Orientační nabídka


 

Výlet Zubrnickým motoráčkem 16. 4. 2022

nnn
Venku konečně začíná být opravdové jaro, což znamená, že přišel čas vyrazit na pořádný výlet a prohlédnout si probouzející se krásy severních Čech. Proto bychom Vás rádi pozvali na celodenní výlet historickým Zubrnickým motoráčkem, který se koná v rámci zahájení turistické a cyklistické sezóny 2022 v Ústí nad Labem.
 

 
 

Akce se koná v sobotu 16. dubna 2022 a začíná odjezdem Zubrnickým motoráčkem z nádraží v Ústí nad Labem - Střekov v 9 hodin. Následuje komentovaná prohlídka Železničního muzea v Zubrnicích. Poté navštívíte Muzeum Československého opevnění ve Velkém Březně, kde Vás čeká prohlídka vybaveného historického bunkru z roku 1938, kterým Vás provede průvodce v typické dobové uniformě. Po prohlídce je zajištěno malé občerstvení. Dále se přesunete na Státní zámek Velké Březno, kde bude přichystána hraná kostýmovaná prohlídka zámku na téma Deset příběhů z posledních sta let historie zámku. Na závěr výletu Vás bude čekat prohlídka Parní vodárny Střekov a opékání buřtů. Konec akce se očekává zhruba v 16:30.

Muzeum Československého opevnění a Státní zámek Velké Březno budou otevřeny po celý den, a to i včetně kostýmovaných prohlídek

NA AKCI JE NUTNO SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, A TO POUZE OSOBNĚ V INFORMAČNÍM STŘEDISKU MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM (MÍROVÉ NÁMĚSTÍ 1/1, PALÁC ZDAR). REZERVACE JE ZÁVAZNÁ!

nnn


Pokud už na sobotu máte jiné plány, ale i přes to se chcete Zubrnickým motoráčkem svézt, můžete tak učinit každý víkend během turistické sezóny, která trvá až do 30. října 2022. Mimo víkendy bude Zubrnický motoráček projíždět svou obvyklou trasu i o státem uznané svátky. První motoráček vyjíždí z Ústí n. L. - Střekov vždy v 10:10. Poslední spoj ze Zubrnic zpět do Ústí n. L. pak vyjíždí v 17:00.

Během prázdnin, tj. od 1. července do 31. srpna, bude v provozu i autobusová linka T32, jejíž trasa kopíruje zatím neobnovenou trasu železnice až do Úštěku. Tematicky ale zůstáváme u historické dopravy, a tak Vám na této části trasy bude k dispozici historický autobus Škoda RTO.

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 14.4.2022 / 14.4.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies