Orientační nabídka


 

Turistické pondělí na Kozí dráze

nnn
Pojeďte s námi podpořit turistický ruch na Kozí dráze!
Ústecký kraj pořádá dne 8. 5. 2023 od 10 do 16 hodin akci na podporu Kozí dráhy na nádraží v Telnici, kde bude mimo jiného i náš DÚKmobil.
 

Odkazy


 
 

Podkrušnohorký motoráček bude jezdit dle speciálního jízdního řádu, na který bude navazovat i historický autobus, který účastníky akce sveze do Bohosudova k lanovce. Ve vlaku budou herci Divadla v Pytli bavit vtipnými scénkami.


Na nádraží v Telnici budou stánky s turistickými informacemi, DÚKmobil, vojáci z Bitvy u Chlumce s ukázkou bojové techniky a živými koníky, další divadelní scénky zmíněného divadelního spolku, hry pro děti a občerstvení (domácí klobásky, párek v rohlíku, nápoje) aj.

 

Součástí akce je ve spolupráci s krajskou sekcí Klubu Českých turistů Pochod a cyklojízda na podporu Kozí dráhy. Start a cíl je na nádraží v Telnici v pondělí 8. 5. 2023 od 8:00 do 14:00 hodin.

 

Účastník pochodu si na nádraží v Telnici od 8:00 hodin ve stánku Ústeckého kraje vyzvedne pamětní list, který bude sloužit jako jízdenka historickým autobusem z Telnice do Bohosudova a sleva na jízdném lanovkou na Komáří vížku z Bohosudova. Po návratu do cíle dostane každý účastník otisk pamětního razítka nebo buton, dále bude možnost zakoupit si absolventskou vizitku pochodu na podporu Kozí dráhy.

 

Doporučené pěší trasy:

 

10 km: Přes hory do Telnice – Telnice železniční stanice – historickým autobusem do Bohosudova – lanovka- Komáří vížka – Habartice – Rudný vrch – Zadní Telnice – Telnice nádraží

 

https://mapy.cz/s/durososuho

 

7 km: Trasa podél Kozí dráhy – Chlumec autobusová zastávka – Chlumec železniční stanice – Nad Žalovem – Pomník generála Vandamma – Liboňov – Telnice železniční stanice

 

https://mapy.cz/s/cucefukupa

https://mapy.cz/s/rodapelare

 

3 km: Rodinná procházka - Varvažov - U Oprámu – Liboňov – Telnice železniční stanice

 

https://mapy.cz/s/rodapelare

 

Doporučená cyklotrasa:

 

29 km: Telnice – Chlumec – Komáří vížka – Habartice – Adolfov – Telnice železniční stanice

 

https://mapy.cz/s/nacevupozo

 

Cena jízdného lanovkou na Komáří vížku v rámci turistického pochodu s pamětním listem je 100,- Kč/jízda nebo rodinné jízdné 2+2 za 300,- Kč.


Více na www.branadocech.cz.

 
Zodpovídá: Štěpánka Svobodová
Vytvořeno / změněno: 26.4.2023 / 26.4.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém