Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 23  další stránka >
 
 • fotoÚstecký kraj zabodoval s propagačním videem z milánského Expa (19.10.2016)
  Video uspělo v kategorii reklamní spot nad 3 minuty v cestovatelské soutěži TOURRegion Film. Jeho autorem je Marek Mendel. Cenu si na slavnostním galavečeru převzali pracovníci oddělení cestovního ruchu krajského úřadu, kteří jej také před rokem nechali vyrobit právě na Expo v Miláně, kde vystavoval i Ústecký kraj.

 • webŠANCE 2016 představila školy Ústeckého kraje (19.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na 25 státních, soukromých i církevních škol z Ústeckého kraje se v uplynulých dnech zúčastnilo regionálního veletrhu středního vzdělávání ŠANCE 2016, který proběhl v teplickém Domě kultury. Převážnou většinu z nich zastupovaly příspěvkové školy Ústeckého kraje.

 • Tance MTFMezinárodní taneční festival v Ústí nad Labem se blíží (19.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Druhý listopadový víkend (11. - 13. 11. 2016) se v ústeckém Sportcentru Sluneta uskuteční již 47. Mezinárodní taneční festival. Jedná se o třídenní unikátní tradiční taneční akci, která byla zařazena do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

 • logo ÚKV nemocnicích Krajské zdravotní je nově téměř 300 bezpečnostních skříněk pro pacienty (18.10.2016)
  Úspěšný byl už pilotní projekt, při kterém byly v roce 2014 nainstalovány první skříňky na lůžkové oddělení ORL v mostecké nemocnici. Nyní byl projekt rozšířen do všech nemocnic Krajské zdravotní a.s. Celkem jich bylo předáno 299 do nemocnic v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově a to na 17 lůžkových oddělení. Jednotlivá oddělení navrhly přímo nemocnice. Skřínky slouží pacientům pro uložení jejich osobních věcí.

 • UJEPPrvní festival start-upů míří na univerzitu (18.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Společnosti jako Google či Microsoft zavítají ve středu 19. října na ústeckou Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v rámci festivalu FestUp, jenž chce studenty motivovat s dobrým nápadem pro založení vlastní formy, inspirovat a udržet je v regionu.

 • kdTřetina peněz na kotlíkové dotace je již vyplacena (17.10.2016)
  Ústecký kraj získal od Ministerstva životního prostředí z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) 2014 – 2020 v první výzvě 162 mil. Kč na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva (kotlíková dotace) a zavázal se zajistit výměnu minimálně 1080 starých neekologických kotlů za nové moderní zařízení splňující 5. emisní třídu. Tyto finanční prostředky uvolňuje Státní fond životního prostředí na účet kraje průběžně podle stavu vyplácení dotace konečným příjemcům.

 • fotoÚstecký kraj se představil na veletrhu v Mnichově (17.10.2016)
  Mnichovské výstaviště Messe München hostilo největší mezinárodní investiční veletrh ve Střední Evropě, EXPO REAL 2016. Veletrh se těšil velkému zájmu jak návštěvníků, tak vystavovatelů. Účastnilo se 1798 vystavovatelů z 29 zemí. Veletrh navštívilo 39 tisíc návštěvníků ze 77 zemí.

 • hiDostihová sezóna na mosteckém hipodromu pokračuje (16.10.2016)
  V sobotu 15. října se na dostihovém závodišti v Mostě konala série sedmi dostihů s hlavním závodem Cena zimního favorita ČSOB Private Banking. V hledišti nechyběli ani hejtman Oldřich Bubeníček a mostecký primátor Jan Paparega. Letošní dostihový ročník na hipodromu podpořil Ústecký kraj a zařadil ho do programu nejprestižnějších kulturních, sportovních a společenských akcí regionu s názvem „Rodinné stříbro“. Hipodrom zakončí sezónu dostihovým odpolednem v sobotu 29. října.
  Prohlédněte si fotografie.

 • eoKrajské kolo Ekologické olympiády probíhá o víkendu v Kadani (15.10.2016)
  V pátek 14. října odpoledne bylo na gymnáziu v Kadani zahájeno krajské kolo 22. ročníku Ekologické olympiády, tradiční přírodovědné soutěže Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) pro středoškoláky. Tématem jsou tentokrát biokoridory a biobariéry. Za pořadatelskou základní organizaci ČSOP Tilia přivítal koordinátor krajského kola Jan Eichler při zahájení soutěže hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

 • webCentrum duševního zdraví zahájilo činnost v Chomutově (13.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Novou službu pro lidi s duševním onemocněním slavnostně otevřeli ve čtvrtek v Chomutově zástupci tří stěžejních subjektů - Fokus Labe, Psychiatrické léčebny Petrohrad a Ústeckého kraje, který spolu s vedením odboru zdravotnictví reprezentoval 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák. V nových prostorách se sešla řada významných osobností z politické, sociální i zdravotnické sféry, stejně jako zástupci Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva práce a sociálních věcí.

 • 001Čínští novináři brázdí zajímavé kouty Ústeckého kraje (13.10.2016)
  Speciální trasu pro čínské novináře připravilo České zastoupení agentury CzechTourism v Pekingu společně s Ústeckým krajem, aby měli možnost poznat to nejzajímavější , co náš kraj nabízí. Zamířili například do teplických lázní, Zámeckého vinařství v Třebívlicích, na děčínský zámek, přístaviště v Hřensku, do Litoměřic i Panenského Týnce. Zájem čínských turistů o Českou republiku stále stoupá, Ústecký kraj tak reaguje na současný trend, kdy je cílem zařadit kraj do pravidelných nabídek cestovních kanceláří v Číně a přilákat k nám i individuálně cestující Číňany.

 • JimlínLetos navštívilo zámek Jimlín téměř 15 tisíc turistů (13.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun, příspěvková organizace Ústeckého kraje, uzavřel v neděli 9. října 2016 předčasně turistickou sezonu. Důvodem je začínající nová etapa rekonstrukce areálu, tentokrát zaměřená na odvodnění všech tří nádvoří a úpravu cest.

 • webÚstecký kraj opět podpoří začínající podnikatele (13.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Také pro rok 2017 se mohou začínající podnikatelé přihlásit do připravovaného dotačního programu Ústeckého kraje. Jeho vyhlášení už čeká pouze na schválení rozpočtu pro zmíněné období.

 • Fotbal U19Pažit na stadionech Ústeckého kraje přinesl fotbalovým mladíkům postup z kvalifikace (12.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Česká reprezentace fotbalistů do 19 let uzavřela na Městském stadionu v Ústí nad Labem kvalifikační boje o postup na červnové Mistrovství Evropy U19, které se bude konat v Gruzii. V základní skupině prohráli svěřenci Jana Suchopárka pouze se silnou Francií a postupují tak z druhého místa do další fáze kvalifikace, která se uskuteční na jaře příštího roku. Ti nejlepší se už kvalifikují rovnou na EURO.

 • webNový školní rok znovu odstartoval s projektem Děti na startu (12.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  S projektem Děti na startu začal opět nový školní rok v některých mateřských školách a základních školách Ústeckého kraje, který zahájil jeho podporu pilotní verzí v roce 2015. A právě díky úspěšnému průběhu, který dokládají i kladné ohlasy účastníků, pokračuje celonárodní projekt Děti na startu v Ústeckém kraji také v letošním školním roce.

 • ddNa kraji se uskutečnil workshop k teritoriálním paktům zaměstnanosti (11.10.2016)
  Moravskoslezský pakt zaměstnanosti ve spolupráci s Paktem zaměstnanosti Ústeckého kraje a Ústeckým krajem zorganizoval v prostorách krajského úřadu workshop se zástupci regionů ČR k teritoriálním paktům zaměstnanosti, který se uskutečnil dne 11. 10. 2016 v Ústí nad Labem za účasti ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové a generální ředitelky Úřadu práce ČR Kateřiny Sadílkové.

 • Kadaň městoKrálovské město Kadaň zabodovalo v soutěži DestinaCZe 2016 (11.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 001Ústecký kraj má nejrozšířenější síť výslechových místností pro oběti trestných činů (20.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Televizní spoty, které veřejnosti ukáží běžné události naznačující, že se u seniorů v jejich okolí děje něco špatného, rozhovory v rádiích i další přednášky pro starší obyvatele. Ústecký kraj ve spolupráci s Policií ČR, Českým Rozhlasem Sever a Intervenčním centrem Ústeckého kraje pokračuje v projektu, který má pomoci seniorům, kteří se stali terčem trestného činu.

 • vvVýsledky krajských voleb 2016 (10.10.2016)
  Volby do zastupitelstva v Ústeckém kraji vyhrálo hnutí ANO 2011 s 23,24 procenta hlasů, které v zastupitelstvu obsadí 20 křesel. Do pětapadesátičlenného zastupitelstva se jako druhá dostala KSČM, které 15,82 procenta hlasů zajistí 13 mandátů, následuje ČSSD s 11,90 procenta hlasů a deseti mandáty a dále ODS s 9,54 procenta hlasů a sedmi mandáty a koalice Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv občanů (SPO) s 6,07 % hlasů a ziskem pěti mandátů. Žádná z dalších stran a hnutí nepřekonala pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do zastupitelstva. Vyplývá to z výsledků voleb, které zveřejnil Český statistický úřad (více na www.volby.cz). Protokol s podrobným výsledkem voleb do krajského zastupitelstva kraje naleznete na titulní straně webu kraje v sekci „Aktuálně“.

 • mdHejtman připojil podpis k dohodám krajů s Ministerstvem dopravy (6.10.2016)
  Hejtman Oldřich Bubeníček podepsal ve čtvrtek 6. října na základě mandátu Rady Ústeckého kraje dokumenty mezi kraji a Ministerstvem dopravy ČR. Jedná se o Memorandum o společném postupu zabezpečení zimní a běžné údržby silnic I. třídy a o Smlouvu o zajištění stabilního financování regionální železniční osobní dopravy.

 • webMiroslav Schneider vystavuje „Střípky z mého života“ (7.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Výstavu obrázků ze svého života představil v pátek v Rytířském sále chomutovské radnice Miroslav Schneider, osmadvacetiletý klient domova pro osoby se zdravotním postižením v Chomutově. Spolu s ředitelkou domova Alenou Tölgovou, primátorem Chomutova Danielem Černým a jeho náměstkem Marianem Bystroněm zahájil vernisáž výstavy hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • lsDnes se otevřela další část Labské stezky v úseku Lounky-Nučnice (7.10.2016)
  Na Labské stezce v destinaci České středohoří a Podřipsko se dne 7. 10. 2016 otevřel další nově vystavěný úsek. Jedná se o část Labské stezky mezi Lounkami a Nučnicemi, na rozhraní Litoměřicka a Podřipska, která byla až do letošní rekonstrukce v nevyhovujícím stavu. Spolu se zástupci zhotovitele a destinační agentury České středohoří stezku slavnostně otevřel krajský radní pro cestovní ruch Jan Szántó.

 • fotoÚstecký kraj představí v Praze zimní nabídku Krušných hor a nové číslo magazínu Brána (6.10.2016)
  „Brána do Čech“ vás zve do expozice Ústeckého kraje s názvem „Krušné hory.. ideální zimní dovolená“, která bude umístěna v Obchodním centru Letňany v termínu od 7. – 9.10.2016 a v Metropoli Zličín od 14. – 16.10.2016 v běžné otevírací době.

 • webHejtman Oldřich Bubeníček přivítal na krajském úřadě žáky z Chomutova (6.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Žáky dvou pátých tříd Základní školy Hornická Chomutov přivítal ve čtvrtek v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje hejtman Oldřich Bubeníček a krajský radní pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jaroslav Komínek. Návštěva byla vyvrcholením a odměnou za účast v soutěži vyhlášené odborem dopravy krajského úřadu na téma „Mé nejlepší cestování“ se zaměřením na veřejnou dopravu regionu. Nejlepší práce jsou vystaveny ve foyeru krajského úřadu.

 • dsOslava Dne seniorů v Lounech (6.10.2016)
  Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se na pozvání senior klubu Pomoc bližnímu Louny a Domova U Pramene Louny zúčastnil ve středu 5. října v lounském kulturním domě Zastávka společenského odpoledne k oslavě Dne seniorů. Seniory přišli pozdravit i představitelé města Louny, saského partnerského města Zschopau a další hosté.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 23  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém