Orientační nabídka


 

Tiskové informace

logo ÚK
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 2989 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 120  další stránka >
 
 • Zleva Prokop Seif a Prokop VoleníkCo vás čeká před plánovanou operací se dozvíte v Prokopni to (10.1.2024)
  Chystáte se na plánovanou operaci a chcete vědět, co vás před ní čeká? Co je předoperační vyšetření a co obsahuje? Ve 23. dílu Prokopni to pozval Prokop lékař do mostecké nemocnice Prokopa záchranáře, aby spolu ukázali, co pacient absolvuje před tím, než se dostane na operační stůl.

 • Lucemburský velvyslanecHejtman poprvé jednal s lucemburským velvyslancem (9.1.2024)
  Lucemburský velvyslanec J.E. Ronald Dofing navštívil Ústecký kraj. Jeho první kroky vedly na krajský úřad, kde jej přivítali hejtman Jan Schiller a radní pro cestovní ruch a kulturu Jiří Řehák. Společně jednali o možnostech navázání spolupráce Ústeckého kraje s Lucemburskem ve sféře turismu, cestovního ruchu, ekonomiky nebo průmyslu.

 • K+M+BTři králové potěšili krajský úřad (9.1.2024)
  Malí koledníci v rámci Tříkrálové sbírky navštívili Krajský úřad Ústeckého kraje. Svou kolednickou pouť zahájili u hejtmana Jana Schillera, kterému zazpívali tradiční tříkrálovou koledu s přáním štěstí, zdraví a dlouhých let. Zde se také začaly jejich kasičky plnit dary, které budou využity na pomoc potřebným.

 • 01Babička roku 2023 Pia Bůžková a Druhý dech zahráli Ódu na radost (8.1.2024)
  Na krajský úřad zavítala v doprovodu svých přátel z uskupení Druhý dech Babička roku 2023 Pia Bůžková. Návštěvu přivítali hejtman Jan Schiller a jeho 1. náměstek Jiří Kulhánek. Na přátelském setkání nechyběly ani ambasadorka Senior klubu Louny Vilma Svobodová a předsedkyně Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Květoslava Čelišová.

 • Vernisáž výstavy knihovna ÚstíÚstecká knihovna zve na výstavu k 75. výročí Deklarace lidských práv (8.1.2024)
  V Depozitáři Knihovny Ústeckého kraje se uskutečnila vernisáž výstavy Všichni lidé rodí se svobodní a sobě rovní, kterou u příležitosti 75. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv připravilo Informační centrum OSN v Praze. Výstavu je v ústecké knihovně možné navštívit do 16. ledna.

 • Pěstounská péče výstava shrnutíVýstava o pěstounství v kraji měla kladné ohlasy (8.1.2024)
  Ústecký kraj pořídil po vzoru výstavy pěstounů od Nadace J&T vlastní výstavu 13 fotografií pěstounských rodin, kteří jsou občané našeho kraje. A stejně jako výstava, která byla zapůjčena od uvedené nadace v roce 2022, sklidila i tato velký zájem obyvatel. Byla vystavována na různých veřejných místech měst Ústeckého kraje a také při různých akcích pro rodiny s dětmi, které realizoval Ústecký kraj nebo jeho partneři. Celkem bylo pořízeno 26 velkoformátových fotografií.

 • 00Pietní akt uctil v Oseku památku obětí dolu Nelson III (6.1.2024)
  Pietní akt v Oseku uctil památku 144 obětí výbuchu v uhelném dole Nelson III a současně připomněl 90. výročí jedné z největších důlních katastrof v naší historii. Za Ústecký kraj se ho zúčastnili hejtman Jan Schiller a předseda krajského výboru pro kulturu a památkovou péči Vlastimil Skála.

 • 01Rozvoj a podpora Kulturně kreativních odvětví (KKO) v Ústeckém kraji (4.1.2024)
  Ústecký Kraj realizuje projekt Rozvoj a podpora KKO v Ústeckém kraji. Cílem projektu je do února roku 2025 na základě situační analýzy velikosti, oborového rozložení kulturních a kreativních odvětví a jejich ekonomického potenciálu zpracovat Strategii rozvoje KKO v Ústeckém kraji na období 2025–2027.

 • Malá EliškaZa prvním miminkem nového roku v Ústeckém kraji zavítal do litoměřické porodnice hejtman Jan Schiller (4.1.2024)
  Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller navštívil tento týden gynekologicko-porodnické oddělení litoměřické nemocnice Krajské zdravotní, aby poblahopřál mamince, které se narodilo první miminko nového roku 2024 v Ústeckém kraji. Holčičku Elišku přivedla na svět 1. ledna ve 3:38 Jana Brázdová z Křešic. Nového krajského občánka Elišku obdaroval hejtman drobným granátovým šperkem.

 • 00Prvním miminkem narozeným v roce 2024 v Ústeckém kraji je Eliška (1.1.2024)
  Ústecký kraj zná své první novoroční miminko. V porodnici Nemocnice Litoměřice, o. z., se jako první na svět v roce 2024 podívala 1. ledna ve 3:38 hodin holčička Eliška, vážila 3450 gramů a měřila 53 centimetrů. Maminkou je Jana Brázdová z Křešic.

 • Krajský úřad otevírací hodinyUpozorňujeme na úřední hodiny krajského úřadu v pátek 29. prosince (28.12.2023)
  Provozní doba Krajského úřadu Ústeckého kraje bude v pátek 29. prosince 2023 zajištěna následovně: POKLADNA bude otevřena do 11 hodin, pracoviště Czech POINT do 11 hodin a PODATELNA do 14 hodin.

 • 01Ústecký kraj drží státní smutek (22.12.2023)
  Ústecký kraj se připojuje ke státnímu smutku vyhlášenému po tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Na budově krajského úřadu je vyvěšena černá vlajka a v den státního smutku bude státní vlajka stažena na půl žerdi.

 • 01Ústí čeká rekonstrukce mostu, začne se výstavbou lávky (21.12.2023)
  Pracovní skupina zřízená ke koordinaci rekonstrukce mostu Edvarda Beneše v Ústí nad Labem se poprvé sešla na krajském úřadě. Kromě představitelů kraje a města přišli také zástupci zhotovitele, tedy sdružení Metrostav TBR a Strabag. Řešil se plánovaný harmonogram výstavby, podoba lávky pro pěší a především dopravní omezení, která město v souvislosti s rekonstrukcí čekají.

 • 1Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje vede nový ředitel. Dnes společně s policejním prezidentem navštívil hejtmana (20.12.2023)
  Policejní prezident genpor. Martin Vondrášek dnes představil hejtmanovi Ústeckého kraje Janu Schillerovi plk. Zbyňka Dvořáka, který od listopadu vede Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje. Při neformálním setkání společně řešili bezpečnostní situaci v regionu a podporu činnosti policie ze strany kraje.

 • Zleva Prokop Voleník a Prokop SeifProkopové přejí hezké Vánoce a šťastný nový rok (18.12.2023)
  Ve svátečním 22. díle pořadu Prokopni to jeho protagonisté přejí divákům vše, co se před vánočními svátky a v závěru roku přeje. S úsměvem a humorem se v tomto netypickém díle Prokopové vrhají do děkování a lehkého bilancování. Vždyť společně s týmem, který videa s nimi připravuje, si při natáčení nejen užili hodně radosti, ale i setkání se spoustou zajímavých lidí. Pokud se vám Prokopni to líbí a jakkoli pomohlo, těšte se na další díly v roce 2024.

 • 1Začal příjem žádostí na čerpání dotačního programu Podpora rozvoje infrastruktury cestovního ruchu v Ústeckém kraji v roce 2024 (15.12.2023)
  V termínu od 18. prosince 2023 do 19. února 2024 přijímá Ústecký kraj žádosti na poskytnutí jednorázové investiční dotace z programu Podpora rozvoje infrastruktury cestovního ruchu v Ústeckém kraji. Finance lze využít například na budování parkovišť a odstavných ploch u turisticky atraktivních míst, nocležen a útulen pro přespání v přírodě, sociální zařízení u výchozích bodů turistických tras nebo různý mobiliář, jako jsou stojany na kola, lavičky nebo nabíječky pro elektrokola.

 • 01Rozvoj lidových tradic a příkladná péče o památky oceněna Zlatým džbánkem a Zlatým cimbuřím (15.12.2023)
  V Regionálním muzeu v Teplicích byla slavnostně předána ocenění Zlatý džbánek a Zlaté cimbuří. Zlatý džbánek uděluje Ústecký kraj za zachování a rozvoj lidových tradic, Zlaté cimbuří od letošního roku za příkladný přístup k obnově kulturních památek. Ocenění předali společně náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče Jiří Řehák a předseda krajského výboru pro kulturu a památkovou péči Vlastimil Skála.

 • 01Na Chomutovsku spustili projekt na podporu technického vzdělávání (15.12.2023)
  V prosinci letošního roku spustila Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov vlastní pilotní projekt Firmy pro školu – škola pro firmy. Jeho cílem je podpora technických oborů vzdělání a logistiky, nabídky a požadavky praxe žáků ve firmách, uplatnění absolventů v praxi a zároveň možnosti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v prostředí firem.

 • 01Drobným ptákům pomohou krmítka od budoucích truhlářů (14.12.2023)
  Žáci I. ročníku Střední školy technické v Mostě, budoucí truhláři, se rozhodli pod vedením učitele odborného výcviku Filipa Srpa vyrobit pro klienty Městské správy sociálních služeb v Mostě krmítka pro drobné ptactvo. Osobně je předali do rukou paní Jitky Vlasákové, vedoucí Domova pro seniory v Mostě.

 • PodnikateléPozvánka na online seminář - Dotační programy pro podnikatele (14.12.2023)
  Ústecký kraj vás zve na online seminář "Dotační programy pro podnikatele", který se bude konat 3. 1. 2023 od 9 do 10:30 a proběhne on-line formou.

 • Sanitky ZZS ÚKNové a moderně vybavené sanitky zjednoduší práci záchranářům (13.12.2023)
  Dalšími jedenácti vozidly pro zabezpečení přednemocniční neodkladné péče se může pyšnit Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Sanitní vozy byly představeny také radnímu pro zdravotnictví Radimu Laiblovi.

 • 1Projekty zapojené do architektonické soutěže na Transformační centrum Ústeckého kraje shrnuje nová publikace (13.12.2023)
  V dubnu letošního roku byla veřejnost seznámena s výsledky mezinárodní architektonické soutěže na vybudování Transformačního centra Ústeckého kraje (TCÚK). Centrum vznikne přestavbou bývalé střední školy v ulici Stará v Ústí nad Labem. Projekty přihlášené do soutěže shrnuje nová publikace Igora Kovačeviče, hlavního organizátora soutěže. Publikace byla tento týden slavnostně pokřtěna v Knihovně Ústeckého kraje.

 • Pěstouni v ÚKV krajském městě se sešli pěstouni z celého regionu. Za dětmi přišel Mikuláš (13.12.2023)
  V dětském centru Domeček v Ústí nad Labem se uskutečnilo společné vánoční setkání pěstounů na přechodnou dobu se zástupci úseku sociálně-právní ochrany dětí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje.

 • 01Běh do policejních schodů (12.12.2023)
  V rámci dlouhodobé a úspěšné spolupráce se Střední škola technická Most rozhodla uspořádat s Policií územního odboru Most společnou sportovní soutěž pro všechny žáky středních škol studijního oboru Bezpečnostně právní činnost. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 smíšených družstev.

 • Intervenční programIntervenční centrum pořádá sérii vzdělávacích aktivit jako prevenci domácího násilí v regionu (10.12.2023)
  V první polovině tohoto roku evidují intervenční centra pro osoby ohrožené domácím násilím v ČR 1400 dětí jako svědků partnerského násilí. V Ústeckém kraji eviduje intervenční centrum Spirála ve stejném období 246 ohrožených dětí. Zákonné prostředky i síť institucí a odborných subjektů na jejich ochranu existují. Praxe bohužel ukazuje, že pracovníci, kteří případy domácího násilí řeší či se s ohroženými dětmi v praxi setkávají, stále nevědí, jak s dětmi mluvit, kam je poslat a jak jim pomoci.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 2989 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 120  další stránka >
 

Související odkazy

 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém