Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Vlakem za vánočními trhy v Drážďanech v jiných časech

 
Adventní vlak
V souvislosti se změnou jízdních řádů od neděle 11.12.2011 se také mírně upravuje časová poloha „adventního“ vlaku Ústí nad Labem – Děčín – Dresden. Nově vlak pojede z Ústí nad Labem o 15 minut později (9:15) a zpět z Drážďan o 1 minutu dříve (15:53). Mírně se také upravují časy návazných vlaků linky S-Bahn S1 z Drážďan do Bad Schandau, kde navazují vlaky linky U23 do Děčína.
 

 
 

Oblíbené vlakové spojení mezi Děčínem a Drážďany, které po celý den zajišťují na sebe navazující regionální vlaky linek S1 a U23 je od roku 2010 posíleno o přímý vlak z Ústí nad Labem, který pohodlně odveze návštěvníky na vánoční trhy v Drážďanech, ale také v Königsteinu a Pirně. Drážďanské vánoční trhy jsou pro Čechy rok od roku oblíbenější a i přes snadnou dostupnost saské metropole po dálnici se v předvánočním období plynulost provozu na silnicích a parkovištích přímo ve městě značně zhoršuje. Jen popojíždění po městě s hledáním místa na jinak dostatečně kapacitních parkovištích se dokáže přiblížit 1 hodině.

Vánoční trhy v Drážďanech

 

Díky výborné spolupráci objednavatelů veřejné dopravy v Ústeckém kraji a německé integrované oblasti Horní Polabí (VVO) zajišťuje meziregionální železniční spojení každý den 8 párů návazných vlaků a 2 páry sezónních přímých vlaků, z toho 1 zmiňovaný adventní. Návštěvníci si tak mohou bez starostí vychutnat neopakovatelnou atmosféru i vánoční punč s návratem domů ve večerních hodinách.

Mimo to nelze opomenout každodenní autobusové spojení z Teplic do Drážďan meziregionální linkou 398 resp. 360 v počtu 3 párů spojů, které funguje ke spokojenosti cestujících již řadu let a je odpovídající alternativou vlakovému spojení.

Cestování do Drážďan výše uvedeným dopravním spojením je atraktivní také finančně. Jednodenní síťová jízdenka REGIONet Labe-Elbe platí na linkách smluvních autobusových a železničních dopravců v Ústeckém kraji a linkách dopravního svazu VVO v Drážďanech a okolních okresech. Základní pro 1 osobu stojí 200,- Kč, v případě malé skupiny do 5 osob bez ohledu na věk lze zakoupit jízdenku za 400,- Kč. Na jednu osobu tak v přepočtu může vyjít jízdné na 80,- Kč. Jízdenky lze zakoupit v pokladnách ČD, u průvodčích vlaků Trilex a v předprodejích smluvních autobusových dopravců. Více o tarifu REGIONet Labe-Elbe naleznete zde.

 

Výběr spojení z Ústeckého kraje do Drážďan

 RE20

 

398

 

 

Odkazy

  • U23 Děčín - Bad Schandau (- Dresden) [PDF, 151 kB] (7.12.2011)
    Výběr spojů železniční linky U23 s návazností na příměstskou železnici do Drážďan S-Bahn S1 s platností od 11.12.2011
 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 7.12.2011 / 7.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém