Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Tip na výlet - T4 Oparenský expres

 
mapa
Máme pro Vás TIP na výlet veřejnou dopravou DÚK. Linka T4 Oparenský expres vozí cestující od loňského léta z Litoměřic horního nádraží a z Lovosic do Chotiměře, z okna vlaku se můžete pokochat chráněnou krajinnou oblastí v České republice Českým středohořím, která přímo vyzývá k pěší turistice.
 

Odkazy


 
 
mapaDoporučujeme si udělat procházku po Oparenském údolí, kterým protéká Milešovický potok, za návštěvu stojí zřícenina hradu Oparno, z kterého je nádherný výhled na vrcholky Českého středohoří.

Nejen děti ocení Černodolský mlýn, lákadlem pro děti mimo dětského hřiště jsou zde pasoucí se kozy a ovce, které můžete po zakoupení speciálního krmiva u okénka i sami nakrmit. V Oparnu se také nachází pohodlná okružní trasa přes Oparenský mlýn, ta je doplněna informačními tabulemi.

V Oparenském expreu samozřejmě platí tarif a jízdenky DÚK, včetně jednodenních síťových jízdenek DÚK a jízdenek Labe-Elbe, konkrétní cenu jízdného si můžete spočítat na tarifním počítadle na www.dopravauk.cz. Jízdenky DÚK jsou integrované a můžete je v rámci jejich platnosti využívat k přestupování na další linky krajských linkových autobusů, vlaků, lodí a MHD v Ústeckém kraji. Jízdenky DÚK můžete zakoupit také v nové mobilní aplikaci DÚKapka.

Zajímavostí je, že na trati z Litoměřic přes Českého středohoří do Teplic nejel vlak od sesuvu půdy v červnu 2013 až do roku 2020, kdy byl provoz díky AŽD a integraci do Dopravy Ústeckého kraje obnoven. 
jízdní řády


jízdní řádyjízdní řády
 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 22.4.2021 / 22.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém