Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 573 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
15.12.2010Ústecký kraj se připojí k Záchrannému kruhu
Asociace Záchranný kruh, o.s. si dala za úkol zlepšit informovanost občanů o krizových situacích. Jedním z jejích projektů je projekt „Chraň svůj svět, chraň svůj život“, který poskytuje školám vysoce kvalitní výukový materiál zaměřený na problematiku ochrany člověka za mimořádných situací. V rámci tohoto projektu zakoupil Ústecký kraj 333 těchto výukových sad, kterými budou vybaveny všechny základní školy v regionu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.12.2010Poznámka k rozvoji turismu v kraji: Zlato se třpytí, ale chléb zasytí
Nedávno byl v tisku uveřejněn článek o Tomiu Okamurovi, který před mosteckými studenty hodnotil místní cestovní ruch a údajně nešetřil kritikou. Známý podnikatel hodnotí věc logicky, ale v mnoha bodech se mýlí, ačkoliv je považován za odborníka přes cestovní ruch.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.12.2010Pozvánka na staročeské Vánoce v Oseku
Město Osek a Informační turistické centrum Osek vás srdečně zvou na výstavu Staročeské Vánoce. Výstava se uskuteční ve dnech 18.–19. prosince od 10 do 17 hodin v prostorách galerie ITC.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.12.2010Ústecký kraj si cení svých nadaných studentů
Krajský radní pro školství Petr Jakubec spolu s vedoucím odboru školství Štěpánem Haraštou dnes přijali na krajském úřadě skupinu studentů, kteří byli úspěšní v celostátních soutěžích různých typů, aby vyjádřili své poděkování za vzornou reprezentaci nejen škol, ale celého regionu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.12.2010Nemocnice v Litoměřicích má modernější a barevnější ženské oddělení
Litoměřická nemocnice získala díky rekonstrukci za miliony korun kvalitnější zázemí pro gynekologicko – porodnické oddělení. Stavební práce trvaly půl roku. Jejich výsledek si přišla prohlédnout i členka Rady Ústeckého kraje Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
14.12.2010Domeček pro všechny generace
Objekt pro aktivní trávení volného času občanů všech generací z dubské části Bystřice slavnostně otevřeli v pondělí 13. prosince členka Rady Ústeckého kraje pro oblast sociálních služeb Jana Ryšánková a starosta města Dubí Petr Pípal, jinak též krajský zastupitel.
Mgr. Zbyněk Šebesta
14.12.2010Ústecký kraj ukončil rekonstrukci speciální mateřské školy
Děti Mateřské školy speciální ve Štefánikově ulici v Ústí nad Labem, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, už tráví dny v nově opravených prostorách. Rozsáhlá rekonstrukce trvající déle než rok byla dnes slavnostně ukončená za přítomnosti radních Ústeckého kraje – Petra Jakubce a Radka Vonky.
Mgr. Alena Tichá
14.12.2010Jak vypadají městské erby z odpadů
Projekt „Intenzifikace odděleného sběru a zajištění využití využitelných složek komunálních odpadů včetně jejich obalové složky v Ústeckém kraji“
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.12.2010Ústecká vánoční dílna přiblížila naše tradice v Bruselu
V sobotu 11. prosince se ve vlámském centru De Zeyp v bruselské čtvrti Ganshoren uskutečnila Ústecká vánoční dílna. Akci organizovalo zastoupení Ústeckého kraje v Bruselu ve spolupráci s vlámských centrem De Zeyp v rámci Festivalu české kultury, který trval od 26. 11. do 12. 12. 2010.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.12.2010Cestující poprvé vyzkoušeli moderní vlaky do Žitavy
Cestující z Ústeckého a Libereckého kraje mohli v sobotu poprvé vyzkoušet nové vlaky Trilex, které od neděle jezdí na frekventované trati z Liberce přes Hrádek nad Nisou a Žitavu do Varnsdorfu. Veřejnou soutěž na zajištění dopravy na této trati vypsaly společně Liberecký a Ústecký kraj a německý dopravní svaz ZVON.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.12.2010Rozvoj Ústeckého kraje podpoří další dva mezinárodní projekty – o lidském zdraví a budoucnosti venkova
Začátkem prosince 2010 proběhlo jednání monitorovacího výboru programu Central Europe, kde byly schváleny dva mezinárodní projekty, na nichž se Ústecký kraj podílí. První z projektů nese označení „TAB – Take a Breath!“ (Nadechni se!), druhý projekt „EuRuFu“ je zaměřen na budoucnost evropského venkova.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.12.2010V Hradci Králové se diskutovalo o budoucnosti Labské stezky
V Hradci Králové se uskutečnil seminář s názvem Zaostřeno na Labskou stezku, organizovaný obecně prospěšnou společností Partnerství za finanční podpory Ministerstva pro místní rozvoj a Královéhradeckého kraje. Za účasti Rostislava Hoška z Ministerstva pro místní rozvoj, českého cyklokoordinátora Jaroslava Martinka, Karla Markvarta z KČT, Nadace Partnerství, zástupců měst, krajů, podnikatelů a partnerů z německé části stezky, včetně Unie hospodářských a průmyslových komor Labe-Odra, diskutovalo na 70 účastníků semináře o budoucnosti stezky, která je jedním z nejdůležitějších turistických koridorů na území celé Evropy.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.12.2010Rozptylové podmínky se zlepšily, ruší se signál UPOZORNĚNÍ
Rušíme signál upozornění na možnost smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10. Platnost signálu pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem končila v 23.13 hodin dne 9. 12. 2010.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.12.2010Ústecký kraj opět podpořil třídění odpadu
V rámci společného projektu Ústeckého kraje a společnosti EKO-KOM a.s. s názvem „Intenzifikace tříděného sběru na území Ústeckého kraje“ je kladen velký důraz na vzdělávání jednotlivých cílových skupin. Jedná se například o samosprávy měst a obcí, školáky, studenty, ale také pedagogy. A právě speciální workshop zaměřený na učitele a profesory základních a středních škol Ústeckého kraje se odehrál na krajském úřadě.
Mgr. Alena Tichá
9.12.2010Mostecká škola otevřela nové učebny
Další střední škola v Ústeckém kraji získala kvalitnější zázemí pro své studenty. Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická, Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola v Mostě, která patří mezi příspěvkové organizace našeho kraje, slavnostně uvedla do provozu tři odborné učebny. Zahájení se zúčastnil také krajský radní pro školství, mládež a sport Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
8.12.2010Projekt „Praotec Čech“ zná svého vítěze v soutěži pro děti
Výherce soutěže pro děti, který probíhal v rámci projektu cestovního ruchu Ústeckého kraje „Vydejte se po stopách praotce Čecha“, si dnes převzal cenu na Krajském úřadu Ústeckého kraje. Je jím desetiletý školák z Prahy Vladimír Mixa, který se o projektu „Praotec Čech“ dozvěděl ve škole od své učitelky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.12.2010ZRUŠENÍ SIGNÁLU REGULACE V DŮSLEDKU ZLEPŠENÍ SMOGOVÉ SITUACE
„Rušíme signál regulace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu končí v 11.00 hodin dne 8. 12. 2010.“ Dříve vydaný signál upozornění zůstává v platnosti.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.12.2010Čas předvánoční v Chlumci
Náměstek hejtmanky Arno Fišera přijel společně s náměstkyní ústeckého primátora Zuzanou Kailovou do Domova pro seniory v Chlumci, jenž je pár kilometrů od krajského města. I zde se senioři pilně chystají na Vánoce…
Mgr. Zbyněk Šebesta
7.12.2010CzechTourism chválí Bránu do Čech
Dne 6. prosince 2010 byl České centrále cestovního ruchu v Praze představen projekt Ústeckého kraje Brána do Čech. Radek Vonka, radní pro cestovní ruch a regionální rozvoj, představil řediteli CzechTourismu Rostislavu Vondruškovi a náměstkovi ministra pro místní rozvoj Michalu Janebovi unikátní projekt pro rozvoj cestovního ruchu v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.12.2010Krajský úřad bude ve středu fungovat v běžném režimu
Ve středu 8. prosince zůstává provoz Krajského úřadu Ústeckého kraje beze změn, úřední hodiny jsou od 8 do 17 hodin. Dle informací z odborové organizace se odboráři z KÚ ke stávce nepřipojí.
Informace o školách, jejichž učitelé vstoupí do stávky, jsou k dispozici níže. Zdravotnických služeb ani dopravy se žádné omezení netýká.
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.12.2010NASTALA OPĚT SMOGOVÁ SITUACE, JE VYHLÁŠEN SIGNÁL REGULACE
Podle krajského regulačního řádu je vyhlášen signál REGULACE - nastala smogová situace vlivem znečištění ovzduší jemnými prachovými částicemi (PM10). O odvolání regulace budeme informovat. „Smogová situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 nastala. Vyhlašujeme signál regulace pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 13.34 hodin dne 6.12.2010 do odvolání.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.12.2010Bertíci na Ústecku a Liberecku rozdají dětem 400 tisíc korun
V rámci charitativního projektu „S Bertíkem za dětským úsměvem“ přispívali zákazníci prodejen Albert již pojedenácté na dobrou věc. Svými nákupy nasbírali za měsíc trvání akce celkem 6 772 752 korun. Nadační fond Albert rozdělí tyto prostředky mezi 63 předem vybraných projektů z celé České republiky zaměřených na vzdělávání, volný čas a integraci dětí z dětských domovů do života.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.12.2010Účast kraje na logistické konferenci „SPEEDCHAIN 2010“
Břevnovský klášter v Praze hostil 1.-2. prosince účastníky konference o logistice „SpeedChain“, významné události v oblasti dopravy zboží. Každoročního setkání dopravců z celé Evropy se zúčastnili taktéž zástupci Krajského úřadu Ústeckého Kraje v čele s radním a poslancem Jiřím Šulcem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.12.2010ZRUŠENÍ SIGNÁLU REGULACE
Rušíme signál regulace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu končí v 23,08 hodin dne 5.12.2010.
Dříve vydaný signál upozornění zůstává v platnosti.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.12.2010Jak jste slavili advent s Ústeckým krajem na Novém Hradě u Jimlína
Na tuto sobotu připravil Ústecký kraj další kulturní a zábavnou akci na zámku Nový Hrad u Jimlína, která zpříjemnila všem návštěvníkům čas adventu, tedy čas předvánoční. Prostory zámku, který je v majetku Ústeckého kraje, nabídly nejen atraktivní program, ale také rozsvícení vánočního stromu, ohňovou show a ohňostroj. Akce se zúčastnila hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. V mimořádně mrazivém počasí přišla vhod ochutnávka výrobků ústecké likérky Granette, která adventní odpoledne podpořila v rámci Smlouvy o vzájemné spolupráci, již má uzavřenou s Ústeckým krajem.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 573 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2010

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém