Orientační nabídka


 

Tiskové informace

logo ÚK
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 3096 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 124  další stránka >
 
 • 01V Ústí nad Labem se běžel RunTour 2024 (27.5.2024)
  Do Ústí nad Labem zavítal 13. ročník oblíbeného běžeckého seriálu RunTour. Trasa závodů odstartovala na Kostelním náměstí v centru města a vedla kolem řeky Labe až pod hrad Střekov. Cílem akce je zvednout Česko z gauče a ukázat všem, že běhání je hlavně o radosti. Akci osobně podpořila také radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková.

 • 01Zasedla Bezpečnostní rada kraje (24.5.2024)
  Bezpečnostní rada kraje se na svém jednání zabývala novými protipožárními bezpečnostními předpisy, které významným způsobem ovlivňují fungování zařízení poskytujících sociální služby zejména pobytového typu.

 • 01Biskupský pivovar U sv. Štěpána má nejlepší pivo (24.5.2024)
  Absolutním vítězem třetího ročníku soutěže Pivo Ústeckého kraje se stal litoměřický Biskupský pivovar U sv. Štěpána, který zároveň získal titul Pivo Zahrady Čech. Soutěže se zúčastnilo jedenáct minipivovarů z Ústeckého kraje s téměř pěti desítkami vzorků piv. Soutěžilo se v osmi kategoriích. Nejvíce obodované pivo obdrželo navíc titul Pivo Zahrady Čech.

 • 01Gastro Junior Bidfood Cup 2024 ovládly mladé cukrářky z Roudnice nad Labem (24.5.2024)
  V Praze se konal další ročník největší gastronomické soutěže pro juniorské kuchaře a cukráře Gastro Junior Bidfood Cup 2024. Celorepublikovou soutěž ovládly žákyně Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Roudnici nad Labem.

 • 00Ústecký kraj podpořil vznik krizových bytů pro občany města Ústí nad Labem (23.5.2024)
  Celkovou částkou 2 miliony korun podpořil Ústecký kraj zrekonstruování bytového domu v ulici Matiční ve městě Ústí nad Labem. V domě vznikly 3 krizové byty pro občany města, kteří se ocitnou v nečekaných a těžkých životních situacích a potřebují dočasné a bezpečné ubytování. Včera proběhlo představení projektu veřejnosti a den otevřených dveří bytového domu, kterého se za Ústecký kraj zúčastnil 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro oblasti sociálních věcí, bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit Jiří Kulhánek.

 • 01Hejtman pokřtil mobilní aplikaci Bestiář (23.5.2024)
  V rámci knihovnické konference Drsné knihovny současnosti 2024, kterou organizovala Knihovna Ústeckého kraje, proběhlo představení a slavnostní křest nové mobilní aplikace, jež propojuje virtuální svět plný bájných bytostí a strašidel se světem reálným. Aplikaci Bestiář pokřtili hejtman Jan Schiller a ředitelka Knihovny Ústeckého kraje Jana Linhartová.

 • 01Budoucí transformační centrum obsadily policejní jednotky (23.5.2024)
  Areál bývalé střední školy v ulici Stará v Ústí nad Labem, kde vznikne Transformační centrum Ústeckého kraje, dočasně slouží jako výcvikový prostor pro Prvosledovou hlídku, Zásahovou jednotku, Speciální pořádkovou jednotku a další složky Policie ČR. Na taktické cvičení prvosledové hlídky se přišli podívat i zástupci kraje.

 • 01V hlavních rolích umělá inteligence (22.5.2024)
  Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se uskutečnil seminář na téma Umělá inteligence, způsoby manipulace a sociální inženýrství – jak se bránit, jak je rozpoznat a proč je nepodceňovat. Přednášku pro preventisty, kteří se ve své praxi setkávají s problematikou nových technologií a jejich dopady na společnost, vedl odborník Ondřej Moravčík.

 • 00Nejlepší záchranáři obdrželi medaile Ústeckého kraje (22.5.2024)
  Obětavá celoživotní práce, bezchybné zvládnutí mimořádného zásahu či události, příkladné plnění povinností a vzorná reprezentace nebo záchrana lidského života, za to vše byli na slavnostním ceremoniálu oceněni policisté, hasiči a záchranáři Záslužnými medailemi Ústeckého kraje a Medailemi hejtmana.

 • 01V Teplicích probíhají Krajské sportovní hry (22.5.2024)
  Od 21. do 23. května 2024 probíhají Krajské sportovní hry uživatelů domovů pro osoby se zdravotním postižením, které v teplickém hotelu Panorama každoročně pořádá Centrum sociální pomoci v Litoměřicích. Slavnostní zahájení proběhlo za účasti prvního náměstka hejtmana Jiřího Kulhánka a Soni Holingerové z Nadace ČEZ.

 • 01Starosty na Ústecku trápí dopravní stavby (21.5.2024)
  Den s Ústeckým krajem – tedy setkání vedení kraje se starosty okresu Ústí nad Labem, hostila tentokrát obec Dolní Zálezly a jejich starostka Magda Pejšová.
  Radní kraje představili aktivity plánované v letošním roce a v diskuzi reagovali na dotazy přítomných. Na Ústecku patří k nejpalčivějším problémům souběh několika významných dopravních staveb a s tím spojené uzavírky.

 • 01Výroční zpráva Ústeckého kraje 2023 v jednotném vizuálním stylu (20.5.2024)
  Od roku 2004 vydává Ústecký kraj svoji výroční zprávu, v níž je shrnuta činnost kraje i úřadu za předchozí rok. Druhým rokem se v ní odráží nový vizuální styl kraje, který klade důraz na jednoduchost, čistotu a srozumitelnost.

 • 01Turnaj v přehazované ovládl tým Marcela (20.5.2024)
  V Domově „Bez zámků“ Tuchořice (Domov) uspořádali turnaj v přehazované. Turnaje se zúčastnila čtyři družstva složená z klientů i zaměstnanců Domova.

 • 00Tradiční Terezínská tryzna připomněla oběti nacistické perzekuce (19.5.2024)
  Za účasti prezidenta republiky, nejvyšších ústavních činitelů, předních představitelů duchovního života a veřejnosti proběhla na Národním hřbitově v Terezíně tradiční Terezínská tryzna, pietní akt k uctění památky zdejší nacistické perzekuce. Vzpomínkovou akci organizoval Památník Terezín spolu s partnery – Ministerstvem kultury, Ústeckým krajem, městem Terezín, Federací židovských obcí v ČR a Terezínskou iniciativou.

 • Dotace pro podnikateleZačínající podnikatelé, přijďte na seminář (17.5.2024)
  V pondělí 20. května od 13 hodin se uskuteční na Krajském úřadě on-line seminář pro zájemce o dotaci z dotačního programu „Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2024“.

 • Hvězdárna Teplice dalekohledS novým dalekohledem sledují odpad. Ten kosmický (17.5.2024)
  Hvězdárna a planetárium Teplice slaví letos 60 let od založení. A jako dárek získala, i za finančního přispění od Ústeckého kraje, nový hvězdářský dalekohled. Tento technologický klenot s 60 centimetrů dlouhým zrcadlem stál bezmála 3,5 milionu korun. Přístroj si přišel prohlédnout náměstek pro cestovní ruch, kultury a památkové péče Jiří Řehák.

 • Gloria musaealis výsledkyDvě příspěvkové organizace kraje bodovaly na celostátní soutěži muzeí (16.5.2024)
  Národní soutěž muzeí Gloria musaealis se těší za dvě dekády své existence velkému zájmu. Není divu, že se do soutěže každoročně přihlašují i muzea a galerie z regionu. Letos byly v nominaci dvě příspěvkové organizace Ústeckého kraje.

 • 01Regionální stálá konference řešila strategické projekty (16.5.2024)
  V prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje proběhlo další jednání Regionální stálé konference Ústeckého kraje (RSK ÚK), tentokrát s pořadovým číslem 47. Na programu jednání byla diskuze a vydání stanoviska RSK ÚK k dalším dvěma strategickým projektům Operačního programu Spravedlivá transformace.

 • 01V Ústí nad Labem začalo natáčení seriálu Limity (14.5.2024)
  Na Fakultě umění a designu (FUD) Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem začalo natáčení osmidílného seriálu Limity scénáristy a režiséra Petra Zelenky. Ústecký kraj se tak stává dějištěm dalšího významného projektu České televize. Natáčet se bude také v Libochovicích a na Děčínsku.

 • 01Se starosty v Bílině hlavně o dotacích (14.5.2024)
  Den s Ústeckým krajem – tedy setkání vedení kraje se starosty okresu Teplice, hostila tentokrát Bílina, kde přítomné vítala starostka Zuzana Schwarz Bařtipánová. Radní představili aktivity kraje v letošním roce a v diskuzi zodpověděli dotazy přítomných. Na Teplicku se starostové zajímali o energetiku, dotace a přípravu vyhlášení nové CHKO.

 • Návštěva Holandska žáci LovosiceTulipány, mlýny a… sídlo Evropské kosmické agentury (14.5.2024)
  V rámci třídenního poznávacího zájezdu do Nizozemska navštívili žáci a žákyně Střední odborné školy technické a zahradnické z Lovosic Evropskou kosmickou agenturu (ESA).

 • Terezínská tryzna 2024 pozvánkaTradiční Terezínská tryzna připomene oběti nacismu (14.5.2024)
  Na Národním hřbitově v Terezíně se uskuteční v neděli 19. května tradiční Terezínská tryzna. Vzpomínkovou akci organizuje Památník Terezín například ve spolupráci s Ústeckým krajem. Záštitu nad konáním Terezínské tryzny 2024 převzal ministr kultury ČR Martin Baxa. Za Ústecký kraj se zúčastní hejtman Jan Schiller.

 • Víno Ústeckého krajeDvojnásobným vítězem soutěže Víno Ústeckého kraje je Žernosecké vinařství (9.5.2024)
  Vítězem 3. ročníku soutěže Víno Ústeckého kraje se stalo Žernosecké vinařství. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Odborná porota hodnotila několik desítek vzorků vín od dvanácti vinařství z Ústeckého kraje. První místo obsadily Ryzlink rýnský a Svatovavřinecké víno z Žernoseckého vinařství.

 • 00Památku obětí 2. světové války uctil hejtman v Litoměřicích (8.5.2024)
  V Litoměřicích, na městském hřbitově a u krematoria Richard, proběhl u příležitosti Dne vítězství pietní akt. Památku obětí 2. světové války uctil za Ústecký kraj hejtman Jan Schiller.

 • Gloria musaealisÚstecký kraj má v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis dvě nominace (6.5.2024)
  V úterý 14. května 2024 budou ve Smetanově síni Obecního domu v Praze vyhlášeny výsledky 22. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis za rok 2023.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 3096 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 124  další stránka >
 

Související odkazy

 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém