Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 13  další stránka >
 
 • 001Přijďte na Den otevřených dveří na dálnici D8 (23.8.2016)
  Už v sobotu 3. září budete mít jedinečnou možnost podívat se na ještě neotevřenou část dálnice D8 u Chotiměře na Litoměřicku. Od 10 do 17 hodin se otevře část již dokončené části dálnice, kde si budou moct návštěvníci prohlédnout stavební a silniční techniku nebo se zúčastnit komentovaných prohlídek tunelů. Zajištěna bude i bezplatná kyvadlová doprava z Lovosic. Připraven bude doprovodný program pro děti i dospělé.

 • fotoHandy Cyklo Maraton napříč Ústeckým krajem (3.8.2016)
  Časovka na mosteckém autodromu přinesla neopakovatelnou atmosféru a výborné výkony téměř 300 soutěžících. A všichni měli jediný cíl – svojí účastí podpořit tělesné postižené těsně po úrazu či nemoci, aby se mohli lépe adaptovat. Smyslem tohoto závodu není vyhrát, ale reprezentovat myšlenky solidarity a ukázat, že handicapovaní i nehandicapovaní můžou tvořit jeden tým. Ústecký kraj se stal nejen partnerem, ale také utvořil tým, který se do maratonu zapojil. Podařilo se také sestavit tým zlatých hochů z Nagana. Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • fotoÚstecký kraj se otevře filmařům: Hledáme komparz! (2.8.2016)
  V Česku v posledních letech postupně vznikají takzvané filmové kanceláře. Jejich primární úlohou je přilákat do svého teritoria audiovizuální produkce a podat jim veškeré potřebné informace, pomoci najít vhodné lokace a propojit je s místními partnery. Tento projekt, který pro jednotlivé kraje znamená jak přísun finančních prostředků, tak hlavně podporu turistického ruchu, míří i do severních Čech. Nejen pro domácí, ale i světové filmaře se tak otevře i Ústecký kraj.

 • rRegionální sektorová dohoda pomůže zlepšit přípravu profesionálních řidičů (28.7.2016)
  Regionální sektorová dohoda pomůže zlepšit přípravu profesionálních řidičů
  Ve čtvrtek 28. července byla slavnostně podepsána Regionální sektorová dohoda (RSD) Ústeckého kraje v oblasti autodopravy, výchovy a vzdělávání profesionálních řidičů nákladní a autobusové dopravy. Spolu s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem dohodu podepsali představitelé strategických a realizačních partnerů dohody. Mezi strategické partnery patří Krajská hospodářská komora ÚK, společnost ČESMAD Bohemia, Svaz průmyslu a dopravy a Úřad práce. Realizačními partnery jsou zejména střední školy a organizace zaměřené na oblast dopravy.

 • fotoU-TV: Sledujte nové reportáže (28.7.2016)
  Zajímáte se o dění v našem kraji? Sledujte aktuality na YouTube kanálu Ústeckého kraje, kde můžete vidět jak reportáže krajské webové televize U-TV, tak další videa spjatá s naším regionem. Pokud nechcete přijít o novinky, odebírejte náš YouTube kanál a nic vám neunikne. Zprávy nemusíte jenom číst.

 • znakVláda odložila schválení příspěvku pro propuštěné horníky na Mostecku (27.7.2016)
  Vláda na svém zasedání ve středu 27. července odložila schválení příspěvku horníkům ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s útlumem těžby hnědého uhlí na Mostecku. Rada a Zastupitelstvo Ústeckého kraje spolu s regionálními partnery požadují pro propuštěné zaměstnance společnosti Severní energetická 7 000, respektive 8 000 korun měsíčně. Odložení rozhodnutí až na měsíc srpen považuje vedení Ústeckého kraje za další velmi nevstřícný krok směrem k našemu regionu, kde o ukončení těžby na rozdíl od konce těžby na Ostravsku, rozhodla ryze vláda.  Finanční podpora se má týkat nejen horníků, ale i propuštěných pracovníků v dalších profesích.

 • pnNemocnice v Roudnici prošla velkou modernizací (26.7.2016)
  Po několika měsících příprav a intenzivní práce se úterý 26. 7. 2016 znovu otevřela zrekonstruovaná oddělení porodnice, gynekologie a neonatologie Podřipské nemocnice s poliklinikou, která je privátní zdravotnickou společností. Investice přesahující částku 20 miliónů korun korun kompletně mění podobu porodnice, ve které se v posledních 16 letech narodilo více než 6 tisíc dětí. Na modernizaci nemocnice se významně podílel Ústecký kraj.

 • fotoMČR v Račicích: Pavel Charvát byl oceněn Medailí hejtmana Ústeckého kraje (25.7.2016)
  Při příležitosti víkendového Mistrovství České republiky v Račicích udělil hejtman Oldřich Bubeníček Medaili hejtmana Ústeckého kraje za dlouhodobou práci v oblasti kanoistiky trenérovi Pavlu Charvátovi.

 • fotoHejtman se seznámil s provozem kadaňského závodu (23.7.2016)
  Hejtman Oldřich Bubeníček přijal pozvání do nadnárodní společnosti DoorHan, s.r.o. v Kadani, která se specializuje na sekční garážová a průmyslová vrata a další produkty, za účelem seznámení se s rozvojem společnosti v Ústeckém kraji.

 • Panda zoopark ChomutovZoopark v Chomutově se pyšní dvěma mláďaty pandy červené (22.7.2016)
  V Podkrušnohorském zooparku v Chomutově se mohou pyšnit dalšími vzácnými přírůstky. Samici pandy červené se před pár týdny narodila dvě mláďata. Jsou však ještě malá a tak si návštěvníci budou muset několik dní počkat, než je spatří.

 • fotoDelegace Ústeckého kraje navštívila Ostródu a zúčastnila se oslav bitvy u Grunwaldu (21.7.2016)
  Delegace Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem přijala pozvání partnerského regionu Ostróda a přicestovala do Polska, kde došlo jak na prohlídku významných projektů realizovaných z prostředků Evropské komise, tak návštěvu rekonstrukce bitvy u Grunwaldu.

 • fotoNa oslavy řeky Ohře dorazí i císař. Přijďte také! (20.7.2016)
  Podruhé se budou v regionu Dolního Poohří konat oslavy řeky Ohře. Z Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani, kde měly vloni svou premiéru, se letos posunou proti proudu do Klášterce nad Ohří. A protože si celá Evropa připomíná 700. výročí narození císaře a krále Karla IV., dorazí v sobotu 30. července do zámeckého parku i tento panovník.

 • fNavštivte na jednu vstupenku tři různé ZOO v Ústeckém kraji a vyhrajte vyhlídkový let! (14.7.2016)
  Jeden kraj – tři různé zoo. Tak to je název kampaně, kterou od pátku 22. července spouští severočeské zoologické zahrady Chomutov, Ústí nad Labem a Děčín. Hlavní myšlenkou kampaně, kterou finančně podpořil Ústecký kraj – Brána do Čech, je nabídnout návštěvníkům zvýhodněnou vstupenku do všech tří zoo a navíc možnost vyhrát vyhlídkový let, pokud se jim podaří navštívit všechny tři zahrady do 31. října 2016

 • 001V Žatci si připomněli 73 let od masakru volyňských Čechů v Českém Malíně na Ukrajině (13.7.2016)
  Přesně před 73 lety vypálili nacističtí vojáci obec Český Malín na Volyni. Vojáci tehdy zavraždili 374 českých obyvatel obce. Jejich památce se spolu s krajským zastupitelem Pavlem Csonkou i volyňskými Čechy přišlo poklonit několik desítek lidí.

 • 001V ústecké nemocnici funguje nové centrum nukleární medicíny (12.7.2016)
  PET centrum, tak se jmenuje nové oddělení v ústecké Masarykově nemocnici, které vzniklo v rámci druhé etapy modernizace pracoviště konvenční nukleární medicíny V Podhájí. V rámci modernizace, provedené za podpory Ústeckého kraje, došlo k zásadní rekonstrukci prostor včetně pořízení unikátního přístroje PET/CT (pozitronová emisní a RTG počítačová tomografie).

 • fotoHejtman se setkal s Rudolfem Wittenbergem, vězněným nacisty v koncentračním táboře (11.7.2016)
  Celkem 16 bývalých politických vězňů z Ústeckého kraje, kteří byli vězněni nacisty v koncentračních táborech, bylo letos na jaře oceněno Medailí hejtmana Ústeckého kraje. Mezi nimi byl i Rudolf Wittenberg z Meziboří, který byl jako dítě v terezínském koncentračním táboře. Poté, co v květnu tohoto roku převzal z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka medaili, pamětní list a finanční dar schválený Radou Ústeckého kraje, se dnes setkali podruhé na hejtmanství. Šlo především o zdvořilostní setkání.

 • 001Ústecký kraj prezentoval turistickou nabídku na 116. celoněmeckém turistickém srazu v Sebnitz (4.7.2016)
  V německém městě Sebnitz v Saském Švýcarsku se uskutečnil již 116. celoněmecký turistický sjezd (116. Deutscher Wandertag). Jde o každoroční turistickou událost, která se koná vždy na jiném místě Německa. Součástí akce byl velký turistický trh, kde Ústecký kraj společně s Českým Švýcarskem o.p.s. nabízel vše zajímavé, kam se německý turista může vypravit.

 • dIntegrovaná doprava v kraji se ode dneška rozšiřuje (1.7.2016)
  Ode dneška, 1. července 2016, se rozšiřuje integrovaná doprava v Ústeckém kraji o města Děčín a Bílinu. Lidé zatím mohli jezdit na jedu jízdenku zelenými autobusy, vlaky Českých drah i městskou hromadnou dopravou v Ústí nad Labem a Teplicích. Integrovaná doprava funguje v Ústeckém kraji už rok a půl. Lidé díky jedné jízdence v integrované dopravě ušetří.

 • logo ÚKÚstecký kraj už připomínkuje návrh vlády na kompenzaci pro horníky, vláda má o něm jednat v červenci (30.6.2016)
  Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém pondělním jednání přijalo usnesení, ve kterém žádá vládu ČR, aby příspěvek ke snížení dopadů útlumu těžby byl pro zaměstnance v Ústeckém kraji stejný, jako v kraji Moravskoslezském, kde už vláda o kompenzaci pro propuštěné horníky rozhodla. Podle návrhu vlády, který teď mají představitelé Ústeckého kraje na stole, by měli horníci získat až osm tisíc korun měsíčně. Doba pobírání této částky je závislá na odpracovaných letech. Vláda by měla o nařízení jednat na konci července.

 • aaAutosalon na teplické průmyslovce již počtvrté (28.6.2016)
  Již čtvrtý ročník autosalonu uspořádala dnes Střední průmyslová škola od 9 do 16 hodin v areálu teplické průmyslovky. Spolu s ředitelem školy Jiřím Nekudou autosalon zahájila vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje Dagmar Waicová.

 • 001FOTOGALERIE: Druhé nejmenší město v republice obhájilo vítězství ve Skleněné popelnici (28.6.2016)
  Zámeček Větruše vytvořil kulisy slavnostnímu vyhlášení výsledků tradiční soutěže Skleněná popelnice za rok 2015. V třídění odpadů se šampionkou mezi obcemi stala Doubice, mezi městy pak byla nejlepší Loučná pod Klínovcem. Ta je se svými 124 obyvateli druhým nejmenším městem v České republice. Soutěž obcí v třídění odpadů každoročně vyhlašuje Ústecký kraj a Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s.

 • bkDěčínští prvoligoví basketbalisté se chystají na novou sezónu (24.6.2016)
  V pátek 24. června přijal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček představitele Basketbalového klubu Děčín, který zakončil letošní úspěšnou sezónu na druhé příčce nejvyšší republikové soutěže. Na činnost žákovské části klubu přispívá Ústecký kraj v rámci koncepce podpory mládežnických oddílů s účastí v nejvyšších republikových sportovních soutěžích.

 • rrZ valné hromady Regionální rozvojové agentury Ústeckého kraje (24.6.2016)
  V pátek 24. června se uskutečnila na Krajském úřadu Ústeckého kraje řádná valná hromada akciové společnosti Regionální rozvojové agentury Ústeckého kraje (RRA), jejímž majoritním akcionářem se 73 procenty akcií je Ústecký kraj. Na valné hromadě kraj zastupoval hejtman Oldřich Bubeníček. Akciová společnost má 18 akcionářů, kteří reprezentují města Ústeckého kraje a okresní hospodářské komory.

 • 001FOTOGALERIE: Radní na Labe Aréně fandili dětským běžcům a zkusili i jízdu na dračí lodi (24.6.2016)
  Radní Ústeckého kraje zavítali na své výjezdní zasedání do areálu Labe Arény v Račicích. Dopolední čas patřil projednání bodů na programu rady, poté se radní zúčastnili předávání cen vítězům Olympijského běhu a prohlédli si i nové zázemí pro závodníky. Jako překvapení si pro radní připravil ředitel areálu Michal Kurfirst jízdu v dračí lodi.

 • fotoSeminář Veřejné sbírky a dotace přispěl k představení dobrých příkladů obnovy kulturních památek v Ústeckém kraji (23.6.2016)
  V úterý 21. června uspořádal odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Ústeckého kraje ve spolupráci s mediálním partnerem Institutem pro památky a kulturu, o.p.s. seminář Veřejné sbírky a dotace v oblasti památkové péče v Ústeckém kraji. Aleš Kozák, ředitel této organizace, vyzdvihl dobrou spolupráci s Ústeckým krajem, která byla navázána na minulém ročníku veletrhu Památky 2015 v Praze na Výstavišti v Holešovicích.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 13  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém