Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 14 15 16 17 18 19 20 -21- 22 23  další stránka >
 
 • tpV Teplicích vzniklo nové poutní místo (6.3.2016)
  Slavnostní požehnání projektu poutního místa sv. Clari a vysvěcení kaple s jeho ostatky se uskutečnilo v pravoslavném chrámu Povýšení sv. Kříže na Zámeckém náměstní v Teplicích. Osobní záštitu projektu udělil hejtman Oldřich Bubeníček, který se slavnostního aktu zúčastnil spolu s představiteli pravoslavné církve a významnými podnikateli Teplicka.

 • logo ÚKUzavření krajského úřadu ve dnech 3. a 4. března (2.3.2016)
  Rádi bychom Vás upozornili, že z důvodů přerušení dodávky elektrického proudu, dojde ve dnech 3. - 4. března 2016 pro veřejnost k uzavření všech budov Krajského úřadu Ústeckého kraje.

 • Kadaň ČVUTStřední průmyslová škola stavební v Kadani se stala partnerskou střední univerzitní školou ČVUT v Praze (1.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na základě uzavřeného memoranda prohlubuje České vysoké učení technické v Praze spolupráci se Střední průmyslovou školou stavební a Obchodní akademií v Kadani (SPŠS a OA Kadaň). Spolupráce se týká především výměny zkušeností mezi učiteli této střední školy a pedagogy ČVUT v Praze.

 • DemoliceObce mohou podávat žádosti o dotaci na demolici prázdných objektů (29.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Obce a města v Ústeckém, Moravskoslezském a Karlovarském kraji mohou podávat žádosti o dotaci na demolici prázdných objektů Podpora revitalizace území a Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách, které vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR na pokyn premiéra Bohuslava Sobotky.

 • fotoDěkujeme vám! Zastupitelé kraje přijali mladé medailisty z olympiády dětí a mládeže (29.2.2016)
  V konferenčním sále Krajského úřadu v Ústí nad Labem proběhlo slavnostní ocenění sportovců, kteří reprezentovali Ústecký kraj na lednových Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže. Krajská výprava vybojovala 15 medailí a Ústecký kraj tak obsadil v celkovém pořadí 11. místo.

 • škola ChomutovŽáci autoopravářských oborů předváděli své dovednosti (29.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na Střední škole technické, gastronomické a automobilní Chomutov se 24. února uskutečnil první ročník soutěže Autoopravář Ústeckého kraje 2016 v oborech Autotronik a Automechanik. Soutěže se zúčastnilo všech 11 středních škol Ústeckého kraje vyučující autoobory, které vyslaly soutěžit celkem 25 žáků.

 • KonferenceBudou peníze do středních a vyšších odborných škol? (26.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Už delší dobu čekají ředitelé škol na zahájení nových projektů a záměrů, které by bylo možné financovat z evropských zdrojů. Ten čas se pomalu blíží. Než však budou moci žádat o dotace, musí být v území zpracovány akční plány vzdělávání.

 • webDo projektu Elektromobilita kraj aktivně zapojil svoji příspěvkovou organizaci (26.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Půlročním zapůjčením elektromobilu své příspěvkové organizaci ji tak Ústecký kraj aktivně zapojil do projektu Elektromobilita. Podepsanou smlouvu o spolupráci si vyměnili hejtman kraje Oldřich Bubeníček s ředitelem Domova pro osoby se zdravotním postižením Ústí nad Labem Pavolem Dobišem.

 • fotoMaminka Eva převzala symbolický šek na finanční odměnu (25.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Dnes v poledne převzala v Horním Podluží maminka Eva Hoření, která porodila první miminko Ústeckého kraje roku 2016, šek na 15 tisíc korun. Jedná se o finanční dar do začátku života malého novorozence, kterým je malý Rudolf.

 • webKraj investoval do páteřní školy v Mostě 20 milionů korun (24.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Za účasti představitelů Ústeckého kraje, města Most i firmy Euromont, jako zhotovitele, proběhlo v prostorách nově zrekonstruované Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, obchodní akademie, střední pedagogické školy a střední zdravotnické školy v Mostě slavnostní zakončení investiční akce.

 • webV Bílině slavnostně otevřelo nové mamografické centrum (24.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Za účasti hejtmana kraje a současně starosty města Bílina Oldřicha Bubeníčka bylo v Hornické nemocnici s poliklinikou v Bílině slavnostně otevřeno pracoviště mamografického screeningu. Je to pro město významné rozšíření zdravotní preventivní péče.

 • fotoDěčínská škola uspořádala první ročník soutěže Gastro Labe (24.2.2016)
  Střední škola řemesel a služeb Děčín, příspěvková organizace Ústeckého kraje, ve spolupráci s obchodním centrem Pivovar Děčín pořádala I. ročník gastronomické soutěže Gastro Labe 2016. Jedná se o první gastronomickou soutěž v Ústeckém kraji pro žáky středních odborných škol v oborech kuchař, číšník, cukrář.

 • škola stážStudentky uplatnily znalosti na Sicílii (24.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Skupina šesti studentek z 3. a 4. ročníku Obchodní akademie a Střední školy zemědělské a ekologické v Źatci (OA a SOŠZE) v rámci projektu Erasmus + absolvovala odbornou stáž na Sicílii. Během pracovního pobytu uplatnily znalosti praktické i teoretické z odborných předmětů studijního oboru Ekologie a životní prostředí a Agropodnikání.

 • konzulRuský konzul neskrýval nadšení z Ústeckého kraje (23.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ze sousedního Karlovarského kraje přijel na zdvořilostní návštěvu k hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi generální konzul Ruské federace Michail Nikolajevič Ledenev.

 • agrární komoraHejtman přivítal předsedu Krajské agrární komory (23.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Předsedu Krajské agrární komory Ústeckého kraje pana Jaroslava Brožku u sebe přivítal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na jednání ohledně spolupráce kraje a instituce byla také vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Monika Zeman.

 • 01Dobrovolní hasiči získali nové vybavení jako ocenění za zásah při havárii v Unipetrolu (22.2.2016)
  Nové vybavení v celkové hodnotě téměř 250 tisíc korun převzali velitelé 23 jednotek dobrovolných hasičů od Unipetrolu RPA. Každá z jednotek obdrží tři nové hadice a rozdělovače s kulovými uzávěry. Z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a jednatele Unipetrolu RPA Martina Durčáka velitelé také převzali pamětní listy jako upomínku a poděkování.

 • 01Ústecký kraj pořádal jednání Komise Rady Asociace krajů České republiky pro sociální věci (21.2.2016)
  Komise Rady Asociace krajů České republiky pro sociální věci se tentokrát sešla v Ústeckém kraji. Zástupci všech 14 krajů spolu s předsedou komise a zároveň i hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, radním pro sociální oblast Martinem Klikou, poslankyní Hanou Aulickou Jírovcovou i se zástupci ministerstva práce a sociálních věcí probírali aktuální nejpalčivější témata v sociální oblasti.

 • fotoÚstecký kraj se prezentuje na veletrhu Holiday World Praha 2016 (19.2.2016)
  Holešovické výstaviště hostí již 25. ročník prestižního veletrhu Holiday World, který je přehlídkou tuzemských regionů, cestovních kanceláří, turistických služeb a zahraničních vystavovatelů. Tradiční součástí je i expozice Ústeckého kraje. Při příležitosti krajské prezentace pokřtili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní pro cestovní ruch Jan Szántó a další významní hosté nového cykloprůvodce Labská stezka.

 • silnice most litvínovBezpečnostní rada státu dala zelenou čtyřproudové komunikaci mezi Mostem a Litvínovem (18.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Bezpečnostní rada státu se na svém jednání ze dne 17. února zabývala návrhem řešení problematiky zkapacitnění dopravního úseku I/27 Most – Litvínov a uložila ministrovi dopravy upravit projekční návrh pro zkapacitnění I/27 ve formě čtyřpruhové komunikace tak, aby odpovídal dnes platným normám a požadavkům na bezpečnost silničního provozu.

 • webZačínající podnikatelé z Ústeckého kraje mohou žádat o dotace (17.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Víc jak šedesát zájemců se ve středu 17. února zúčastnilo v pořadí už druhého semináře k novému dotačnímu programu „Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2016“, který zorganizoval odbor strategie, přípravy a realizace projektů krajského úřadu.

 • KČTKlub českých turistů představuje rodinné stříbro Ústeckého kraje (17.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Jaro je za dveřmi a v našem regionu se pomalu rozbíhá nová turistická sezona. Navíc v kraji, který má dlouholetou tradici turistiky. Není divu, že Klub českých turistů – oblast Ústecký kraj čítá 2400 členů a že byla tato organizace zahrnuta pro rok 2016 do projektu kraje „Rodinné stříbro“.

 • maketaSvětový unikát k vidění na krajském úřadě (16.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Zmenšenou maketu lodního výtahu v polské Olešnici, technické vymoženosti, která nemá na světě obdoby, mohou lidé vidět v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje a posléze i na cestovním veletrhu Holiday World 2016 v Praze, který se uskuteční od čtvrtka 18. února do neděle 21. února.

 • Radka PěknáPěkná práce. Radka Pěkná si vytancovala tři medaile (15.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže posbírala ze tří disciplín tři medaile. Talentovaná Radka Pěkná brala první místo v malých skupinách disco dance. V sólové kategorii byla druhá a sbírku zkompletovala třetím místem v duetu. Výhodou pro ní bylo i takřka domácí prostředí. Podpořit jí přijela rodina i kamarádi.

 • KeplerkaBudoucí prodavači získávají cennou praxi v obchodním řetězci (11.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Dvanáct let funguje spolupráce mezi Střední školou obchodu, řemesel a služeb v Ústí nad Labem a hypermarketem Globus v Trmicích. Za tu dobu se v obchodním řetězci v rámci povinné školní praxe vystřídalo na pět set žáků. Někteří se za ta léta vypracovali až na vedoucí jednotlivých úseků.

 • webSeminář pro začínající podnikatele (9.2.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ve středu 17. února proběhne od 15.00 hodin v hlavní budově Krajského úřadu Ústeckého kraje, Velká Hradební 48 v pořadí druhý seminář pro žadatele o dotaci z programu „Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2016“.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 14 15 16 17 18 19 20 -21- 22 23  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém