Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 757 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 31  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
5.12.2011Gynekologicko - porodnické oddělení chomutovské nemocnice obdrželo darem porodnické lůžko
Moderní porodnické lůžko v hodnotě 400 tisíc korun darovala Gynekologicko - porodnickému oddělení Krajské zdravotní, a. s. Nemocnici Chomutov, o. z. společnost Severočeské doly, a. s. Oficiální předání daru se uskutečnilo v pátek 2. prosince 2011.
Mgr. Alena Tichá
2.12.2011Neetický novinář poškozuje Ústecký kraj
Artur Janoušek, redaktor ústecké redakce MF Dnes, v článku ze dne 2. prosince 2011 opět manipuluje s fakty a vydává své osobní názory za objektivní novinařinu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.12.2011Ústecký kraj minimalizuje dopady na životní prostředí
Ústecký kraj dnes uzavřel smlouvu o vzájemné spolupráci s akciovou společností ČEZ. Cílem této dohody je především snížit environmentální zátěž při zajištění dlouhodobé stability energetického zásobování na území kraje, zajistit dlouhodobou prosperitu pro své občany a rozvinout spolupráci i v dalších oblastech, jako jsou výzkum a vývoj, vzdělávání, regionální rozvoj, apod. Rámcová smlouva zároveň ustavuje Energetickou komisi jako společnou platformu pro řešení těchto otázek.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.12.2011Integrované povolení pro společnost Celio prověří ministerstvo
Rozhodnutí Krajského úřadu Ústeckého kraje o změně č. 20 integrovaného povolení (IP) společnosti CELIO a.s. přezkoumá Ministerstvo životního prostředí ČR (MŽP). V tuto chvíli je již kompletní spisový materiál na ministerstvu. Vyjádření MŽP by mělo být známé do konce letošního roku. Krajský úřad bude na základě tvrzení bývalého obchodního ředitele společnosti Geosan, podle kterého se nebezpečný odpad Geobal 4 během dvanácti měsíců na skládce speče a začne se z něj uvolňovat ropný maz, a nad rámec schváleného integrovaného povolení monitorovat a alalyzovat, zda na skládce nedochází k popsanému procesu a změně vlastností nebezpečného odpadu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.12.2011FOTOSOUTĚŽ Ústeckého kraje „CHEMIE KOLEM NÁS“
Ústecký kraj slavnostně vyhlásil vítěze fotografické soutěže, kterou uspořádal k mezinárodnímu roku chemie. O výhru se ucházelo 200 fotografií, převážně od mladých autorů. Hlavním tématem bylo využití chemie v každodenním životě. Fotografie se týkaly školních laboratoří a jejich vybavení, hodin chemie, chemických pokusů, ale také chemických továren, cisteren, chemie v přírodě apod. Chemie a Ústecký kraj patří historicky k sobě. Zájem o soutěž byl velký.
Mgr. Alena Tichá
1.12.2011Ústecký kraj se v souvislosti s ostravskými kaly obrátí na Vládu ĆR
Vedení Ústeckého kraje se v souvislosti s plánovaným spalováním 110 tisíc tun ostravských kalů v čížkovické cementárně obrátí na Vládu ČR. Primárně se bude ptát, proč nebyla dodržena dokumentace EIA, která stanovila množství spalovaných kalů v pěti cementárnách a dvou elektrárnách v ČR. Zároveň bude žádat o vyčlenění finančních prostředků na likvidaci obdobných ekologických zátěží v Ústeckém kraji, jako jsou Laguny Ostramo a rovněž bude chtít otevřít otázku legislativních změn. Ostravské kaly totiž odhalily mezery ve stávajících zákonech, které neumožňují krajským úřadům efektivně chránit životní prostředí a zdraví občanů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.12.2011Smyšlenky a lži redaktora MF Dnes
Krajský úřad Ústeckého kraje se ohrazuje proti tendenčně upraveným informacím a nepravdám Mladé fronty DNES ze dne 1. prosince 2011 k soudnímu sporu mezi Ústeckým krajem a bývalou zaměstnankyní Venuší Kindlovou.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.12.2011Zástupci obcí se sešli na krajském úřadě
Pod záštitou hejtmanky Jany Vaňhové se na Krajském úřadě Ústeckého kraje konalo shromáždění zástupců obcí v Regionu soudržnosti Severozápad. Jeho cílem bylo projednání aktuálních témat a problémů, se kterými se musí místní samosprávy potýkat. Setkání připravilo Národní centrum regionů s.r.o.
Mgr. Alena Tichá
1.12.2011Školy Ústeckého kraje vyzdobily kancelář hejtmanky
Žáci dvou středních škol, které jsou příspěvkovými organizacemi Ústeckého kraje, se podíleli na vánoční výzdobě kanceláře hejtmanky Jany Vaňhové. Jedná se o výtvory Střední odborné školy Litvínov-Hamr a Střední školy zahradnické a zemědělské Děčín-Libverda. Využití tvorby žáků je další formou podpory středního vzdělávání v kraji.
Mgr. Alena Tichá
1.12.2011Ústecký kraj vyslal své krásky do dalšího kola
V Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem se odehrálo krajské kolo prestižní soutěže krásy Česká Miss 2012. Dvanáct dívek mezi sebou bojovalo o postup do celorepublikového semifinále, ze kterého vzejde 12 finalistek. Porota neměla lehkou úlohu, což může potvrdit i hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, která v ní zasedla a nad akcí převzala záštitu.
Mgr. Alena Tichá
1.12.2011Ústecký kraj podpořil mezinárodní festival dětských filmů v Bruselu
Na přelomu října a listopadu se v Bruselu konal Mezinárodní festival dětských filmů Filem’on. Ústecký kraj se stal jedním ze 14 sponzorů letošního, již pátého, ročníku. Festival nabídl širokou škálu „kino-chuťovek“, krátko i dlouho metrážních filmů na téma kulinářské umění pro děti všech věkových kategorií. V rámci Filem’onu mohli dětští diváci shlédnout některý z kino-koncertů či se zapojit do filmových a kulinářských ateliérů.
Mgr. Alena Tichá
30.11.2011Odborný seminář k projektu Atletika pro děti
Krajský úřad Ústeckého kraje ve spolupráci s Českým atletickým svazem připravil odborný seminář pro zástupce sportovních organizací a oddílů, které obdržely speciální atletické sady pro děti. Zahájení semináře se ujali krajský radní pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Jakubec a krajský zastupitel Oldřich Bubeníček, který je zároveň předsedou Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZÚK.
Mgr. Alena Tichá
30.11.2011A e R O P l á n : Vyhlídkový let pro Soňu Netolickou
Vyhlídkový let nad Ústeckým krajem vyhrála ve druhém kole soutěže Leťte s aeROPlánem S. Netolická z Ústí nad Labem. Cenu jí předala hejtmanka Jana Vaňhová. Druhý byl T. Krištof z Teplic a třetí E. Dvořáková z Chomutova.
Mgr. Zbyněk Šebesta
30.11.2011Ústecký kraj: hlasujme znovu o slučování gymnázií
Na krajském úřadě dnes proběhlo jednání zástupců politických stran zastoupených ve vedení Ústeckého kraje. Tématem byl systém optimalizace školství v Ústeckém kraji, konkrétně slučování gymnázií a středních odborných škol.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.11.2011Sedm „dobrých listů“ pro absolventy vysokých škol v kraji
Ve spolupráci s vysokými školami, které působí v Ústeckém kraji, vyhodnocuje Okresní hospodářská komora v Mostě nejlepší absolventy a předává jim tzv. Dobré listy komory. Další nositelé DL byli oceněni 29. 11. na Magistrátu města Mostu a listy jim předala mimo jiných i hejtmanka Jana Vaňhová.
Mgr. Zbyněk Šebesta
30.11.2011Hlasování Rady Ústeckého kraje o možnosti skladování a spalování kalů v Ústeckém kraji
Dáváme k dispozici veřejnosti zápis z jednání Rady Ústeckého kraje, resp. usnesení rady v bodě týkajícím se možnosti skladování a spalování ostravských kalů na území Ústeckého kraje, a to ze dnů 10. 8. 2011 a 8.12.2010.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.11.2011Elektřina z Ledvic přes rozvodnu Chotějovice
V Chotějovicích na Teplicku byla v úterý 29. listopadu slavnostně uvedena do provozu nová, plynem zapouzdřená rozvodna. Její výstavba probíhala v letech 2009 – 2011 a realizovala ji společnost ČEPS, a.s., provozovatel elektroenergetické přenosové soustavy v ČR.
Mgr. Zbyněk Šebesta
30.11.2011Společnost NET4GAS poděkovala hejtmance za dosavadní spolupráci
Zástupci společnosti NET4GAS připravili pro hejtmanku Janu Vaňhovou dárek jako poděkování za dosavadní spolupráci. Jedná se o fotoknihu, která dokumentuje slavnostní zahájení provozu klíčového prvku energetické infrastruktury České republiky - Hraniční předávací stanice Brandov. Významného aktu se na konci října zúčastnil také prezident Václav Klaus se svou chotí Livií.
Mgr. Alena Tichá
29.11.2011Krajská zdravotní řádně čerpala dotace, nevidí proto důvod k jejich vracení
Krajská zdravotní, a. s. reaguje na stanovisko, vydané dnes Regionální radou regionu soudržnosti Severozápad, které hovoří o možnosti vracení dotačních prostředků z projektů, které společnost realizovala v souvislosti s nákupem zdravotní techniky do svých nemocnic v roce 2008.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.11.2011Ústecký balíček – vláda chce připravit novelu, která je již v Parlamentu ČR
Vláda ČR se po čtvrt roce od nepokojů na Šluknovsku snaží vzbudit zdání, že se začíná zabývat situací ve vyloučených lokalitách. Přitom přichází s iniciativami, které již Ústecký kraj zpracoval do konkrétních návrhů legislativních změn. Tyto návrhy jsou přitom připraveny v paragrafovaném znění k projednání v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Pracovní skupina, kterou dnes svolala vicepremiérka Karolína Peake, se například shodla, že je potřeba z některých opakovaných přestupků udělat trestný čin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.11.2011Truhláři roku 2011 jsou z Ústí nad Labem!
Žáci Střední školy stavební a technické v Ústí nad Labem, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, bodovali ve finále celorepublikové soutěže Truhlář roku 2011. V kategorii „Truhlářské práce“ na 1. místě skončili Daniel Brodský a Jaroslav Kajzr ze třídy 3Btr.
Mgr. Alena Tichá
29.11.2011Český folklór v Paraguayi
V červenci byla ke krajanské komunitě do městečka Coronel Bogado na jihovýchodě Paraguaye vyslána Občanským sdružením CHACO CHECO učitelka lidových tanců a hudby z Krásné Lípy. Projekt byl realizován za finanční podpory Ústeckého kraje a Odboru pro kulturu, komunikaci a prezentaci Ministerstva zahraničních věcí ČR.
Mgr. Alena Tichá
28.11.2011Krajský úřad a Ústecký kraj: další novinářská manipulace s fakty
Reakce na text Kraj: Integrované povolení cementárně nezměníme
Mgr. Magdalena Hanáčková
28.11.2011Prestižní ocenění pro hejtmanku Janu Vaňhovou
Ocenění Českých 100 nejlepších pro významné společnosti na českém trhu se v pátek 25. listopadu rozdělovaly na Pražském hradě. Ceny už šestnáct let udílí panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědeckotechnickou spolupráci Comenius. Prestižní ocenění Lady PRO 2011 bylo uděleno hejtmance Ústeckého kraje Janě Vaňhové.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.11.2011Další podpásovka od novinářů
V dnešní MF Dnes jsme si mohli přečíst Zápisník Andrey Angermannové, která se rozhořčuje nad tím, že chybí peníze na hasičskou stanici v blízkosti budoucího úseku dálnice D8. Tomu se dá rozumět a leckdo by s jejím rozladěním souhlasil. Je i s podivem, že ŘSD o tak závažné věci neinformovalo na kulatém stole, který svolal Ústecký kraj právě proto, aby všichni zúčastnění měli aktuální a správné informace. Je ovšem s podivem, že tak zkušená novinářka jako paní Angermannová napíše zcela zjevnou nepravdu.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 757 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém