Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Výluka a oprava železniční trati na Moldavu by měla být brzy ukončena

 
Výluka VLAK
Od začátku června platí na základě projednání mezi Správou železnic, státní organizací, Českými drahami, a.s. a Ústeckým krajem mimořádné změny jízdního řádu na oblíbené železniční turistické lince T8 na Moldavu v Krušných horách.
 

 
 

Důvodem změn jízdních řádů Moldavské dráhy je uvolnění kapacity kolejí pro umožnění rychlého návozu materiálu nákladním vlakem pro opravu poškozené trati. Bez těchto dočasných omezení by se muselo počítat s výrazným prodloužením délky opravy nesjízdného úseku trati na Moldavu.

Vlakové spoje Dopravy Ústeckého kraje v úseku Most – Hrob – Moldava v Krušných horách jsou aktuálně zrušeny a je zde zavedena náhradní autobusová doprava (NAD) s možností přepravy jízdních kol. Z oběhových důvodů NAD neobsluhuje zastávky Střelná v Krušných horách a Dubí. Vlakové spoje na Moldavu ze směru od Ústí n. L. jsou ukončeny/výchozí v Teplicích a v úseku Teplice – Dubí – Moldava v Krušných horách je zavedena NAD taktéž s možností přepravy jízdních kol. Předpoklad obnovení běžného provozu na lince T8 na Moldavu v Krušných horách je od soboty 3. července.

mapa

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 28.6.2021 / 28.6.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém