Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Zrušení autobusového nádraží v Ústí nad Labem od 1.11.2011

 
Autobusový terminál
V souvislosti s ukončením provozu autobusového nádraží v Ústí nad Labem, informujeme o přijatých opatřeních, které umožní zachovat veřejnou linkovou dopravu v centru města.
 

 
 

Na základě jednostranné výpovědi vlastníka autobusového nádraží všem dopravcům, kteří nádraží za nemalé poplatky využívají, předložili zástupci Ústeckého kraje návrh, který umožní zachovat veřejnou linkovou dopravu v centru města na zastávkách v okolí křižovatky ústeckých ulic Masarykova a Revoluční, tedy v těsném sousedství současného autobusového nádraží, se zachováním přibližně stejného komfortu cestování, na jaký jsou cestující zvyklí dnes.

 

Změna se dotkne regionálních autobusových linek objednávaných Ústeckým krajem, které budou nově využívat zastávku Divadlo

 

451     Ústí nad Labem-Chlumec-Telnice-Krásný Les

452     Ústí nad Labem-Libouchec-Petrovice

453     Ústí nad Labem-Chuderov-Velké Chvojno-Libouchec-Čermná-Petrovice

456     Ústí nad Labem-Chuderov-Žežice-Chuderov-Ústí nad Labem

457     Ústí nad Labem-Povrly-Český Bukov

458     Ústí nad Labem-Velké Březno-Lovečkovice-Verneřice-Úštěk

459     Ústí nad Labem-Velké Březno-Homole-Suletice-Leština

460     Ústí nad Labem-Malečov-Rýdeč-Litoměřice

(dopravce BusLine a.s).

 

475     Osek-Hrob-Krupka-Ústí nad Labem

485     Ústí nad Labem – Modlany – Teplice – Ohníč – Bílina

504     Ústí nad Labem – Bohosudov – Teplice – Hostomice – Bílina

(dopravce DOPRAVNÍ PODNIK  měst Mostu a Litvínova a.s.)

 

schéma kliknutím zvětšíte 

 

 

 

 

Dotčeny jsou také komerční dálkové a mezinárodní linky, které pro odbavení v centru města budou využívat zastávku Malá Hradební

 

440801 Plzeň-Žatec-Most-Teplice-Ústí nad Labem

dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s.

 

690850 Trutnov-Vrchlabí-Jilemnice-Jablonec n.Nisou-Liberec-Nový Bor-Děčín-Ústí n.L.

dopravce BusLine a.s.

 

590906 Chlumec-Ústí nad Labem-Lovosice-Praha

dopravce Bohuslav Petráček

 

000039 Brno - Praha - Ústí nad Labem - Dresden - Krausnick-Groß Wasserburg - Berlin - Magdeburg - Wolfsburg - Hannover - Bremen – Hamburg

dopravce STUDENT AGENCY, s.r.o.

 

000088 Brno-Praha-Berlin

dopravce TOURING BOHEMIA, S.R.O.; Deutsche Touring GMBH

 

Změny se netýkají linky 680044 Polička-Chrudim-Hradec Králové-Jičín-Mladá Boleslav-Česká Lípa-Ústí nad Lab. dopravce Zlatovánek spol. s r.o., který využívá dlouhodobě zastávku Hlavní nádraží.

 

schéma zvětšíte kliknutím 

 

 

 

Realizace krajem předloženého návrhu bude umožněna hlavně díky vstřícnosti a příkladné spolupráci s městem Ústí nad Labem a Dopravním podnikem města Ústí nad Labem, protože budou využívány nástupní hrany MHD v uzlu „Divadlo“, u nové budovy úřadu Regionální rady regionu severozápad a v podloubí u sídla Krajského ředitelství PČR. Pravidelní cestující toto řešení ostatně již znají, neboť postupná integrace linek MHD a regionální linkové dopravy do jedné zastávky včetně výlepových ploch je v Ústí nad Labem rozšiřována delší dobu.

 

Při pohledu na reorganizaci dopravy je zřejmé, že kroky soukromého subjektu vedoucí k zániku autobusového nádraží v Ústí nad Labem nejsou pro veřejnou dopravu nijak tragické. Autobusové nádraží již dlouhodobě plnilo jen okrajově nebo vůbec úkoly, které se od tohoto typu zařízení očekávají a odpovídající služby byly poskytovány v okolí.

 

Cestující nastupující na autobusovém nádraží budou moci využívat stejné služby, na které byli před odjezdem zvyklí (informační kancelář dopravce BusLine a.s., okolní obchody a služby, pekařství, prodej tisku, apod.). Prostor pro čekání cestujících na všech třech nových nástupních hranách je zastřešen proti nepřízni počasí.

 

Je nutné zmínit, že realizace návrhu do bezchybně fungujícího celku v praxi s sebou přinese ještě mnoho příprav a kompromisních kroků, ale je velice pravděpodobné, že regionální doprava obsluhující zejména okolí města v Ústí nad Labem bude funkčně zapojena do centra krajského města, tedy tam, kde ji lidé potřebují a kde do ní nastupovat chtějí a jak je standardem i v jiných městech.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 26.10.2011 / 26.10.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém