Orientační nabídka


 

V Jetřichovicích si dali dostaveníčko pěstouni z celého kraje

Jetřichovice na Děčínsku byly dějištěm každoročního setkání pěstounů z celého Ústeckého kraje. Přítomny byly také sociální pracovnice i psycholožka krajského úřadu, které byly pěstounům k dispozici nejen pro příjemné popovídání, ale i pro rozhovory nad tématy, které pěstouny zajímají, popř. trápí.
Tisková zpráva ze dne 21. června 2023
Pěstounská péče
 

 
 
Pěstouni v průběhu akce vyjadřovali spokojenost, že mohou své zážitky a zkušenosti sdílet s ostatními pěstouny. Akce se vydařila a měla příjemnou atmosféru. Do konce roku se uskuteční další společné setkání.

V České republice stále vyrůstá mnoho dětí, které nemohou žít ve své biologické rodině, a které se, i díky malému množství aktivních pěstounů, v tom nejzranitelnějším věku, ve kterém potřebují individuální láskyplnou péči blízké osoby, ocitají v ústavních zařízeních. 

Cílem Ústeckého kraje je počet takto umístněných dětí co nejvíce snižovat. Vzhledem k počtu dětí, kterým je vyhledávána pěstounská péče, je tak velký nedostatek pěstounů. Pro drtivou většinu z těchto dětí hledá krajský úřad dlouhodobou pěstounskou péči. Z tohoto důvodu Ústecký kraj i ve spolupráci s orgány sociálně-právní ochrany dětí měst Ústeckého kraje a dalšími partnery, kteří působí v oblasti náhradní rodinné péče, realizuje aktivity, které přispívají k oslovení budoucích náhradních rodičů.

Ústecký kraj se ve spolupráci s MPSV a ostatními kraji zapojil také do projektu, kdy Česká televize natočila dokumentární pořad Plné hnízdo. Vzhledem k tomu, že projekt měl u veřejnosti kladný ohlas, tak se Ústecký kraj zapojil (opět i finančně) do navazujícího projektu, který nese název Plné hnízdo II. a měl by vzniknout do konce roku 2023.

Pro letošní rok ještě Ústecký kraj připravuje ve spolupráci s partnery akci, která nese název Den pěstounství. Akce určená pro rodiny s dětmi se uskuteční 16. září 2023 na Výstavišti v Lounech. 

V letošním roce se do propagace pěstounské péče zapojila také kina v Ústeckém kraji, kdy začala promítat spoty Hledáme rodiče, které zpracovala i speciálně pro Ústecký kraj Nadace J&T. 

Informace o aktivitách v rámci propagace pěstounské péče jsou k dispozici: https://www.kr-ustecky.cz/propagace-pestounske-pece/ds-100738/p1=274609.

Informace k tématu náhradní rodinné péče, tedy i co obnáší pěstounská péče jsou k dispozici ne webových stránkách Ústeckého kraje: https://www.kr-ustecky.cz/nahradni-rodinna-pece/ms-274609/p1=274609.

Společná fotografie pěstounů na setkání v Jetřichovicích
Společná fotografie pěstounů na setkání v Jetřichovicích

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 21.6.2023 / 21.6.2023 | Zveřejnit od: 21.6.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém