Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > EMPAC > Dokumenty

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 85 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
24.7.2013Hejtman Bubeníček v průmyslových podnicích i u rašelinišť
V závěru minulého a na počátku tohoto týdne pobýval hejtman Ústeckého kraj Oldřich Bubeníček s doprovody ve významných závodech regionu – Unipetrolu RPA a AGC Flat Glass Czech. Seznámil se také s projektem Blíž přírodě u revitalizovaných rašelinišť v Krušných horách.
Mgr. Zbyněk Šebesta
28.6.2013Srbská Kamenice je Vesnicí roku 2013 v Ústeckém kraji
Odborná porota již vyhlásila výsledky letošního krajského kola soutěže „Vesnice roku 2013“. Radovat se mohou na Děčínsku, Zlatou stuhou se ozdobí Srbská Kamenice. Pro vítěze má Ústecký kraj odměnu 300 tisíc korun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
25.6.2013Projekt Central Markets počítá s rozvojem městských trhů
V rámci projektu Central Markets, který se zabývá znovuobjevením trhů jako motoru rozvoje městských čtvrtí a zároveň jako alternativou k obchodním centrům, se v Ústí nad Labem sešli všichni partneři, včetně Ústeckého kraje, aby společně shrnuli dosavadní poznatky. Ty zazněly i na konferenci na krajském úřadě, které se zúčastnil mimo jiné náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Alena Tichá
17.6.2013Inovace a technologický transfer – výzva a příležitost pro Ústecký kraj
V rámci projektu „Propojení VaV pro MSP v sasko-českém příhraničí“ se minulý týden odehrála ideová konference na téma „Inovace a technologický transfer – výzva a příležitost pro Ústecký kraj“, která měla za cíl zahájit aktivní diskusi mezi hlavními stakeholdery inovačního prostředí Ústeckého kraje, resp. dalšími subjekty z oblasti Saska v rámci příhraniční spolupráce.
Mgr. Alena Tichá
23.5.2013Přeshraniční burza práce ve Vejprtech
Projekt EURUFU, který je realizován v rámci programu Central Europe, je zaměřený na zajištění životaschopnosti venkovských oblastí. Ústecký kraj jako projektový partner své aktivity směřoval na podporu pracovních příležitostí a podnikání ve spolupráci se Svazkem obcí Vejprtska.
Mgr. Alena Tichá
4.2.2013Projekt YURA končí, jeho poselství zůstává
Projekt YURA, realizovaný Ústeckým krajem od března roku 2010, bude v únoru tohoto roku oficiálně ukončen. Projekt se zabýval dopady demografických změn na regiony střední Evropy s důrazem na odchod mladých kvalifikovaných lidí z těchto regionů. Na konci ledna 2013 probíhaly poslední důležité projektové aktivity.
Mgr. Alena Tichá
23.1.2013Turistická hranice mezi Českým a Saským Švýcarskem brzy zmizí
Turistika bez hranic je nejen úžasná vize, ale také název nového projektu, který připravil Ústecký kraj ve spolupráci s regionem Saské Švýcarsko pro další rozvoj cestovního ruchu v příhraniční destinaci Českosaského Švýcarska, zejména v oblasti kvality poskytovaných služeb. Nositelem projektu je Ústecký kraj a kooperačním partnerem na německé straně je sdružení Tourismusverband Sächsische Schweiz, e. V.
Mgr. Alena Tichá
12.12.2012Projekt česko-srbské spolupráce úspěšně zakončen
Ve dnech 5. až 6. prosince proběhlo v Jižním Banátu v Srbsku poslední setkání v rámci projektu „Spolupráce Ústeckého kraje s městy v Jižním Banátu (Srbsko)“, který je financovaný z Programu zahraniční rozvojové spolupráce České republiky (dotací ze státního rozpočtu ČR na rok 2012).
Mgr. Alena Tichá
5.12.2012Vítěz soutěže YURA Award představen v Bruselu
V sídle Zastoupení polského partnera Dolního Slezska (Lower Silesia) se na konci listopadu odehrálo druhé setkání pracovní skupiny projektu YURA Advisory Group. Na programu byly hlavně výstupy pracovního balíčku č. 5.
Mgr. Alena Tichá
16.10.2012Další česko-srbské setkání, tentokrát v Úštěku
Na začátku října se uskutečnilo v tomto roce již druhé setkání zástupců Ústeckého kraje a zástupců Jižního Banátu v Srbsku. Jednání proběhla ve dvou dnech v dopoledních hodinách v Úštěku a týkala se mimo jiné prezentace podnikatelského prostředí, zemědělství a ovocnářství v Ústeckém kraji a konkrétních možností spolupráce (např. při výměnných pobytech žáků středních škol mezi Ústeckým krajem a Jižním Banátem).
Mgr. Alena Tichá
2.8.2012Zástupci Ústeckého kraje navštívili Srbsko
V rámci aktivit projektu Spolupráce Ústeckého kraje s městy v Jižním Banátu se uskutečnilo ve dnech 24. až 25. července 2012 setkání vybraných krajských zástupců se srbskými kolegy.
Mgr. Alena Tichá
12.7.2012Celostátní soutěž Vesnice roku 2012 jde do finále
Osmnáctý ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova již má své finalisty, kteří postupují do celostátního kola. Ústecký kraj bude reprezentovat obec Koštice na Lounsku. V letošním roce bylo v rámci krajských kol hodnoceno celkem 278 obcí ze třinácti krajů České republiky, a to v nejrůznějších oblastech.
Mgr. Alena Tichá
23.5.2012Chemická sobota pro osmáky a deváťáky základních škol
V sobotu 19. května uspořádal Ústecký kraj akci s názvem: „Dej LIKE chemii“. Tato akce proběhla na půdě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Přírodovědecké fakulty, a to v rámci projektu YURA, který Ústecký kraj realizuje.
Mgr. Alena Tichá
24.4.2012Konference Stop and Stay nabídne inspiraci
Inspirovat se úspěšnými projekty a získané zkušenosti uplatnit při realizaci nových je cílem čtvrtého ročníku celostátní konference cestovního ruchu Stop and Stay, jejíž přípravy jsou v těchto dnech v plném proudu. I letos ji pořádá Město Litoměřice, respektive jeho příspěvková organizace Centrum cestovního ruchu Litoměřice (dále jen CCR).
Mgr. Alena Tichá
23.4.2012Projekt EURUFU bude pomáhat nezaměstnaným na Vejprtsku
Minulý týden proběhlo ve Vejprtech setkání s místními podnikateli působícími v oblasti cestovního ruchu a zástupci obce Kovářská a města Vejprty ohledně pilotní aktivity, která bude realizována v rámci projektu EURUFU (European Rural Futures, program Central Europe).
Mgr. Alena Tichá
13.4.2012Dozvuk projektové zimy ve třech severočeských městech
V rámci projektu YURA, ve kterém je jedním z partnerů Ústecký kraj, přistoupili v závěru roku 2011 žáci tří středních škol z České Kamenice, Podbořan a Roudnice nad Labem aktivně k pojmenování problémů, které se jich v jejich městě, regionu nejvíce dotýkají a v konečném důsledku mohou být po dokončení studia příčinou jejich odchodu z Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
4.4.2012Je- li váš produkt skutečně regionální, zkuste ho certifikovat!
Jste výrobce se sídlem v Ústeckém kraji? Používáte k výrobě nejlépe místní suroviny? Najdeme v kronikách zprávu o vašem výrobku nebo výrobním postupu? Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko ve spolupráci s Ústeckým krajem připravila seminář na téma Certifikace regionálních produktů.
Mgr. Alena Tichá
2.4.2012Českosaské UNESCO představilo své šance německým odborníkům
Svobodný stát Sasko představil své kandidáty na zápis na Seznam světového dědictví Unesco na jednání v Drážďanech. Horkým želízkem v ohni je Českosaské Švýcarsko. Projekt má přeshraniční podporu a zázemí, které zvyšují jeho kredit na zápis na seznam.
Mgr. Alena Tichá
16.3.2012Ústecký kraj jednal v Berlíně o cyklostezce Labe
U příležitosti konání veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín 2012 se minulý týden sešli zástupci nejvýznamnějších německých a českých subjektů, které se starají o rozvoj Labské cyklostezky. Oblíbenost této mezinárodní spojky neustále roste. Aby byla nejen oblíbená turisty, ale i rájem pro podnikatelské aktivity, je třeba propojit marketing a propagaci stezky přes státní hranici.
Mgr. Alena Tichá
7.3.2012Mezinárodní soutěž YURA AWARD aneb soutěžte o návštěvu Bruselu
Projekt YURA zaměřený na demografické změny a řešení jejich dopadů jsou pro následující desetiletí jednou z hlavních výzev v oblasti evropského regionálního rozvoje.
Mgr. Alena Tichá
21.2.2012Setkání partnerů projektu YURA v Ústí nad Labem
Minulý týden se v Ústí nad Labem v kongresovém hotelu Clarion konalo mezinárodní setkání partnerů projektu YURA. Do Ústí nad Labem po určitých peripetiích způsobených složitou dopravní situací na Vysočině přijeli nakonec všichni zahraniční partneři.
Mgr. Alena Tichá
7.2.2012I hraním her se dá pomáhat dobré věci
První únorovou neděli se uskutečnil benefiční českosaský turnaj ve hře „Člověče, nezlob se!“. Za herním stolem se sešli významné osobnosti, děti a mládež Českého a Saského Švýcarska a utkali se spolu pro dobrou věc. Výhry putovaly do obecně prospěšných zařízení v příhraničním regionu.
Mgr. Alena Tichá
31.1.2012V Ústí nad Labem se v únoru koná projektový meeting YURA
Dne 16. a 17. února 2012 se v Ústí nad Labem bude konat v kongresovém hotelu Clarion v Ústí nad Labem mezinárodní setkání partnerů projektu YURA, do kterého je zapojen také Ústecký kraj. Na programu jednání budou projektový management, zasedání řídícího výboru a především pokrok v projektových aktivitách.
Mgr. Alena Tichá
25.1.2012Tvůj region, Tvoje budoucnost – témata workshopů projektu YURA pro žáky středních škol Ústeckého kraje
SOŠ a SOU Podbořany, Gymnázium Česká Kamenice a Soukromá podřipská SOŠ a SOU Roudnice nad Labem - tři školy, ve kterých v listopadu a prosinci 2011 proběhly workshopy v rámci projektu YURA. Ten se zaměřuje na řešení dopadů demografických změn.
Mgr. Alena Tichá
5.12.2011První zasedání pracovní skupiny pro zápis Česko-saského Švýcarska na Seznam světového dědictví UNESCO
Saská zemská vláda po letech odmítání změnila postoj k zápisu Česko-saského Švýcarska na Seznam světového dědictví UNESCO a podpořila návrh české strany. Kola soukolí se dala do pohybu, první výstupy ze zasedání pracovní skupiny a termínový kalendář dalších kroků jsou na světě.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 85 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rozvoj kraje - 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém