Orientační nabídka


 

„Zelené“ autobusy i regionální vlaky pojedou v roce 2016 podle podobných jízdních řádů jako letos

Jízdní řády
Od 13. prosince platí v Ústeckém kraji nové jízdní řády meziměstských autobusových a regionálních vlakových linek. Po necelém roce provozu tzv. „zelených“ autobusů Dopravy Ústeckého kraje nepřichází kraj s žádnou zásadní změnou.
 

 
 

img
V jízdním řádu dochází pouze k několika dílčím změnám. Nejvíce se jich dotkne Litoměřicka, kde jsou řády upraveny v souvislosti s očekávaným ukončením uzavírky a znovuotevřením Tyršova mostu v Litoměřicích od 1. ledna 2016. Autobusové linky kolem Litoměřic budou přečíslovány na logičtější systém a budou mít číselnou řadu 62x. Přečíslovány budou i autobusové linky kolem Liběšic, Úštěku a Štětí - do řady 63x. Na Mostecku bude linka číslo 548 Most – Bečov nahrazena linkou číslo 545 Braňany – Most – Bečov. Současnou linku 733 ze Žatce přes Most do Braňan čeká zkrácení a bude končit v Mostě. Zlepší se možnost veřejné dopravy do průmyslové zóny Triangle v podobě zvýšení počtu spojů. Obyvatele i návštěvníky Teplic čeká rozšíření provozu nočních linek 802 a 803 i o Vánocích a během Silvestra. V novém jízdním řádu jsou připraveny ještě časové posuny vybraných autobusových spojů, navazujících na rychlíky ve směru z Chebu přes Chomutov a Ústí nad Labem do Prahy a obráceně. Co se týká sezónních a turisticky zaměřených spojů, Doprava Ústeckého kraje shromažďuje průběžně podněty z destinačních agentur a od cestujících. Pro novou sezonu, kromě rozšíření sezónního provozu linky číslo 434 v Národním parku České Švýcarsko, zatím výrazněji nic nemění.


Mezi regionálními vlakovými spoji zaznamenala největší úspěch v podobě nárůstu a vysokého počtu přepravených osob takzvaná „Dráha národního parku“ v Českosaském Švýcarsku. Doprava Ústeckého kraje spolu se spoluobjednatelem, německou společností VVO, zde půjde v novém jízdním řádu vstříc dalším cestujícím, kteří míří za prací nebo do škol. Dvěma novými vlaky v obou směrech posílí časnou ranní dopravu na trati U28. V návaznosti na toto rozšíření vzniknou výhodné přípoje v Bad Schandau směrem na Drážďany a v Děčíně směrem na Ústí nad Labem a na Prahu.


Jízdní řády pro rok 2016 naleznete už v průběhu listopadu na dopravním portálu www.dopravauk.cz a od prosince i ve všech informačních kancelářích DÚK.
Připravil:

Ing. Miroslav Müller

Odbor dopravy a silničního hospodářství

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 3.11.2015 / 3.11.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém