Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > EMPAC > Dokumenty

 
 
 

Zobrazeno je 20 z celkem 70 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3-  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
13.4.2012Dozvuk projektové zimy ve třech severočeských městech
V rámci projektu YURA, ve kterém je jedním z partnerů Ústecký kraj, přistoupili v závěru roku 2011 žáci tří středních škol z České Kamenice, Podbořan a Roudnice nad Labem aktivně k pojmenování problémů, které se jich v jejich městě, regionu nejvíce dotýkají a v konečném důsledku mohou být po dokončení studia příčinou jejich odchodu z Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
4.4.2012Je- li váš produkt skutečně regionální, zkuste ho certifikovat!
Jste výrobce se sídlem v Ústeckém kraji? Používáte k výrobě nejlépe místní suroviny? Najdeme v kronikách zprávu o vašem výrobku nebo výrobním postupu? Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko ve spolupráci s Ústeckým krajem připravila seminář na téma Certifikace regionálních produktů.
Mgr. Alena Tichá
2.4.2012Českosaské UNESCO představilo své šance německým odborníkům
Svobodný stát Sasko představil své kandidáty na zápis na Seznam světového dědictví Unesco na jednání v Drážďanech. Horkým želízkem v ohni je Českosaské Švýcarsko. Projekt má přeshraniční podporu a zázemí, které zvyšují jeho kredit na zápis na seznam.
Mgr. Alena Tichá
16.3.2012Ústecký kraj jednal v Berlíně o cyklostezce Labe
U příležitosti konání veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín 2012 se minulý týden sešli zástupci nejvýznamnějších německých a českých subjektů, které se starají o rozvoj Labské cyklostezky. Oblíbenost této mezinárodní spojky neustále roste. Aby byla nejen oblíbená turisty, ale i rájem pro podnikatelské aktivity, je třeba propojit marketing a propagaci stezky přes státní hranici.
Mgr. Alena Tichá
7.3.2012Mezinárodní soutěž YURA AWARD aneb soutěžte o návštěvu Bruselu
Projekt YURA zaměřený na demografické změny a řešení jejich dopadů jsou pro následující desetiletí jednou z hlavních výzev v oblasti evropského regionálního rozvoje.
Mgr. Alena Tichá
21.2.2012Setkání partnerů projektu YURA v Ústí nad Labem
Minulý týden se v Ústí nad Labem v kongresovém hotelu Clarion konalo mezinárodní setkání partnerů projektu YURA. Do Ústí nad Labem po určitých peripetiích způsobených složitou dopravní situací na Vysočině přijeli nakonec všichni zahraniční partneři.
Mgr. Alena Tichá
7.2.2012I hraním her se dá pomáhat dobré věci
První únorovou neděli se uskutečnil benefiční českosaský turnaj ve hře „Člověče, nezlob se!“. Za herním stolem se sešli významné osobnosti, děti a mládež Českého a Saského Švýcarska a utkali se spolu pro dobrou věc. Výhry putovaly do obecně prospěšných zařízení v příhraničním regionu.
Mgr. Alena Tichá
31.1.2012V Ústí nad Labem se v únoru koná projektový meeting YURA
Dne 16. a 17. února 2012 se v Ústí nad Labem bude konat v kongresovém hotelu Clarion v Ústí nad Labem mezinárodní setkání partnerů projektu YURA, do kterého je zapojen také Ústecký kraj. Na programu jednání budou projektový management, zasedání řídícího výboru a především pokrok v projektových aktivitách.
Mgr. Alena Tichá
25.1.2012Tvůj region, Tvoje budoucnost – témata workshopů projektu YURA pro žáky středních škol Ústeckého kraje
SOŠ a SOU Podbořany, Gymnázium Česká Kamenice a Soukromá podřipská SOŠ a SOU Roudnice nad Labem - tři školy, ve kterých v listopadu a prosinci 2011 proběhly workshopy v rámci projektu YURA. Ten se zaměřuje na řešení dopadů demografických změn.
Mgr. Alena Tichá
5.12.2011První zasedání pracovní skupiny pro zápis Česko-saského Švýcarska na Seznam světového dědictví UNESCO
Saská zemská vláda po letech odmítání změnila postoj k zápisu Česko-saského Švýcarska na Seznam světového dědictví UNESCO a podpořila návrh české strany. Kola soukolí se dala do pohybu, první výstupy ze zasedání pracovní skupiny a termínový kalendář dalších kroků jsou na světě.
Mgr. Alena Tichá
28.11.2011Seminář o nových nabídkách Ústeckého kraje
Krajský úřad Ústeckého kraje uspořádal pro zájemce odborný seminář, který představil dva nové produkty. Jedná se o portály Invest UK a Dotace UK. První zmíněný je zaměřen na podporu investičních příležitostí a investorů, druhý se zabývá dotačními možnostmi.
Mgr. Alena Tichá
23.11.2011Gymnázium Jateční v Ústí nad Labem má novou tělocvičnu i jídelnu
Slavnostního ukončení se včera dočkala 4. etapa rekonstrukce Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem, která byla zahájena v únoru roku 2010. Jednalo se dle slov ředitele školy Alfréda Dytrta o nejdůležitější část, která zahrnovala výstavbu nových prostor – moderní víceúčelové tělocvičny a školní jídelny, která dosud chyběla. Za Ústecký kraj se slavnostního ceremoniálu zúčastnili radní Petr Jakubec a Jiří Šulc a zastupitelé Petr Husák a Oldřich Bubeníček.
Mgr. Alena Tichá
22.11.2011Studenti z kraje se podíleli na deklaraci pro parlament Saska-Anhaltska
Matěj Čunát, Hana Mokrošová a Markéta Šťástková, to jsou tři studenti, kteří se vrátili z mezinárodního semináře v Magdeburku. Od 7. do 10. listopadu 2011 se v rámci projektu YURA, jehož je Ústecký kraj partnerem, podíleli na formulaci potřeb, problémů a požadavků mládeže v kontextu s rozvojem regionů, ve kterých žijí.
Mgr. Alena Tichá
2.11.2011Na krajském úřadě se bude jednat o chemickém průmyslu
Česká technologická platforma pro udržitelnou chemii, SusChem ČR, ve spolupráci s Ústeckým krajem, partnerem mezinárodního projektu ChemClust, připravila na středu 9. listopadu 2. pracovní setkání k možnostem regionální, meziregionální a mezinárodní spolupráce v chemickém průmyslu.
Mgr. Alena Tichá
17.8.2011Nová Ves v Horách – vítězná obec krajského kola Vesnice roku 2011
I když už jsou výsledky letošního ročníku krajského kola soutěže Vesnice roku 2011 známé od června, ocenění se předávala až včera. O slavnostní ceremoniál se tradičně postarala vítězná obec. Letos si Zlatou stuhu vybojovala Nová Ves v Horách z Mostecka, která bude Ústecký kraj reprezentovat v celostátním kole.
Mgr. Alena Tichá
23.12.2010Projekt YURA aneb elixír mládí pro Ústecký kraj
Projekt YURA se zabývá rekvalifikacemi a dalšími aktivitami zvyšujícími počet mladých odborníků, kteří mohou být využiti v lokálním i regionálním průmyslu. Umožňuje konkrétní spolupráci mezi školami a průmyslem.
Mgr. Zbyněk Šebesta
22.12.2010Rozvoj venkova: Ústecký kraj pomáhá mikroregionům
V prosinci 2010 byl na odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Ústeckého kraje spuštěn nový internetový portál s názvem „Portál rozvoje venkova“. Záměrem portálu je vytvořit platformu pro výměnu informací a zkušeností obcí a mikroregionů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.12.2010Rozvoj Ústeckého kraje podpoří další dva mezinárodní projekty – o lidském zdraví a budoucnosti venkova
Začátkem prosince 2010 proběhlo jednání monitorovacího výboru programu Central Europe, kde byly schváleny dva mezinárodní projekty, na nichž se Ústecký kraj podílí. První z projektů nese označení „TAB – Take a Breath!“ (Nadechni se!), druhý projekt „EuRuFu“ je zaměřen na budoucnost evropského venkova.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.11.2010Projekt LABEL je ve své polovině
Ve dnech 24.-26. listopadu se sejdou partneři projektu LABEL (Adaptace záplavových rizik v povodí řeky Labe) v maďarském městě Martfü v rámci konference, která byla naplánována na dobu, kdy se projekt LABEL bude nacházet v polovině doby své realizace.
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.10.2010Ústeckému kraji nejsou demografické změny lhostejné
Ústecký kraj se proto zapojil do mezinárodního projektu YURA, jehož cílem je soustředit se na mladé obyvatele a zejména mladé kvalifikované obyvatele a snažit se je udržet v regionu.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 20 z celkem 70 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3-  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rozvoj kraje - 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém