Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Tipy na výhodné cestování veřejnou dopravou do Prahy a Středočeského kraje

 
Upoutávka
Máme pro Vás několik tipů, jak výhodně cestovat mezi Ústeckým krajem a Prahou nebo sousedním Středočeským krajem. Leckdy levněji než jízdenka dopravce vychází totiž kombinace integrované jízdenky Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) a integrované jízdenky Pražské integrované dopravy (PID). Tarif PID platí podobně jako tarif DÚK v integrovaných MHD, linkových autobusech, v osobních vlacích i v rychlících. Při kombinaci obou tarifů tak můžete cestovat nejen mezi oběma kraji, ale využít platnost jízdenky i pro cestování integrovanou MHD. Pozor si musíte dát jen na mezinárodní vlaky EuroCity mezi Děčínem, Ústím a Prahou, těmi cestovat na regionální integrované jízdenky bohužel nejde.
 

 
 

Pokud překračujete hranici krajů v osobním vlaku, kupte si jízdenku DÚK do poslední stanice, která spadá do systému DÚK a z té pokračujte dál na jízdenku PID. PID a DÚK se na některých tratích u hranic obou krajů překrývají, takže je často na výběr i více stanic, ve kterých můžete jízdenky navázat. Pokud překračujete hranici krajů v rychlíku, je jízdenky DÚK a PID možné navázat jen tam, kde rychlík zastavuje. Při cestě do Prahy jsou to Roudnice nad Labem nebo Hněvice, při cestě vlakem po pravém břehu Labe na Lysou nad Labem jsou to Mělník nebo Štětí. Pokud překračujete hranici krajů v integrovaných autobusech, je to situace, se kterou se můžete setkat hlavně v okolí Roudnice nad Labem nebo Mělníka. Jezdí zde autobusy obou systémů (DÚK i PID) a všechny jsou vzájemně integrované - můžete zde tedy cestovat na oba typy jízdenek.


Navíc to vše lze zajistit bez hledání pokladen a prodejních míst jízdenek. Stačí mít po ruce mobil - středočeské jízdenky si koupíte v aplikaci Lítačka a jízdenky pro Ústecký kraj v aplikaci DÚKapka.
 
 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 30.6.2021 / 30.6.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém