Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 630 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 26  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
1.11.2013Ekologická konference představila trendy v oblasti výchovy a novou soutěž
V prostorách Gotického hradu v Litoměřicích se dnes konala Krajská konference enviromentální výchovy, vzdělávání a osvěty a zároveň 13. setkání škol a institucí Ústeckého kraje, které se věnují rozvoji ekologické výchovy. Zhruba sto přítomných hostů na akci přivítala náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, která má školství na starosti.
Mgr. Alena Tichá
1.11.2013Výběrové řízení na ředitele Krajské zdravotní
Krajská zdravotní, a.s., která sdružuje pět největších nemocnic v kraji, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice ředitel společnosti. Přihlášky musí být doručeny nejpozději do 20. 11. 2013.
RNDr. Zdeněk Rytíř
31.10.2013Tajnosti z depozitářů muzeí kraje se představují v saském Annaberku
Výstava, která byla do konce října přístupná na zámku Nový Hrad v Jimlíně, se nyní přesunula do Saska, do města Annaberg-Buchholz, kde si ji budou moci návštěvníci prohlédnout v Manufaktuře snů. Vlastně již druhého zahájení výstavy, ale nyní u našich sousedů, se zúčastnila radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová.
Mgr. Alena Tichá
31.10.2013Žáci z Chomutova soutěžili na Slovensku
V rámci uzavřené Dohody o spolupráci mezi Žilinským samosprávným krajem a Ústeckým krajem se žáci Gymnázia Chomutov, krajské příspěvkové organizace, zúčastnili vědomostně-sportovní soutěže Župná kalokagatia 2013. Ta se na Slovensku koná každoročně. Chomutovský tým skončil pátý v konkurenci deseti družstev.
Mgr. Alena Tichá
30.10.2013Podívejte se na nové reportáže na webové televizi
Na webové televizi Ústeckého kraje U-TV se nyní můžete podívat na nové reportáže - ze druhého dne návštěvy prezidenta Miloše Zemana v našem regionu, ze závěrečného dostihu na Hipodromu Most, z Česko-saského veletrhu vzdělávání v Mostě a z Velké ceny Atletiky pro děti se Zuzanou Hejnovou v Ústí nad Labem.
Mgr. Alena Tichá
29.10.2013Paneláky přežijí, říkají odborníci
Odhaduje se, že jedna třetina populace České republiky žije v „paneláku“. Panelová sídliště dodnes nesou odkaz socialistické epochy, ve které vznikla, a bývají rozporuplně přijímána. I přes negativní náhled na ně jsou stále významným typem bydlení, který tvoří podstatný podíl trhu s nemovitostmi.
Mgr. Alena Tichá
29.10.2013Krajská delegace jednala v Nizozemsku o chemickém průmyslu
Delegace Ústeckého kraje, kterou tvořili krajský zastupitel Petr Fiala a pracovníci krajského úřadu Markéta Pokorná a Jan Kadraba, se zúčastnila 11. kongresu a souvisejícího zasedání Výkonného výboru Evropské sítě chemických regionů (ECRN) v nizozemském Maastrichtu. Naplánovaná jednání byla věnovaná aktuálním a budoucím aktivitám.
Mgr. Alena Tichá
29.10.2013Do Poslanecké sněmovny míří z našeho kraje čtrnáct poslanců
Předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky rozhodly o tom, že z Ústeckého kraje vzešlo čtrnáct poslanců. Volební účast v našem regionu byla 51,69 procent. Vítězem voleb v kraji je hnutí ANO (21,29%), další v pořadí jsou ČSSD (20,77%) a KSČM (20,33%).
Mgr. Alena Tichá
26.10.2013FOTOGALERIE z návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji
Přinášíme výběr fotografií z pobytu hlavy státu v Ústeckém kraji ve dnech 24.-25. října 2013.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.10.2013Druhý den v kraji: katedrála, ocenění záchranářů a rozloučení v Roudnici
Druhý den své pracovní návštěvy v Ústeckém kraji zahájil prezident Miloš Zeman za doprovodu hejtmana Oldřicha Bubeníčka v Litoměřicích. Posledním městem, které navštívil a kde se setkal s občany kraje, byla Roudnice nad Labem, odkud odjel zpět do Prahy.
Mgr. Magdalena Hanáčková
25.10.2013Podívejte se na nové reportáže z návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji
Pusťte si aktuální reportáže z návštěvy prezidenta Miloše Zemana, které mapují včerejší den - přivítání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem na Krajském úřadě Ústeckého kraje, diskuzi na ústecké univerzitě a setkání v Mostě.
Mgr. Alena Tichá
25.10.2013Prezident v kraji: Na programu byly Most, Jirkov, Chomutov a Žatec
Prezident České republiky Miloš Zeman s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem ve čtvrtek odpoledne zavítali za představiteli města Mostu, kde je přivítal primátor Vlastimil Vozka. Následovalo setkání s občany, kterých se před divadlem sešlo na šest set. Prezident zde připomněl, že je pro prolomení těžebních limitů na Mostecku.
Mgr. Alena Tichá
24.10.2013Ústecký kraj jezdí elektromobilem od Skupiny ČEZ
Ústecký kraj se stal partnerem Skupiny ČEZ v projektu ekologické osobní dopravy Elektromobilita ČEZ. Klíčky od nového elektromobilu Peugeot iOn převzal dnes v Bílině z rukou generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. K slavnostnímu předání vozu došlo za účasti prezidenta ČR Miloše Zemana.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.10.2013Prezidentská návštěva v Ústeckém kraji pokračovala setkáním s horníky
Po setkání prezidenta s hejtmanem a zastupiteli na krajském úřadu v Ústí nad Labem pokračovala dvoudenní návštěva hlavy státu dalším dopoledním programem, který byl zakončen tiskovým brífinkem Miloše Zemana na mosteckém hipodromu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.10.2013Gastro food fest v Litoměřicích – festival dobrého jídla a pití
Od pátku 25. do neděle 27. října 2013 se v areálu výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích uskuteční první ročník gastronomického festivalu Gastro food fest. Slibuje, že všem milovníkům dobrého jídla a pití přinese gurmánské a gurmetské zážitky.
Mgr. Alena Tichá
24.10.2013Turistická hranice mezi Českým a Saským Švýcarskem mizí
Turistika bez hranic je nejen vize, ale také název přeshraničního projektu, který připravil Ústecký kraj na podporu turismu v regionu Českosaského Švýcarska, zejména v oblasti kvality poskytovaných služeb. Nositelem projektu je Ústecký kraj a partnerem na německé straně je Turistický spolek Saského Švýcarska.
Mgr. Alena Tichá
23.10.2013Ústecký kraj vytváří odbornou platformu pro odvětví chemie
Na krajském úřadu se uskutečnilo setkání hejtmana Oldřicha Bubeníčka s představiteli krajské hospodářské komory a významných chemických společností v Ústeckém kraji. Cílem bylo představit záměr vytvoření odborné platformy pro odvětví chemie.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.10.2013Děti zamkly Labskou stezku v Litoměřicích
Na dvě stě dětí se sešlo společně s rodiči na Střeleckém ostrově v Litoměřicích, aby aktivně strávilo sobotní odpoledne. Destinační agentura České středohoří připravila program se zaměřením na využívání volného času a bezpečnost silničního provozu, na kterém se podílela společnost BESIP.
Mgr. Alena Tichá
23.10.2013Místní akční skupina Šluknovsko hodnotila své čtyřleté působení
Ukončení programového období let 2009 – 2013 bylo příležitostí k malému bilancování Místní akční skupiny Šluknovsko. Členové se sešli, aby zrekapitulovali svou činnost. Skupina pomohla uskutečnit již téměř padesát projektů a zviditelnit regionální značky.
Mgr. Alena Tichá
22.10.2013Starosty na Ústecku zajímala dopravní obslužnost
Hejtman Bubeníček se setkal se starosty okresu Ústí nad Labem na dalším ze série hejtmanských dní. Kromě představení programového prohlášení se diskutovalo o plánovaných změnách v dopravní autobusové obslužnosti a opravách silnic. Ústecko také trápí nedostavěná dálnice D8.
Mgr. Magdalena Hanáčková
22.10.2013Žáci devátých tříd si v Mostě vybírali střední školu
Sportovní hala v Mostě hostila Česko-saský veletrh vzdělávání, na který se přijel podívat hejtman Oldřich Bubeníček. Žáci se během dvou dnů seznamovali s nabídkou středního vzdělávání nejen na české straně, ale také za hranicemi.
Mgr. Alena Tichá
22.10.2013Obráběči z Varnsdorfu vyhráli celorepublikovou soutěž v Brně
V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se odehrála i Soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů, které se zúčastnili čtyři žáci Vyšší odborné školy a Střední školy Varnsdorf, příspěvkové organizace Ústeckého kraje. Dva z nich – David Nehyba a Aleš Sovák - se stali celkovými vítězi ve svých kategoriích.
Mgr. Alena Tichá
22.10.2013V Chomutově učí děti, jak zvládat stres a krizové situace
Dětský domov a Školní jídelna Chomutov, příspěvková organizace Ústeckého kraje, už druhý rok realizuje projekt Herkules. Ten má za cíl děti naučit zvládání náročných životních situací prostřednictvím sportovních aktivit, které posilují správné rozhodování, vyrovnávání s neúspěchem a vyhodnocování náročnosti.
Mgr. Alena Tichá
21.10.2013Hejtmana navštívil velvyslanec Rakouska
Hejtman Oldřich Bubeníček přivítal na krajském úřadě velvyslance Republiky Rakousko Ferdinanda Trauttmansdorffa. Mluvili o společných tématech a navštívili ústecké muzeum, kde právě probíhá výstava „Kulturní dědictví německojazyčného obyvatelstva v českých zemích“.
Mgr. Alena Tichá
21.10.2013Pracovní návštěva prezidenta republiky v Ústeckém kraji se uskuteční ve zkráceném termínu
Kancelář prezidenta republiky požádala Ústecký kraj o změnu termínu pracovní návštěvy prezidenta republiky Miloše Zemana a paní Ivany Zemanové v Ústeckém kraji. Návštěva v Ústeckém kraji tedy proběhne jako dvoudenní ve dnech 24. – 25. října 2013. Podrobný program je ke stažení v příloze.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 630 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 26  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2013

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém