Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 566 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
3.11.2015Mostecké gymnázium získalo titul Dobrá škola pro rok 2014/2015
Při příležitosti porady ředitelů středních škol předal hejtman Oldřich Bubeníček v budově krajského úřadu vítězným školám ocenění Dobrá škola spolu s finančním ohodnocením. Letošním vítězem soutěže, kterou vyhlašuje Ústecký kraj, je mostecké gymnázium. Vítězná škola má právo užívat titul Dobrá škola Ústeckého kraje. Oceňovalo se již třetím rokem.
Mgr. Markéta Voleníková
3.11.2015Látkové hračky pomůžou traumatizovaným dětem
V programu Prevence kriminality v Ústeckém kraji 2015 byl za podpory státní účelové dotace Ministerstva vnitra ČR realizován projekt „Hračky pro dětské oběti“. Právě hračka má napomoci spolupráci s traumatizovanými dětmi, které se staly obětmi nebo svědky trestných činů, při výslechu. Látkové hračky se tak stanou běžnou pomůckou ve výslechových či pohovorových místnostech.
Mgr. Markéta Voleníková
3.11.2015Lucemburská velvyslankyně navštívila Ústí
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Velvyslankyně Lucemburského velkovévodství v České republice Michèle Pranchère-Tomassini v pondělí 2. listopadu zavítala na pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka na hejtmanství v Ústí nad Labem, kde ji sám hejtman osobně přivítal.
Bc. Vít Hnízdil
3.11.2015Od nového roku mohou Ústečané používat městské i meziměstské autobusy s jednou jízdenku
Zastupitelé Ústeckého kraje a Statutárního města Ústí nad Labem se dohodli na částečném zapojení linek MHD Ústí nad Labem do jednotného tarifního systému Dopravy Ústeckého kraje. Znamená to, že od 1. ledna 2016 mohou Ústečané s platnou jízdenkou využívat jak služeb městské hromadné dopravy, tak tzv. „zelených autobusů“ Dopravy Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.11.2015Úspěch žáků ústecké střední průmyslové školy v celorepublikové soutěži
V minulém týdnu se žáci školy zúčastnili odborné soutěže Jablotron - CUP 2015 v České Třebové. Soutěž se koná již řadu let ve spolupráci s firmou JABLOTRON ALARMS a.s. Dvoučlenné týmy jednotlivých škol soutěží v zapojování a programování bezpečnostních systémů. Soutěže se zúčastnili reprezentanti 13 středních školy ze všech krajů celé České republiky a zástupci škol ze Slovenska.
Mgr. Markéta Voleníková
31.10.2015Mostecká nemocnice prošla další částí rozsáhlé rekonstrukce
Projekt s názvem Rekonstrukce pavilónů KZ, a. s., Nemocnice Most, o. z., včetně optimalizace vnitřních prostor dnes společně představili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a první náměstek hejtmana Stanislav Rybák spolu s vedením společnosti Krajská zdravotní. Jednotlivé pavilony mostecké nemocnice se dočkaly zásadní rekonstrukce po 40 letech od výstavby a to celkem za 150 milionů korun.
Ing. Lucie Dosedělová
30.10.2015Jízdní řády „zelených“ autobusů i regionálních vlaků čekají v roce 2016 jen drobné změny
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Od 13. prosince platí v Ústeckém kraji nové jízdní řády meziměstských autobusových a regionálních vlakových linek. Cestující se u takzvaných „zelených“ autobusů Dopravy Ústeckého kraje nemusí obávat žádných velkých změn.
Ing. Lucie Dosedělová
28.10.2015Předání služebních medailí k státnímu svátku 28. října
Dne 27.10. 2015 byly předány služební medaile Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Za věrnost II. a III. stupně, udělené generálním ředitelem HZS ČR k příležitosti státního svátku 28. října. Medaile předal náměstek ředitele HZS Ústeckého kraje plk. Ing. Martin Laníček v Rytířském sále zámku Červený hrádek v Jirkově 48 příslušníkům HZS Ústeckého kraje. Slavnostního aktu se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.10.2015Ústecký kraj je aktivním regionálním partnerem letošního ročníku Dnů české a německé kultury
Letošní 17. Dny české a německé kultury byly ve čtvrtek 29. října zahájeny v drážďanském Dreikönigskirche sborovým zpěvem litoměřického chlapeckého souboru Páni kluci. Na české straně proběhlo zahájení již ve středu 21. října spojením trojice lipských rockerů STILBRUCH a Severočeské filharmonie Teplice v ústeckém divadle.
Mgr. Markéta Voleníková
29.10.2015Hejtman se sešel s ředitelem Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem
Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, se ve čtvrtek 29. října sešel s ředitelem zdravotního ústavu Pavlem Bernáthem a jeho dalšími kolegy. Společně probírali formy možné spolupráce zdravotního ústavu a kraje i obecních samospráv v oblasti vlivu životního prostředí na zdraví obyvatel kraje.
Mgr. Markéta Voleníková
29.10.2015V Lipové u Šluknova byl slavnostně otevřen zrekonstruovaný kostel
Ve středu 28. října zavítal na pozvání starosty obce Pavla Svobody hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou do Lipové u Šluknova, kde v kostele sv. Šimona a Judy proběhla slavnostní mše k otevření zrekonstruovaného kostela. Slavnostní mší provázel Mons. Jan Baxant, litoměřický biskup. Rekonstrukce kostela trvala rok a vyšla na téměř 8 milionů korun.
Mgr. Markéta Voleníková
26.10.2015Cenu hejtmana za rok 2014 převzaly osobnosti Ústeckého kraje
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
V Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem se v neděli 25. října uskutečnilo v pořadí již čtvrté slavnostní udělení Cen hejtmana Ústeckého kraje. Oceněno bylo pět osobností z různých oborů a odvětví.
Bc. Vít Hnízdil
26.10.201517. Dny české a německé kultury s Ústeckým krajem v Drážďanech
V sobotu 24. října 2015 se Ústecký kraj prezentoval v rámci 17. Dnů české a německé kultury v Drážďanech. V průběhu celého dne se mohli návštěvníci nákupního komplexu Centrum Galerie seznámit s turistickou nabídkou a zajímavostmi našeho regionu. Krajský stánek společně s Destinačními agenturami Krušné hory a České Švýcarsko připravil množství propagačních materiálů v německém jazyce a nechyběla ani ochutnávka regionálních specialit. Od nákupního shonu odváděl kolemjdoucí i netradiční kulturní program, který zajišťoval folklorní soubor Lužičan z Krásné Lípy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.10.2015Příprava „Německého dne turistiky 2016“ v Sebnitz
Na pozvání poslance Spolkového sněmu a předsedy Svazu turistů Saského Švýcarska pana Klause Brähmiga se dne 23. října hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček zúčastnil v Sebnitz prezentace připravovaného Německého dne turistiky 2016. Prezentace se konala v prostorách manufaktury na výrobu umělých květin. Akce se zúčastnil též děčínský senátor Zbyněk Linhart.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.10.2015Hejtman jednal o dopravní obslužnosti na Děčínsku a Rumbursku
Hejtman Oldřich Bubeníček se v pátek 23. října setkal v Benešově nad Ploučnicí se starostou Filipem Ušákem a ve Starých Křečanech se starostou Františkem Moravcem a občany. Jednání se zúčastnila provozní náměstkyně Správy a údržby silnic ÚK Lenka Holovská a pracovník odboru dopravy KÚÚK Pavel Matouš. Ve starých Křečanech se k jednání připojila i vedoucí odboru sociálních věcí KÚÚK Petra Lafková.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.10.2015Ústecký kraj a jeho památky zářily opět na veletrhu v Praze
Další ročník oborového veletrhu PAMÁTKY 2015, který se nesl pod heslem „Dejme minulosti budoucnost!“, se uskutečnil v Křižíkových pavilónech na holešovickém výstavišti v Praze ve dnech 22. - 23. října 2015. Slavnostního zahájení se zúčastnila také členka Rady Ústeckého kraje paní Jitka Sachetová, která má v kompetenci oblast kultury a památkové péče.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.10.2015V Mostě byli oceněni dárci krve zlatým křížem červeného kříže
Oblastní spolek Českého červeného kříže (ČČK) Teplice a Ústecký kraj v sobotu 24. října ocenily v Mostě více než čtyřicet bezpříspěvkových dárců krve, kteří překročili hranici 120 odběrů krve. Slavnostního dopoledne se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček, jeho náměstek Stanislav Rybák a generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.10.2015Čeští kardiologové se zúčastnili prestižní konference
Kardiologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně a Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem uspořádala v pátek 23. října 2015 „12. Ústecký kardiologický den“ v prostorách ústeckého hotelu Clarion. Hlavním tématem letošního ročníku byly novinky v léčbě kardiovaskulárních a strukturálních onemocnění srdce. Návštěvníci konference poprvé v České republice shlédli přímý přenos náhrady aortální chlopně perkutánní cestou s použitím nové chlopenní náhrady. Konference se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.10.2015Hejtman zavítal do regionu Podbořanska
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Na návštěvu Podbořanska vyrazil ve čtvrtek 22. října hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. V Lubenci přivítal hejtmana a také Luboše Trojnu, vedoucího odboru kanceláře hejtmana starosta Jiří Chaloupecký, Pavel Antoni, místostarosta obce, Bohumil Peterka a Zdeněk Vukliševič, oba zastupitelé.
Bc. Vít Hnízdil
23.10.2015Ústecký kraj poděkoval hasičům, policistům a záchranářům již počtvrté
Ve středu 21. října předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček na děčínském zámku více než dvě desítky medailí. Záslužnou medailí Ústeckého kraje byli oceněni členové krajských složek Integrovaného záchranného systému a předány byly také Medaile hejtmana. Záslužné medaile Ústeckého kraje se udělují již od roku 2012 na základě nominací velitelů jednotlivých složek.
Mgr. Markéta Voleníková
22.10.2015Pietního aktu prezidentů ČR a Státu Izrael se zúčastnil náměstek hejtmana Stanislav Rybák
Izraelský prezident Reuven Rivlin, který je v tomto týdnu na návštěvě České republiky, uctil ve čtvrtek 22. října v Terezíně památku obětí druhé světové války. Společně s českým prezidentem Milošem Zemanem položil věnce na Národním hřbitově. Pietního aktu se za vedení Ústeckého kraje účastnil zástupce hejtmana Stanislav Rybák, který se pozdravil s oběma prezidenty.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.10.2015Hejtmanův pohár za sportovní aktivity převzala škola ze Žalan
V úterý 21. října převzali zástupci škol, které nejlépe uspěly v soutěži sportovních dovedností, kde si žáci prověřují tělovýchovnou všestrannost, Hejtmanův pohár. Ten předal školám hejtman Oldřich Bubeníček spolu s náměstkyní Janou Vaňhovou. Organizátorem celostátní soutěže je Asociace amatérských sportů ČR (AAS).
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.10.2015Prezident společnosti Nexen Tire Czech navštívil hejtmana
Hejtman Oldřich Bubeníček dnes přijal prezidenta společnosti Nexen Tire Corporation Czech. Pan Kyu Uk Kim předal hejtmanovi oficiální pozvání k návštěvě sídla firmy Nexen v jihokorejském Pusanu a jeho základního závodu na výrobu pneumatik. Nexen Tire je největším investorem v krajské průmyslové zóně Triangle, kde se 1. října 2015 odehrál ceremoniál symbolického zahájení stavby.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.10.2015Druhé zasedání řídícího výboru zimní olympiády dětí a mládeže v Ústeckém kraji
Ve středu 21. října se uskutečnilo v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje zasedání řídícího výboru Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR, které ve dnech 17. až 22. ledna 2016 bude jako pořadatel hostit Ústecký kraj. Jednání řídil předseda výboru Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.10.2015Krajská delegace jednala v Lombardii o chemickém průmyslu
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Severoitalská města Novara a Milán se stala dějištěm 13. kongresu a souvisejícího jednání Evropské sítě chemických regionů (ECRN). Sympozia se zúčastnila delegace Ústeckého kraje, kterou tvořili krajský radní Jaroslav Komínek a pracovníci krajského úřadu Zuzana Kadlecová, Věra Koutská a Jan Kadraba. Naplánovaná jednání byla věnovaná aktuálním a budoucím aktivitám.
Bc. Vít Hnízdil

Zobrazeno je 25 z celkem 566 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém