Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
20.10.2014Hejtman Bubeníček převzal čestnou medaili obce Křešice
Jako ocenění přístupu Ústeckého kraje, účinné a rychlé pomoci, ale také osobního zájmu a účasti převzal hejtman Oldřich Bubeníček čestnou medaili obce Křešice z rukou starosty Václava Kovaříka. Stejné poděkování včetně medaile obdržel také ředitel krajského úřadu Milan Zemaník jako poděkování za činnost celého úřadu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.10.2014Hejtman Bubeníček: dárcovství krve je společensky stále nedoceněný záslužný čin
Na mosteckém Benediktu uděloval Český červený kříž spolu s Ústeckým krajem Zlaté kříže za 120 odběrů krve od dobrovolných dárců. Celkem jich sem přijelo 26. Všichni si kromě ocenění, diplomu a dalších dárků od Českého červeného kříže odnesli i červené víno jako poděkování od Ústeckého kraje. Oceněným poblahopřál i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho náměstek Stanislav Rybák.
Ing. Lucie Dosedělová
19.10.2014Festival dobrého jídla a pití pod záštitou kraje
Od pátku do neděle 19. října probíhá na litoměřickém výstavišti přehlídka Gastro food fest. Festival zahájila v pátek krajská radní Jitka Sachetová společně se starostou města Litoměřice Ladislavem Chlupáčem. Expozici zde měly též nedávno oceněné regionální potraviny kraje Přemysla Oráče. Záštitu nad výstavou převzal hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.10.2014Prezident s hejtmany vysadili alej věnovanou zemřelému chlapci
Prezident Miloš Zeman s hejtmany třinácti krajů v pátek 17. října v Novém Veselí na Žďársku, kde má chalupu, vysadil mladé duby. Prezident novou alej věnoval památce zavražděného studenta ze Žďáru. Sázení aleje se zúčastnil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.10.2014Závěrečná konference projektu ADAPT2DC proběhla v Bruselu
Projekt ADAPT2DC „Inovativní řešení pro řízení veřejných služeb a infrastruktury v návaznosti na demografické změny v regionech a sídlech střední Evropy s ubývající populací“ byl oficiálně ukončen závěrečnou konferencí v rámci „Otevřených dní“ v Bruselu, které se uskutečnily 6.-9. října 2014.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.10.2014Hejtman je znepokojen plánovaným propouštěním ve společnosti ČEZ
Akciová společnost ČEZ z pozice většinového vlastníka nařídila propouštění 273 zaměstnanců společnosti Severočeské doly a dalších 130 zaměstnanců v jejich dceřiných společnostech v Ústeckém kraji. Další pracovní místa ruší v Děčíně a Ostravě z důvodu centralizace některých činnosti a existuje reálná hrozba dalšího propouštění v těžebních společnostech.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.10.2014Konferenci o zdravotnictví podpořil Ústecký kraj
Fakulta zdravotnických studií ústecké univerzity uspořádala 16. října II. mezinárodní konferenci „Nové trendy ve zdravotnických vědách“. Konferenci zahájil rektor Univerzity J. E. Purkyně René Wokoun a děkan FZS UJEP Miroslav Tichý. Účastníky v úvodu též pozdravil 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.10.2014Češi a Němci řešili splavnost Labe, vysokorychlostní železnici i dostavbu D8
Na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje se uskutečnil již šestý ročník konference na téma Česko – Saské cesty. Na konferenci pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka se sjeli dopravní odborníci jak z Ústeckého kraje, tak ze sousedního Saska. Na akci se podílela Okresní hospodářská komora Most a Děčín ve spolupráci a s podporou Krajského úřadu Ústeckého kraje, konkrétně odboru dopravy a silničního hospodářství, IHK Chemnitz a IHK Halle-Dessau.
Ing. Lucie Dosedělová
16.10.2014Výstava fotografií farmářských trhů zakončila svou pouť v Městské knihovně Děčín
Již posedmé a zároveň naposledy uspořádal Ústecký kraj ve spolupráci s Okresní agrární komorou v Mostě putovní výstavu fotografií farmářských trhů Ústeckého kraje, tentokrát v Městské knihovně Děčín. Tato akce zakončila sérii putovních výstav farmářských trhů, které projektový tým uspořádal během letošního roku.
Ing. Lucie Dosedělová
16.10.2014Sponzoři předali dětem z Klokánku nové auto, dostali od nich ručně vyráběné dárky jako poděkování
Nový takzvaný sociální automobil se podařilo za podpory sponzorů, pořídit pro teplický Klokánek. Při včerejším slavnostním předání vozu byla spolu se zástupci firem, kteří na auto přispěli u předání i předsedkyně krajského zastupitelského výboru Dagmar Waicová a předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková. Automobil poslouží Klokánku jak k přepravě dětí, například k lékaři nebo do nemocnice, tak k drobnému zásobování.
Ing. Lucie Dosedělová
15.10.2014Šestadvacet medailí a poděkování policistům, hasičům a záchranářům
V úterý 14. října 2014 večer byli na děčínském zámku oceněni členové jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje Záslužnými medailemi Ústeckého kraje a za podíl na likvidaci loňských povodní i týmy a útvary složek IZS z jiných krajů. Medaile předával hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.10.2014Náměstkyně hejtmana byla prvním čestným strávníkem v nově zrekonstruované jídelně
Poprvé nahlédnout do nově zrekonstruované jídelny v budově speciální základní školy v Neštěmicích v Ústí nad Labem měla včera možnost náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. Ta také přestřihla pásku. Škola během letních prázdnin zmodernizovala prostory jídelny a výdejnu obědů pro své žáky. Přestavbu jídelny za cca 1 a půl milionu korun zaplatil Ústecký kraj, který je zřizovatelem školy. Oprav se dočkaly i některé chodby v budovy školy nebo třeba osvětlení.
Ing. Lucie Dosedělová
15.10.2014Ústecký kraj dále rozvíjí spolupráci se Saskem
Již potřetí se hejtman Oldřich Bubeníček sešel s vrcholnými představiteli Saského zemského ředitelství. Tentokrát ho v Drážďanech přivítali oba viceprezidenti, Carolin Schreck z pracoviště v Drážďanech a Christoph Carl z pracoviště v Chemnitz. Stálými body společných jednání se stal krizový management a přeshraniční spolupráce složek IZS.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.10.2014Zasaďte si vlastní strom
Lesy ČR pro veřejnost pravidelně pořádají celou řadu zajímavých osvětových a populárně naučných akcí. Mezi nejtypičtější a nejpopulárnější patří již od roku 2000 akce typu Den s Lesy ČR. Jedna velmi zajímavá akce proběhne v sobotu 18. října 2014 v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.10.2014Firmy budou v Žatci nabízet zájemcům práci
Celkem 30 vystavovatelů z ČR i Německa a nabídka volných pracovních míst v automobilovém průmyslu, ve zdravotnictví, telekomunikacích nebo třeba pojišťovnictví. To vše bude připraveno pro návštěvníky burzy práce v Žatci (v Lidovém domě Panamera, Rooseveltova 625), kterou pořádá Úřad práce ČR (ÚP ČR) ve dnech 16. - 17. 10. 2014. Ústecký kraj tuto iniciativu uvítal a záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.10.2014Komunální a senátní volby v Ústeckém kraji
Ve dnech 10. a 11. října 2014 se v celé ČR konaly komunální volby. Ve stejném termínu se uskutečnily volby do třetiny Senátu PČR. V Ústeckém kraji se volila zastupitelstva v 353 obcích, v krajském městě navíc do čtyř zastupitelstev městských obvodů. Celkem bylo v kraji 1046 volebních okrsků.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.10.2014Peruánská velvyslankyně vyrazila i za svými kmotřenci do zoologické zahrady
Pozvání od hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka přijala velvyslankyně Peruánské republiky Maria Susana Landaveri Porturas. Velvyslankyně má k Ústeckému kraji velmi vřelý vztah, několik let úzce spolupracuje s gymnáziem v Teplicích. Velvyslankyni na návštěvě doprovázela i její matka. Po krátké přátelské návštěvě v kanceláři hejtmana se společně vydali do ústecké zoologické zahrady, kde navštívili dvě mláďata alpaky, které velvyslankyně před časem křtila a stala se jejich kmotrou.
Ing. Lucie Dosedělová
9.10.2014Zelená flotila autobusů se připravuje
Zástupci Ústeckého kraje v čele s radním pro dopravu Jaroslavem Komínkem zahájili kontrolní cesty k výrobcům autobusů pro dopravce Ústeckého kraje. První návštěva proběhla 8. 10. 2014 ve společnosti IVECO Vysoké Mýto a v SOR Libchavy. Následovat v příštích dnech budou Mercedes a Solaris.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.10.2014Jablečné slavnosti v Chomutově
Severočeské farmářské trhy v Chomutově, letos v pořadí šestnácté, máme úspěšně za sebou. Do konce sezony zbývají ještě čtyři pokračování. Trhy, které se uskutečnily v sobotu 4. října, opět prokázaly svou velkou oblibu mezi lidmi. Cestu na ně si v sobotním dopoledni našlo několik tisíc návštěvníků, kteří také byli svědky mírně netradičního pojetí. Organizátoři tentokrát dali celé akci přívlastek „Jablečné slavnosti".
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.10.2014Konference o společném česko-německém marketingu Labské stezky
Ve středu 8. října byla v sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje zahájena 7. česko-německá konference o marketingu Labské stezky v Česku a Německu. Pod záštitou Ústeckého kraje a Unie hospodářských komor Labe-Odra, Nadace Partnerství, krajů, měst a podnikatelského sektoru podél Labe, si během dvou dnů vyměnili účastníci zkušenosti ze společného marketingu nejpopulárnější dálkové stezky regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.10.2014Ústecký kraj ocenil Společnosti přátelské rodině
V rámci konference sítě mateřských center v Ústeckém kraji došlo k ocenění a předání certifikátů pěti firmám a společnostem, které nejlépe naplnily poslání soutěže Společnost přátelská rodině. Ústecký kraj podporuje soutěž a činnost mateřských center systematicky a pravidelně. Konferenci zaštítil radní pro sociální oblast Martin Klika. Oceněným gratuloval předseda výboru pro sociální věci a zdravotnictví Pavel Csonka.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.10.2014Cyklostezkami Ústeckého kraje křižují mraky lidí
Krásy Ústeckého kraje můžete obdivovat nejen pěšky, autem nebo z koňského hřbetu, krajem vedou desítky kilometrů cyklostezek, díky kterým můžete aktivně poznávat celý region. Že finanční prostředky použité na vybudování cyklotras jsou efektivně vynaložené peníze, ověřil Ústecký kraj zakoupením automatických sčítačů, které monitorují a shromažďují data o počtu cyklistů, bruslařů a pěších.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.10.2014Pokračuje oprava objektů střední školy v Chomutově
Na postup prací při výměně oken a zateplování budovy Na Průhoně na Střední odborné škole energetické a stavební, Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole, Chomutov, příspěvkové organizaci, se přijela podívat náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. Rekonstrukce probíhá za nezbytné finanční pomoci zřizovatele školy, kterým je Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.10.2014Hejtman středoškolským učitelům - v rekultivaci krajiny jsme světovou špičkou
Více než 30 středoškolských učitelů z celého kraje vyrazilo na exkurzi po Uhelném safari na Mostecku. Zájezd pro učitele byl nápadem hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Ve starých učebnicích, podle kterých totiž mnozí kantoři stále učí, se píše o Ústeckém kraji jako o zdevastované krajině. Cílem exkurze tak bylo učitelům ukázat, jak to reálně vypadá s krajinou po těžbě v rekultivovaném prostředí a kam mohou vzít své studenty na výlet.
Ing. Lucie Dosedělová
7.10.2014Krajské projekty prevence kriminality pro zvýšení bezpečnosti
V úterý 7. října proběhlo představení projektu „Bezpečné oddělení v Nemocnici Most“, na lůžkovém oddělení ORL. Projekt instalace bezpečných uzamykatelných skříněk byl podpořen v rámci prevence kriminality prostředky od Ústeckého kraje. Proto v nemocnici nechyběl ani krajský radní pro sociální věci a bezpečnost Martin Klika.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém