Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 23  další stránka >
 
 • fotoNejvyšší meziroční nárůst počtu turistů má Ústecký kraj (11.11.2016)
  Počet turistů v Ústeckém kraji meziročně stoupl. Ve třetím čtvrtletí region navštívilo o 13% turistů více než loni v tomto období. Nejvíce zahraničních hostů již tradičně přijelo z Německa. Druhou nejpočetnější skupinu tvořili turisté ze Slovenska a na třetím místě v počtu návštěvníků v regionu se umístilo Polsko.

 • webV Ústí nad Labem vzdali hold válečným veteránům (11.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Den válečných veteránů, který každoročně připadá na 11. listopad, si připomněli přední osobnosti politického i veřejného života kraje také v Ústí nad Labem. U pomníku válečným obětem v Městských sadech se padlým hrdinům poklonil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu s primátorkou města Věrou Nechybovou a dalšími zástupci města Ústí nad Labem, Ústeckého kraje, Krajského vojenského velitelství, Československé obce legionářské, Českého svazu bojovníků za svobodu i válečnými veterány a zástupci zasloužilých hasičů.

 • vkPo 95 letech se vzácný obraz vrátil do mosteckého muzea (10.11.2016)
  Ve středu 9. listopadu byl v oblastním muzeu v Mostě veřejnosti představen barokní obraz Vražda jeptišek v Mostě, který se na sever Čech vrátil z depozitáře muzea v Míšni. Slavnostní vernisáže se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a primátoři Mostu a Míšně Jan Paparega a Olaf Raschke. Olejomalba z přelomu 17. a 18. století zachycuje přepadení zahražanského kláštera magdalenitek a povraždění jeptišek husity.

 • dlkÚspěšní studenti a absolventi škol dostali Dobré listy komory (10.11.2016)
  Dvacítka studentů vysokých a vyšších odborných škol obdržela ve středu 9. listopadu v obřadní síni mosteckého magistrátu Dobrý list komory, udělovaný Okresní hospodářskou komorou Most za vynikající výsledky ve studiu. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, který se ceremoniálu zúčastnil společně s předsedou OHK Most Rudolfem Jungem a primátorem města Most Janem Paparegou.

 • 01Ocenění pro top zaměstnavatele osob se zdravotním hendikepem míří do Varnsdorfu (10.11.2016)
  Agentura Osmý den ocenila i v letošním roce zaměstnavatele, kteří na pracovním trhu dávají stejnou šanci i lidem se znevýhodněním. Jde už o sedmý ročník soutěže, která probíhá v pěti krajích. Záštitu převzala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. V Ústeckém kraji probíhala soutěž pod záštitou radního Krajským úřadu Ústeckého kraje Martina Kliky a ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého kraje.

 • webÚstí hostí mezinárodní soutěž 61 klavírních virtuosů (10.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Mezinárodní soutěž mladých klavíristů Virtuosi per musica di pianoforte zahájila včera v Severočeském divadle slavnostním koncertem. Akci, která svým přesahem reprezentuje dalece za hranicemi regionu a pyšní se letos již 49. ročníkem, osobně zaštítil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajští zastupitelé ji zařadili do prestižního programu Rodinné stříbro.

 • KBSKrušnohorská bílá stopa se připravuje na nápor běžkařů (10.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Krušné hory se chystají na nadcházející zimní sezonu a s nimi i členové sdružení Krušnohorská bílá stopa, kteří v těchto dnech pracují na tom, aby mohli dopřát běžkařům ty nejkomfortnější podmínky pro lyžování. Ústecký kraj nabízí pestrou škálu vyžití nejen pro sjezdové lyžování, ale také pro běžkaře.

 • zooV Ústeckém kraji byla podepsána spolupráce českých a saských zoologických zahrad (9.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Zoologické zahrady v České republice a Spolkové republice Německo v úterý 8. listopadu v Děčíně podepsaly smlouvu o spolupráci na přípravě společného projektu „Partnerská spolupráce šesti zoologických zahrad v oblastech organizace, vzdělávání, ochrany přírody a přírodních druhů“, který má být zahájen v roce 2017.

 • 001Upozornění na možné výpadky webových stránek Ústeckého kraje (8.11.2016)
  Vzhledem ke změně stávajícího dodavatele internetového připojení může dojít v průběhu tohoto týdne k výpadkům webových stránek www.kr-ustecky.cz či e-mailové korespondence. Za případné komplikace se předem omlouváme.

 • fotoÚstecký kraj se prezentoval na 5. ročníku veletrhu Památky – muzea - řemesla v Praze (8.11.2016)
  Ústecký kraj se 4. až 5. listopadu zúčastnil mezioborového veletrhu obnovy, financování a využití s názvem Památky – muzea- řemesla 2016 v prostorách Průmyslového paláce na Výstaviště v Praze – Holešovicích. Ústecký kraj na veletrhu přispěl především k prezentaci dobrých příkladů obnovy kulturních památek s širokou nabídkou možných výletů v rámci regionu.

 • webHejtman přivítal slovenského velvyslance (7.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Delegaci velvyslance Slovenské republiky Petra Weisse a rady Velvyslanectví Slovenské republiky Ivo Hanuše přijal v pondělí v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje hejtman Oldřich Bubeníček s vedoucím odboru své kanceláře Lubošem Trojnou.

 • webÚstecký kraj řešil zvýšení bezpečnosti dopravy na mezinárodní konferenci (7.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  První národní setkání k projektu na zvýšení bezpečnosti dopravy s názvem ChemMultimodal, jehož partnerem je Ústecký kraj, proběhlo počátkem listopadu v Praze u příležitosti 11. ročníku logistické konference SpeedCHAIN. Kraj zde v rámci panelové diskuze na téma Terorismus – reálná hrozba v zásobovacím řetězci reprezentoval radní pro bezpečnost a sociální věci Martin Klika.

 • fotoMondi Štětí navázalo spolupráci s VOŠ a SŠ obalové techniky ve Štětí. Společně otevřou nový studijní obor (7.11.2016)
  V rámci regionální podpory vzdělávání a budoucího uplatnění absolventů otevře VOŠ a SŠ obalové techniky ve Štětí ve spolupráci s Mondi Štětí a.s. nový obor pro středoškolský studijní program. Smlouva o spolupráci byla podepsána v úterý 1. listopadu, studenti oboru usednou do lavic již ve školním roce 2017/2018.

 • webMost hostí 15. ročník Regionálního veletrhu středního vzdělávání SOKRATES 1 (6.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na třicet vystavovatelů se v neděli sešlo v mostecké Sportovní hale při příležitosti 15. ročníku Regionálního veletrhu středního vzdělávání SOKRATES 1. Dvoudenní prezentaci nejen škol zahájil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který nad akcí převzal osobní záštitu. Přítomné pozdravili také primátor města Most Jan Paparega, Rudolf Jung, předseda pořádající Okresní hospodářské komory Most i místostarostka Litvínova Erika Sedláčková.

 • webVelká sláva u hasičů v Malém Březně (6.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Velkou oslavu uspořádali o víkendu hasiči v Malém Březně u příležitosti převzetí nového vozidla a otevření zmodernizované klubovny mládeže. Oba projekty výrazně podpořil také Ústecký kraj, jehož zastupitelé schválili částku 300 tisíc korun na dopravní automobil a radní 90 tisíc korun na vybavení klubovny mladých hasičů a školícího střediska.

 • webV Krajské zdravotní diskutovali o informačních zdrojích a knihovnictví (3.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Pod záštitou 1. náměstka hejtmana Stanislava Rybáka, do jehož kompetence spadá i oblast zdravotnictví, proběhla ve čtvrtek v ústeckých přednáškových prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní 1. Krajská konference informačních zdrojů a knihovnictví, kterou zahájil generální ředitel společnosti Petr Fiala.

 • StreetPodzimní street prázdniny se setkaly s ohlasem (2.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ve spolupráci s MŠ a ZŠ Mšené-lázně se uskutečnil v termínu podzimních prázdnin zajímavý projekt. Jeho cílem bylo především ukázat mladým lidem možnosti street artu. Ve třech dnech se tak účastníci věnovali graffiti, hip-hopu, stylingu a fotografování.

 • RotahufestObrnická Duhovka dominovala na jubilejnímu Rotahufestu (2.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V sobotu 29. října se v ústeckém Domě kultury uskutečnil za podpory Ústeckého kraje 10. ročník romského tanečně hudebního festivalu Rotahufest.

 • fotoTitulem Dobrá škola se pyšní teplické gymnázium i ústecká průmyslovka (1.11.2016)
  Soutěž Dobrá škola zná své vítěze. Deset nejlépe umístěných škol bylo ohodnoceno finanční odměnou v celkové hodnotě 4 miliony korun. Šeky si převzali ředitelé vítězných škol při příležitosti pravidelné porady v budově krajského úřadu. Letos poprvé byla tato motivační soutěž rozdělena do dvou kategorií – gymnázia a střední odborné školy.

 • webVyhlášeny nové dotační výzvy (1.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na vyhlášení nových dotačních výzev z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) upozorňuje podnikatele 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. „Podnikatelé mohou získat dotace na mzdy nových pracovníků, na rekonstrukci podnikatelských nemovitostí či na účast na mezinárodních veletrzích,“ dodává k jednotlivým výzvám Stanislav Rybák.

 • web„Srdce pro region“ bije v Klášterci nad Ohří (1.11.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Cenu „Srdce pro region“ za dlouholetou činnost v rozvoji turistických informačních center si na základě nominace Ústeckého kraje převzal z rukou zástupců vydavatelství KAM po Česku Miroslav Foltýn z Klášterce nad Ohří. „Ocenění získal za práci nejen v Klášterci nad Ohří, jeho bohatá činnost je vidět na celém území Ústeckého kraje i v dalších oblastech České republiky,“ dodává vedoucí oddělení cestovního ruchu Ústeckého kraje Jiří Válka.

 • 001Kde budou ve svátek 28. října otevřeny lékárny? (27.10.2016)
  Nemocnice v Chomutově otevře v pátek 28. října svou nemocniční lékárnu v Kochově ulici. Důvodem otevření lékárny je nová zákonná úprava, omezující otevírací dobu během určených státních svátků v provozovnách s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních, kdy je omezen i provoz lékáren v těchto provozovnách.

 • škola LibverdaŽáci z děčínské „zemědělky“ na stáži v Dánsku (26.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ve dnech od 25. až 30. září se šest žáků čtvrtého ročníku oboru Veterinářství a dva pedagogové Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse, Děčín – Libverda, zúčastnili studijní stáže v partnerské škole v dánském městečku Høng.

 • fotoÚstecký kraj hostil konferenci Venkov 2016 (21.10.2016)
  Ve dnech 20. a 21. října se v Litoměřicích uskutečnilo největší setkání partnerů venkova v České republice v rámci národní konference VENKOV 2016. Ústředním tématem 8. ročníku, který po Zlínském kraji hostil Ústecký kraj, se stal člověk a jeho role ve vztahu k venkovu.

 • skNejnovější kopie královské svatováclavské koruny navštíví Ústecký kraj (21.10.2016)
  Celokrajská výstava Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků v Jízdárně teplického zámku bude prodloužena do 13. listopadu 2016. Jedním z důvodů prodloužení termínu výstavy je mimořádná příležitost zhlédnout od 1. do 6. listopadu 2016 nejnovější repliku královské svatováclavské koruny, kterou dokončil v letošním létě šperkař Jiří Belda. Veřejnost měla v rámci výstavy možnost zhlédnout již repliku císařské koruny Svaté říše římské a 25. října 2016 se účastnit odborného kolokvia se zajímavými příspěvky k lucemburské době v severozápadních Čechách. Autorskému týmu se tak podařilo závěr výstavy obohatit dalším atraktivním počinem. Tímto patří velké poděkování všem zapůjčitelům exponátů výstavy, včetně Středočeského kraje, který je vlastníkem kopií obou klenotů.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 23  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém