Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Ústeckým krajem objednávaná dopravní obslužnosti je zajištěna autobusy patřícími mezi nejmladší v České republice

 
V případě dopravní obslužnosti není možné spojovat strohá čísla z registru vozidel a vozidla, která po silnicích v kraji skutečně jezdí a zajišťují závazkové spoje což některá média dělají. Cestující tak mohou být mylně informováni o stáří a bezbečnosti vozidel na svých linkách a spojích.
 

 
 

Spojení nejen z Libčevsi, ale i dalších obcí s městy zajišťují cestujícím na krajských linkách moderní autobusy.Na více jak 200 linkách regionální a příměstské dopravy, kterou Ústecký kraj objednává, jsou nejen stáří, emisní normy, ale i další kvalitativní prvky autobusů přísně kontrolovány a vozový park zde dosahuje průměrného stáří pouhých 4,5 roku.

 

Dle registru vozidel sice v Ústeckém kraji jsou vedena vozidla mnohem staršího data výroby,ale ta nejsou ve smluvním vztahu s Ústeckým krajem, a buď fungují na bázi komerční dopravy, nebo čistě v MHD bez vlivu na příměstskou dopravu. Do sítě krajských linek takové autobusy nezasahují. Jak je statistika v tomto případě zavádějící dokresluje fakt, že dopravce Busline a.s., který pro kraj zajišťuje nejvíce dopravních výkonů, má své autobusy přihlášeny v Semilech a do statistiky vozidel evidovaných v Ústeckém kraji tak vůbec nevstoupí, přestože je největší. Na Litoměřicku, kde je uvedeno nejhorší stáří, nemá sídlo žádný z našich dopravců, zde se tedy statistika krajských linek ani nedotkne.

Cestující jedoucí linkami dopravní obslužnosti Ústeckého kraje, autobusy schválenými pro provoz dle smlouvy s krajem a označenými vpředu logem Ústeckého kraje, mohou bezpečně a pohodlně pokračovat v cestování. Vozový park na regionálních linkách je skutečně v rámci republiky jeden z nejmodernějších a v jiných krajích by nám mohli kvalitu linkové dopravy jistě závidět.

 

Přehled autobusů a jednotlivých dopravců, zajišťujících dopravní obslužnost pro Ústecký kraj, lze nalézt na informačním webu dopravní obslužnosti.

 

Ing. Jakub Jeřábek
vedoucí oddělení dopravní obslužnosti

Krajský úřad Ústeckého kraje

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 8.3.2011 / 8.3.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém