2015Hlavní město Ústeckého kraje hostí již 48. ročník mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Zahajovací koncert odstartoval v ústeckém Severočeském divadle opery a baletu 48. ročník mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte. Vystoupila sólistka a absolutní vítězka loňského ročníku soutěže Elizaveta Klyucherová. Slavnostního koncertu se zúčastnila krajská radní Jitka Sachetová, primátorka města Věra Nechybová i operní pěvkyně Eva Randová. Pozvání přijal také velvyslanec Mexika J. E. Pablo Macedo Riba, kubánský tajemník Angel Gustavo Suarez a konzul Ruské federace Igor Melnik.
Mgr. Markéta Voleníková
19.11.2015V Meziboří zahájilo provoz kombinované sociální a zdravotní zařízení SENMED
Soukromé sociálně zdravotní zařízení SENMED otevřela v Meziboří společnost Medicína Litvínov. Zařízení má sloužit především seniorům, ale nejen jim, v případě, že potřebují jak lékařskou, tak sociální péči. Pamětní desku při příležitosti slavnostního zahájení provozu zařízení pokřtili krajský radní Martin Klika, starosta Meziboří Petr Červenka a oba spolumajitelé zařízení Petr Myšák a Milan Kanaloš.
Mgr. Markéta Voleníková
19.11.2015Děkan jednal o námětech spolupráce s krajem
První náměstek hejtmana Stanislav Rybák se ve čtvrtek 19. listopadu setkal s novým děkanem Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem Zdeňkem Havlem. Jedním z námětů další spolupráce s Ústeckým krajem byla například možnost zřízení detašovaného pracoviště fakulty v Chomutově.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.11.2015Předseda PSP ČR Jan Hamáček navštívil Ústecký kraj
Ve středu 18. listopadu navštívil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček Ústecký kraj. Setkal se zde nejdříve s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a členy Rady Ústeckého kraje. Po krátkém setkání s novináři se pak Jan Hamáček přesunul do Podbořan a Žatce. Celou cestu ho doprovázel hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.11.2015Setkání s vedením obce Lkáň
Obec Lkáň navštívil na pozvání starosty obce Pavla Foriše hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Během krátkého přivítání na obecním úřadě, kterému byli přítomni další tři zastupitelé, probrali několik pro obec stěžejních témat. Jedním z nich byla oprava komunikace III. třídy přímo v obci, která vede po severní straně lkáňské návsi a na západní straně zastavěného území se stáčí na sever směrem na Dlažkovice a Podsedice. Čerstvou informací byla také otrava ryb v místní nádrži, kterou spáchal neznámý pachatel.
Mgr. Markéta Voleníková
18.11.2015Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na návštěvě v Ústeckém kraji
Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček je na oficiální návštěvě Ústeckého kraje. Po přivítání a jednání s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem a členy Rady Ústeckého kraje se předseda přesunul na Podbořansko na besedu se starosty měst a obcí. Na programu je dále návštěva 41. mechanizovaného praporu Armády ČR v Žatci. Podrobnosti o návštěvě již brzy na našich webových stránkách.
Mgr. Markéta Voleníková
16.11.2015Hejtman obdržel čestné uznání
Zástupci Asociace víceúčelových základních organizací technických sportů a činností ČR (AVZO), pracující především s dětmi a mládeží, předali hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi čestné uznání za společenskou podporu AVZO v ÚK. Mezi předávajícími byli František Maixner a osmasedmdesátiletý Václav Chábera, dlouholetý předseda krajské organizace AVZO, který byl v září oceněn Medailí hejtmana Ústeckého kraje. Více o asociaci, která letos slaví 25. výročí vzniku na www.avzo-cr.cz.
Mgr. Markéta Voleníková
16.11.2015Průzkum veřejné dopravy na Ústecku potvrdil, že se příměstskou dopravu daří optimalizovat
Mimořádný říjnový průzkum přepravní frekvence cestujících na vybraných autobusových linkách v okolí města Ústí nad Labem provedla pro Ústecký kraj společnost CZECH Consult s.r.o. ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Ústí nad Labem. Průzkum se týkal prakticky všech příměstských linek MHD Ústí nad Labem, částečně hrazených Ústeckým krajem. Tedy linek 3, 7, 11, 18, 19 a linek Dopravy Ústeckého kraje 450, 451, 454, 458 a 488 směřujících do Chlumce, Trmic, Ryjic, Chuderova, Chabařovic, Krupky a Přestanova.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.11.2015Rekonstrukce požární zbrojnice v Krásné Lípě
Město Krásná Lípa realizovalo projekt „Rekonstrukce požární zbrojnice v Krásné Lípě pro občanskou vybavenost a komunitní život“ v letech 2014-2015. Celkové náklady dosáhly 12,7 milionů korun. Projekt byl finančně podpořen z regionálního operačního programu Region soudržnosti Severozápad, Evropským fondem pro regionální rozvoj. Otevření zbrojnice se zúčastnil i hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 566 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém