Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Start turistických linek DÚK si nenechal ujít náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek

 
foto
O víkendu vyjely turistické linky Dopravy Ústeckého kraje, která letos slaví pět let od svého vzniku. Zážitek z cesty motoráčkem po historické trati si nenechal ujít ani náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. Kromě vlaků vyjely také lodě po Labi.
 

 
 

„Turistické linky jsou v provozu už pátým rokem. U cestujících se těší velké oblibě, protože je zavezou na zajímavá místa našeho kraje. Sám jsem si o víkendu několik linek projel a myslím si, že se start, který byl letos odložen o pár týdnů kvůli vládním opatřením proti koronaviru, povedl. Linky budou v provozu stejně jako v uplynulých sezónách až do podzimu,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

Železniční linky jsou v jízdních řádech označeny „T“ jako turistické. Součástí systému Dopravy Ústeckého kraje je také lodní osobní turistická linka 901 z Ústí nad Labem do Litoměřic a lodní linka 902 z Ústí nad Labem do Hřenska. Od začátku května je také spuštěna přeprava jízdních kol. Informační materiály ke stažení zde.

Na celodenní výlet s DÚK do vzdálenější části regionu je výhodné pořídit si celodenní síťovou jízdenku DÚK, kterou můžete zakoupit pro jednotlivce, rodiny i skupiny. Kompletní jízdní řády linek DÚK včetně kalkulátorů jízdného naleznete na www.dopravauk.cz.


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 19.5.2020 / 19.5.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém