Orientační nabídka


 

Pod Větruší se sejdou tři velké stavby, dojde k dopravním omezením

V prvním pololetí letošního roku proběhne na okružní křižovatce pod Větruší v Ústí nad Labem několik souběžných staveb a úprav.
01
 

 
 

„Úprava křižovatky se plánuje v souvislosti s chystanou rekonstrukcí Benešova mostu a jeho celkové uzavírky. Je dobře, že se podařilo zkoordinovat další nezbytné stavby tak, aby proběhly zároveň a křižovatka byla připravená na nápor dopravy v době rekonstrukce,“ řekl hejtman Jan Schiller.

 

„Všechny akce budou mít teď sice dopad na komfort dopravy ve městě, ale je nezbytné je provést koordinovaně, aby později byla naopak doprava co nejplynulejší. K tomu bude sloužit zkapacitnění křižovatky pod Větruší, která pojme více aut a umožní jim plynulejší a bezpečnější průjezd,“ poznamenal primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický.

 

První akcí, která začne už 1. února, bude Oprava mostu v km 3,040 Ústí nad Labem Střekov - Ústí nad Labem – Západ investora Správa železnic. Tato oprava spočívající v demontáži mostu, úpravě a následné montáži, vyjde na 78 milionů korun a vyžádá si přítomnost velkého jeřábu, který částečně omezí dopravu v ulici Střelecká.

K částečným uzavírkám doje v termínech 1.2. – 15.4. a 16.4.- 28.6., doprava bude vždy svedena obousměrně do jednoho jízdního pásu. Součástí jsou i dvě plánované celkové uzavírky, které by měly být vždy v noci ze soboty na neděli 10.2. a 13.4.

 

Od března naváže se svou akcí Úprava křižovatek Pražská x Přístavní x Střelecká a OK Pod Větruší investor Správa a údržba silnic Ústeckého kraje. Ta bude provádět práce v samotné křižovatce, která však bude vždy průjezdná. Cílem je rozšíření a změna vedení odbočovacích pruhů, aby došlo ke zkapacitnění okružní křižovatky. Stavba proběhne v čase březen – červenec 2024 a vyjde na 19,215 milionů korun.

 

Souběžně bude také investor Povodí Labe realizovat opravu protipovodňových prahů přímo v tělese okružní křižovatky. Práce budou probíhat vždy v té právě uzavřené části.

 

Společný návrh Dopravně inženýrských opatření připravila firma Wali CZ.

1
Podrobný nákres úpravy křižovatky

2
Úpravy dopravního vedení v rámci 1. etapy

3
2. etapa

4
3. etapa

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 18.1.2024 / 18.1.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém