Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 13  další stránka >
 
 • dDruhý ročník Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost zná své vítěze (13.9.2016)
  V pondělí 12. září převzali v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem ocenění vítězové druhého ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, kterou Ústecký kraj společně s Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR-ÚK) a Radou kvality ČR vyhlásili letos v květnu. Do druhého ročníku se přihlásilo celkem 27 subjektů z řad malých a velkých podniků, obcí i dalších organizací veřejného sektoru.

 • 001Ocenění Spokojený zákazník získalo hned dvanáct podnikatelů (12.9.2016)
  Několik odvětví, různé kouty našeho kraje, ale jedno společné má letos hned dvanáct podnikatelů - spokojené zákazníky. Sdružení českých spotřebitelů spolu s Ústeckým krajem rozdávalo ocenění Spokojený zákazník. Spotřebitelé oceňovali hlavně vstřícnost a příjemné jednání majitelů podniků i nabídku jejich prodejen či provozoven. Certifikáty rozdal spolu s předsedou Komise pro zemědělství a venkov Radkem Černým, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • jÚstecký kraj považuje dostavbu D7 za dopravní prioritu (12.9.2016)
  V pondělí 12. září se na městském úřadu v Lounech uskutečnilo další z pravidelných setkání starostů obcí kolem silnice D7, kterého se za Ústecký kraj zúčastnil radní pro dopravu Jaroslav Komínek. Ústecký kraj chce, aby vláda zařadila silnici D7 mezi priority.

 • aHSR-ÚK na svém sněmu přijala Ústecký kraj jako nového člena (12.9.2016)
  V pondělí 12. září se uskutečnil Sněm Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR-ÚK). Jedním z bodů jednání sněmu bylo i přijetí nových členů. Těmi se stal Ústecký kraj, Českomoravská komora odborových svazů reprezentovaná regionální radu a Svaz průmyslu ČR.

 • fotoHana Maciuchová nadchla diváky Hudebního setkání na zámku Ploskovice (12.9.2016)
  Zámek Ploskovice hostil další koncert ze série 5. ročníku ústeckého hudebního festivalu klasické hudby Hudební setkání. Fantasie G. Ph. Telemanna a Šest metamorfóz Benjamina Brittena podle Ovidia pro sólový hoboj v podání Viléma Veverky prolnutý s recitací, kterou sestavila pro festivalový večer Hana Maciuchová, jednoznačně naplnilo myšlenku festivalu – vytvořit jedinečnou kombinaci krásného prostoru, hudby a osobnosti interpreta, které s publikem tvoří jeden celek.

 • 001FOTOGALERIE: Ocenění pro regionální výrobce i pavilon Ústeckého kraje v obležení. Odstartoval 40. ročník Zahrady Čech v Litoměřicích. (11.9.2016)
  Až do 17. září mohou návštěvníci zavítat na litoměřické výstaviště na tradiční Zahradu Čech. Kromě stánků s regionálními výrobky, květinami i dalšími potřebami pro dům a zahradu, mohou letos poprvé navštívit i nový pavilon s expozicí Ústeckého kraje. Hned při zahájením výstavy bylo letos také oceněno celkem devětadvacet výrobků, které se utkaly o značku Regionální potravina Ústeckého kraje a Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje - Kraje Přemysla Oráče. Zahrada Čech je letos také zapojena do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

 • fotoÚstecký kraj předal dary dobrovolným hasičům za několik milionů korun (10.9.2016)
  V Mostě ve Velebudicích se uskutečnil další ročník finále hasičských soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup. Při této příležitosti předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dary dobrovolným hasičům v hodnotě téměř 5 milionů korun. Další milion korun obdrželi hasiči od ČEZ Distribuce.

 • vNa nové městské vinici zasadili první révu hejtman společně s ústeckou primátorkou (9.9.2016)
  Díky roudnickému vinaři a členu Cechu českých vinařů Janu Podrábskému a nápadu organizátora salonu Vinařské Litoměřice Pavla Kacerovského bude mít krajské město svou vinici. V pátek 9. září ve 14 hodin byla na Větruši slavnostně otevřena za účasti představitelů krajského města i kraje. Po konzultaci s Cechem českých vinařů byla pro vinici zvolena odrůda Cerason.

 • mStavebnice MERKUR putují do mosteckých základních škol (9.9.2016)
  Za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, generálního ředitele společnosti Vršanská uhelná Vladimíra Roučka a mosteckého primátora Jana Paparegy byly v pátek 9. září předány na 1. ZŠ v Mostě jedenácti základním školám sady legendárních stavebnic Merkur. Podle ředitelů škol, kteří dar převzali, to pomůže rozvoji technického vzdělávání.

 • ccTaktické cvičení: pád dopravního letadla u Modlan na Teplicku (8.9.2016)
  Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje zorganizoval spolu s dalšími složkami krajského integrovaného záchranného systému (IZS) a v úzké spolupráci Ústeckým krajem dne 8. září 2016 společné taktické cvičení. Tématem byl pád letadla s větším počtem cestujících a záchrana osob. Cvičení pozoroval i hejtman Oldřich Bubeníček spolu s vedením krajských složek IZS.

 • fotoHejtman jednal s hospodářkou komorou o Energetickém fóru Ústeckého kraje 2016 (8.9.2016)
  V rámci pravidelného setkávání vedení kraje se zástupci hospodářských komor v Ústeckém kraji jednal hejtman Oldřich Bubeníček s předsedou Rudolfem Jungem a místopředsedy Okresní hospodářské komory Most.

 • fotoMinistr zdravotnictví si prohlédl zmodernizované prostory chomutovské i mostecké nemocnice (7.9.2016)
  Ministr zdravotnictví České republiky Svatopluk Němeček navštívil za doprovodu hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka zmodernizované prostory pracovišť Komplexního onkologického centra v chomutovské nemocnici. Ministrova středeční návštěva pokračovala prohlídkou rekonstruovaných pavilonů nemocnice v Mostě.

 • sdHejtman se seznámil s těžbou uhlí v dole Bílina a s plánem rekultivací (6.9.2016)
  Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dnes na pozvání generálního ředitele společnosti Severočeské doly Ivo Pěgřímka navštívil povrchový lom Bílina. Seznámil se s technologií a postupem těžby po prolomení těžebních limitů, o kterém rozhodla vláda vloni na podzim. Hejtman se zajímal o celkovou rekultivaci území po ukončení těžby.

 • fotoV neděli vládli na mosteckém autodromu čeští jezdci (4.9.2016)
  Několik tisíc návštěvníků dorazilo na jednu z největších akcí automobilové sezony na mosteckém autodromu, Czech Truck Prix. Souboj největších závodních tahačů na světě patří na seznam Rodinného stříbra Ústeckého kraje, tedy mezi nejzajímavější tradiční akce v našem kraji. Nedělní finálové jízdy tahačů i závody Clio Cup CE a Octavia Cup patřili hlavně českým zástupcům. Nejen jim předával ceny hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou.

 • fotoŘSD otevřelo na den část zatím nedokončené dálnice D8, ministr slíbil otevření v prosinci (3.9.2016)
  Od Bílinky až před Dobkovičky a pak tunely v Radejčíně, části zatím ještě neotevřené dálnice, které si dnes přišlo prohlédnout více než deset tisíc návštěvníků. Na silnici vyrazili pěšky, na kole, bruslích i na koloběžkách. Ministr dopravy Dan Ťok dnes na dálnici hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi, krajskému radnímu pro dopravu Jaroslavu Komínkovi i všem návštěvníkům znovu slíbil, že bude D8 otevřena v polovině prosince.

 • kzKrajská zdravotní uspořádala Den otevřených dveří k výročí založení Centra robotické chirurgie (3.9.2016)
  Krajská zdravotní, a. s., uspořádala v atriu pavilonu A ústecké Masarykovy nemocnice v pátek 2. září 2016 Den otevřených dveří k 8. výročí založení Centra robotické chirurgie, zahájila také výstavu, která připomíná devět let od vzniku akciové společnosti sdružující páteřní nemocnice regionu. Prezentace se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák a představitelé Krajské zdravotní.

 • 001Hejtman Bubeníček přivítal prvňáky, rozdal batůžky s reflexními prvky a promluvil o bezpečném přecházení silnice (1.9.2016)
  Přesně 9 377 prvňáků dnes usedlo poprvé do lavic základních škol. Zhruba čtyřicet z nich přišel na bílinskou základní školu v Lidické ulici osobně pozdravit a popřát v novém školním roce i mnoho úspěchů, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Ústecký kraj se letos připojil do projektu Bezpečně do škol, na 2 550 žáků prvních tříd tak čekaly na lavici batůžky s výbavou do školy a s reflexními prvky. Projekt je zaměřen na bezpečnost v silničním provozu na začátku školního roku.

 • fotoDelegace Ústeckého kraje se seznámila s úspěšnou rekultivací krajiny v Sasku (1.9.2016)
  Představitelé Saska a Ústeckého kraje navázali na letošní dubnové jednání, které se uskutečnilo v Ústí nad Labem a Bílině. Saská delegace na jaře projednala řadu klíčových témat pro obě strany hranice a také se při své návštěvě měla možnost seznámit s historií hornictví našeho regionu, při této příležitosti přijal hejtman Oldřich Bubeníček pozvání do Saska na další setkání. To se uskutečnilo poslední prázdninový den u jezera Geierwalder See. Spolu s hejtmanem se jednání zúčastnil také ředitel krajského úřadu Milan Zemaník a zástupci jednotlivých odborů.

 • 001Chomutovský dopravní podnik ukázal návštěvníkům dílny a zázemí (1.9.2016)
  V chomutovském dopravním podniku otevřeli brány veřejnosti a představili návštěvníkům své kompletní zázemí. K vidění nebyly jen dílny nebo vozovna, ale také historické vozy, simulátory nárazu či ukázku techniky Policie ČR. Areál si prošel i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterého provázel krajský radní pro dopravu a předseda představenstva Jaroslav Komínek. Na dětské návštěvníky čekal i skákací hrad a další soutěže.

 • 001Truckový šampionát na autodromu se poprvé představí v Rodinném stříbře Ústeckého kraje (30.8.2016)
  Mostecký autodrom přitahuje pozornost fanoušků nejen domácích, na motoristické akce se na sever Čech sjíždějí příznivci silných strojů a rychlých kol z celé Evropy i ze zemí ostatních kontinentů. Největší zájem je tradičně o evropský šampionát okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC), pod názvem Czech Truck Prix (CZTP) se v Mostě pojede o víkendu 2. až 4. září už po čtyřiadvacáté. Letos poprvé i pod hlavičkou programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. K největším favoritům na titul v letošním ročníku patří domácí Adam Lacko z týmu Buggyra Racing a Němec Jochen Hahn z týmu Reinert Adventure.

 • fotoPřijďte zahájit školní rok do Svinčic na akci Na koni do školy (30.8.2016)
  Nový školní rok nám začíná a při této příležitosti se v sobotu 3. září uskuteční zábavné odpoledne Na koni do školy. Od 13 do 17 hodin se o zábavu postará Standa Hložek, vystoupení medvědů, litvínovské divadlo, čeká vás jízda na koních i ponících a kdo přijde v maskách, může se těšit na odměnu. Přijďte v sobotu do Svinčic u Mostu.

 • fotoHejtman poděkoval za reprezentaci kraje taneční skupině Freedom (29.8.2016)
  Hejtman Oldřich Bubeníček dnes přivítal ve své kanceláři ústecké tanečnice ze skupiny Freedom, které úspěšně reprezentovaly na Mistrovství světa v Performing Arts v Kalifornii. Soutěže se zúčastnilo na tři tisíce účinkujících a k vidění bylo 186 vystoupení. Ústecké reprezentantky se mistrovství zúčastnily již potřetí. Pro letošní rok natrénovaly tři soutěžní choreografie a přivezly tři medaile.

 • 001Od 28. srpna se mění jízdní řády krajských zelených autobusů (26.8.2016)
  Letní změna jízdních řádů autobusů integrovaného systému Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) se letos dotkne více linek. Od 28. srpna dochází k časovým posunům spojů zejména na Ústecku. Aktualizované jízdní řády DÚK najdou cestující na webových stránkách www.dopravauk.cz, na zastávkách a v 19 informačních centrech dopravců DÚK po celém území Ústeckého kraje.

 • ccDelegace čínské provincie Anhui navštívila Ústecký kraj (26.8.2016)
  Na dvoudenní návštěvu Ústeckého kraje přicestovala delegace z partnerské provincie Anhui vedená náměstkem guvernéra Xie Guangxiangem. Delegaci přijal hejtman Oldřich Bubeníček a po celou dobu ji doprovázela náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. Předmětem jednání byly zejména oblasti školství, mládeže a sportu, zdravotnictví, lázeňství a rozvoje podnikání.

 • ddDen s kamiony (a nejen s nimi) organizoval kraj pošesté (23.8.2016)
  V úterý 23. srpna se uskutečnil šestý ročník akce „Den pro kamiony“, který připravil Ústecký kraj společně s Ministerstvem dopravy – BESIP a dálničním oddělením Krajského ředitelství Policie ČR a za vydatné podpory německé policie, která se letos této akce zúčastnila podruhé. Na 78. kilometr D8, kde se Den pro kamiony odehrával, dorazil i krajský radní pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 13  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém