Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Doprava Ústeckého kraje spustila pro veřejnost mobilní aplikaci DÚKapka

 
foot
Doprava Ústeckého kraje spustila novou aplikaci DÚKapka – mobilní aplikaci pro cestující krajskou veřejnou dopravou. DÚKapku budou uznávat všichni krajští dopravci i integrované městské hromadné dopravy. Aplikace je již ke stažení zdarma na Google Play a App Store.
Tisková zpráva ze dne 26. března 2021
 

Odkazy


 
 

„Aplikaci jsme plánovali pro veřejnost spustit již na podzim, ale bohužel vzhledem k aktuální situaci a prodlouženému testování jak v rámci Android, tak i iOS, se spuštění pro veřejnost posunulo. Také jsme déle jednali s dopravci a partnery DÚK ohledně technických záležitostí. Věříme, že cestující ocení nejen design, který vychází z barevného řešení loga DÚK, uživatelsky příjemné prostředí, ale i funkčnost,“ řekl vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Jakub Jeřábek.


„Obzvlášť v této „bezkontaktní“ době je možnost nákupu jízdenky přes mobilní telefon vhodnou alternativou klasického prodeje jízdenek bez kontaktu s řidičem, průvodčím nebo pokladní. Doprava Ústeckého kraje, která má po pěti letech svého fungování velmi propracovanou síť veřejné dopravy a ve většině oblastí moderní vozový park, tak učinila další krok k zjednodušení a modernizaci cestování po našem kraji,“ dodal krajský radní pro dopravu Marek Hrabáč.


Mezi její hlavní funkce bude patřit nákup jízdních dokladů, vyhledávání spojení, zobrazení aktuální dopravní situace, jako jsou mimořádnosti na trati, výluky či zpoždění nebo také zobrazení polohy spoje. Nyní bude pro cestující dostupný nákup jízdenek pro jednotlivou jízdu a jednodenních síťových jízdenek.  Jízdenku v mobilu zaplatí cestující jednoduše platební kartou.  Až budou dopravci dostatečně technicky vybaveni kontrolovat jízdenky z mobilní aplikace strojově, bude umožněn i nákup časových vícedenních jízdenek.


Pro cestující je připraven také web www.dukapka.cz, kde dohledají veškeré informace spojené s užíváním této aplikace.

foto

foto

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 26.3.2021 / 26.3.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém